×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Universitātes aicina klausītājus


Foto - LETAFoto - LETA

Līdz 1. februārim Latvijas Universitātē (LU) iespējams pieteikties LU programmās īstenoto studiju kursu apgūšanai klausītāja statusā šā akadēmiskā gada pavasara semestrī.

 

Par klausītāju var kļūt ikviens interesents, kam ir atbilstošs izglītības līmenis – pamatstudiju kursus var apmeklēt klausītāji ar vidējo izglītību, savukārt maģistra līmeņa studiju kursus – ar augstāko izglītību. Klausītāja statusā var piedalīties jebkurā no LU piedāvātajiem vairāk nekā 1000 akadēmiskajiem un profesionālajiem studiju kursiem dažādās studiju jomās.

LU atgādina, ka tā piedāvā studiju kursus visās zinātnes nozarēs un jomās. Kursi ir dažādas sarežģītības – sākot no valodu kursiem bez priekšzināšanām un beidzot ar kursiem augstākajā matemātikā vai mikrobioloģijā.

Klausītāji var apgūt arī studiju kursus svešvalodās Starptautiskā biznesa, Eiropas studiju un Baltijas jūras reģiona studiju programmās, kā arī Humanitāro zinātņu fakultātes nodarbībās, pilnveidojot valodu prasmes.

Klausītāja statuss dod iespēju piedalīties studiju procesā, kārtot pārbaudījumus, izmantot bibliotēku un e-resursus kvalifikācijas pilnveidošanai.

Klausītājs var apgūt un papildināt zināšanas gan savā, gan citās specialitātēs, nestudējot konkrētā bakalaura, maģistra vai profesionālajā studiju programmā, gūt ieskatu un pieredzi, lai izvēlētos nākamo profesiju, mācīties pakāpeniski, kārtot pārbaudījumus un uzkrāt kredītpunktus, kas tiek atzīti, ja klausītājs vēlāk kļūst par LU vai citas augstskolas studentu, kā arī saņemt apliecinājumu par apgūto kursu gan latviešu, gan angļu valodā.

Apliecinājumu gan var saņemt vien tad, ja nokārtots pārbaudījums.

LU kursus lasa daudzi sabiedrībā pazīstami un zinīgi savas nozares eksperti un speciālisti, piemēram, datorzinātņu profesors Juris Borzovs, profesors un ekonomikas doktors An-dris Deniņš, profesors etnomuzikoloģijā Valdis Muktupāvels, profesore un habilitētā bioloģijas doktore Ruta Muceniece un citi augsti kvalificēti mācībspēki un profesionāļi.

Kursu klausīšanās gan ir par maksu. LU Studentu servisa pārstāve Inta Jaunzeme pastāstīja, ka kursi lielākoties ir divus līdz četrus kredītpunktus vērti, pamatstudiju kursos par vienu kredītpunktu jāmaksā 48 lati, bet maģistra studiju kursos – 56 lati. Tādu iespēju kā apmeklēt tikai vienu vai dažas potenciālo klausītāju interesējošas lekcijas LU gan nepiedāvā.

Pieteikties kursiem var LU Studentu servisā Raiņa bulvārī 19 (tālrunis 67034444). Ar kursu piedāvājumu un pieteikšanās kārtību iespējams iepazīties LU portālā www.lu.lv/klausitajiem/.

Iespēju papildināt savas zināšanas brīvklausītājiem piedāvā arī citas augstskolas. Piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte nodibinājusi Atvērto universitāti, kurā brīvklausītāji var noklausīties viņus interesējošus studiju kursus vai tikai atsevišķas lekcijas. Vienas lekcijas cena vidēji ir pieci lati. Lai klausītos lekcijas medicīnā, gan nepieciešamas priekšzināšanas šajā nozarē, taču uz sociālo zinātņu kursiem šāda prasība neattiecas, teica universitātes pārstāvis Edijs Šauers. Arī Rīgas Tehniskās universitātes Tālākizglītības nodaļa piedāvā klausītājiem apgūt kursus par visām zinātņu jomām, kurās universitātei ir studiju programmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+