×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Upes turpina pārplūst; Amatā un Gaujā – augstākais ūdens līmenis kopš 2013.gada paliem

Foto - LETAFoto - LETA

Applūdusī teritorija Salaspils pagasta Avotos, jo cēlies ūdens līmenis Mazās Juglas upē.

Pēc spēcīgā lietus strauji cēlies ūdens līmenis daudzās Latvijas upēs, it sevišķi Vidzemē, un daudzviet ūdens pakāpies augstāk nekā pagājušajā nedēļā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tostarp Amatā pie Melturiem ūdens pārsniedzis 1,6 metru atzīmi virs stacijas nulles punkta, un tas ir par 30 centimetriem vairāk nekā pagājušajā nedēļā. Tik daudz ūdens šajā upē nav bijis kopš 2013.gada lielajiem paliem, kad ūdens līmenis aprīlī dažbrīd pārsniedza divu metru atzīmi.

Sagaidāms, ka jau trešdien ūdens līmenis Amatā sāks pazemināties.

Gaujā pie Siguldas ūdens līmenis pēdējās divās nedēļās cēlies par nepilniem diviem metriem, sasniedzot lielāko rādītāju kopš 2013.gada pavasara. Toreiz ūdens līmenis bija vēl par 2,5 metriem augstāks.

Mazajā Juglā Ikšķiles novadā ūdens līmenis kopš svētdienas paaugstinājies par 85 centimetriem (cm), Lielajā Juglā pie Zaķumuižas – par 165 cm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.

Abās upēs ūdens līmenis pagaidām nav sasniedzis pagājušās nedēļas maksimālo atzīmi, bet no jauna sākušas applūst zemākās vietas upju krastos.

Ogres lejtecē, Lielpeču novērojumu stacijā, ūdens līmenis kopš svētdienas kāpis par 65 cm, aptuveni par metru atpaliekot no pagājušajā nedēļā sasniegtā augstākā rādījuma.

Arī Ziemeļvidzemes upēs Rūjā, Salacā un Sedā, kā arī Palsā un Vaidavā ūdens līmenis ir krietni augstāks nekā pagājušajā nedēļā, tomēr tas atpaliek no 2013.gada aprīlī sasniegtajiem rādījumiem.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis šomēnes kāpis jau par 3,4 metriem, pietuvojoties četru metru atzīmei. Tik daudz ūdens Aiviekstē bija arī šā gada maijā, savukārt 2013.gada palu maksimālā atzīme bija 5,67 metri.

Turpretī Daugavā ūdens līmenis šomēnes paaugstinājies vien par dažiem centimetriem, un tas joprojām ir zemāks par normu.

Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis pārsvarā ir zemāks nekā pagājušajā nedēļā, bet vietām – tostarp Irbē, Viesītē, Mūsā un Lielupē – jaunie lietus uzplūdi ir lielāki par iepriekš pieredzētajiem. Plūdi gan nav gaidāmi.

Ūdens līmenis kāpj teju visās Latvijas upēs. Tā kā šonedēļ iestāsies sauss un auksts laiks, ūdens līmeņa paaugstināšanās neturpināsies ilgi, prognozē sinoptiķi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.2
Alūksne +14.9
Daugavpils +8.3
Saldus +11.3
Liepāja +10.6
Jelgava +11.8
Ventspils +14.5
Limbaži +12
Madona +9.2
Rēzekne +12.6
Draugiem Facebook Twitter Google+