×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

“Urban trio” ved lielpilsētas džungļos


ReklāmfotoReklāmfoto

Neparastā koncertā “Rīgas festivāla” ietvaros 7. jūnijā varēs klausīties vēl nedzirdētus lielpilsētas stāstus, kurus mūzikas valodā vēstīs jauna, akadēmiski – neakadēmiska apvienība – “Urban trio” jeb trīs talantīgi mūziķi: Edgars Raginskis, Arvīds Kazlausks un DJ Krii. Laikmetīgās mūzikas ceļojums gan skanēs nevis galvaspilsētā, bet Saulkrastos.


 

Projektā “Urban trio” ar mērķi pastāstīt savu stāstu apvienojušies trīs dažādu mūzikas pasauļu pārstāvji. Viļņā dzimušais, bet Rīgā skolotais Arvīds Kazlausks ir trīsdesmitgadnieku paaudzes profesionālākais un radoši ziņkārīgākais saksofonists, pašlaik arī saksofonspēles Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pedagogs, kurš labprāt iesaistās neiepazītu mūzikas teritoriju izpētē. Komponists un mūzikas žurnālists Edgars Raginskis raksta un spēlē mūziku – viņa darbu sarakstā ir gan klaviersonāte veltīta Lienei Circenei, gan dziesmu cikls “Jūtu lauskas”, ko pirmatskaņoja Ieva Parša, arī mūzika Valtera Sīļa veidotajām teātra izrādēm “Mārupīte” un “Sarkangalvīte”. Tāpat E. Raginski pazīstam kā Latvijas Radio 3 “Klasika” viļņu balsi un žurnāla “Mūzikas saule” apskatnieku.

Iepretim iepriekšējo divu mūziķu pārstāvētajam laikmetīgam akadēmismam urbānā trio sastāvā ir dīdžeja Krii jeb Kristapa Krieva skaņu un laiktelpas improvizācijas – virtuozais elektroniskās pasaules pārstāvis jau vairāk nekā 15 gadus izkopj individuālu, vienlaikus demokrātisku un estētiski smalku muzicēšanas manieri, izmantojot cilpmašīnu, “sempleri”, skaņuplašu atskaņotāju un datorvidei radītas skaņu programmas.

Visu trīs muzikālais ceļojums sācies jau pirms vairākiem gadiem Indijā, kad tapa E. Raginska skaņdarbs obojai, klarnetei un elektronikai “Visit India!” – to Spīķeru koncertzālē pirmatskaņoja Normunds Šnē, Guntis Kuzma un Dj Krii. Kā idejisks turpinājums šajā koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos jauns Raginska skaņdarbs par cita ceļojuma iespaidiem – šoreiz saksofonam un elektronikai – “ceļojums pa un varbūt arī no pilsētas džungļiem”.

Skanēs arī Latvijā maz zināms vācu 80. gadu meditatīvais minimālisms, Eiropas un Āzijas garīguma kombinācija Hansa Otes cikla “Stundu grāmata” fragmentos. Trijotni un klausītāju vienos arī komponistu Jaceka Grudzeņa, Karenas Tanakas, Jakoba Ter Velheisa skaņdarbi.

“”Lielpilsētas stāsts” ir mūsu laikmetīgās pasaules cilvēku muzikāls ceļojums,” par koncertu saka E. Raginskis. Mūziķi, izmantojot gan pašu radītus, gan citu mūsdienu autoru sacerētus darbus, ielūkosies modernā cilvēka personībā un tās īpatnībās/dīvainībās, koncertā piedāvājot sastapt urbānās skaņas, ārprātīgu dzīves tempu, krasus kontrastus, kā arī meditatīvus skaņu audumus un patvēruma meklējumus dabā.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Saulkrastu domes zāle.

Laiks – 7. VI 19.00.

Biļetes koncerta norises vietā.

Piedalās: Edgars Raginskis (klavieres), Arvīds Kazlausks (saksofons), DJ Krii (skaņuplates, cilpmašīna, dators).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+