×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

“Urbānie pilsētstāsti” apgūs neierastas teritorijas

Foto: Māra PētersoneFoto: Māra Pētersone

Attēls no Māras Pētersones gaidāmās izstādes "Lielo kapu stāsti".

No 14. līdz 31. augustam vairākos Rīgas rajonos – Sarkandaugavā, Zolitūdē un Brasā – risināsies mākslas projekts “Urbānie pilsētstāsti”, vēsta Kristīne Želve.

Biedrības “Domuzīme” projekts veidots kā viena no Eiropas kultūras galvaspilsēta gada programmas tematiskās līnijas “Ceļu karte” aktivitātēm, un tā mērķis ir iedzīvināt kultūras un mākslas norises pilsētvidē. Mākslas darbu tapšanā gan kā dalībnieki, gan kā modeļi un iedvesmotāji iesaistās arī paši rajonu iedzīvotāji.

No 14.-17.augustam Sarkandaugavā, vienā no Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) ēkām, būs skatāma ekspozīcija “Dārzs”. Gandrīz 200 gadus senā ēka, kura šobrīd netiek izmantota, būs atvērta visiem interesentiem, kuri varēs iepazīties gan ar nama un slimnīcas vēsturisko vidi, gan ar īpaši sagatavo tematisko izstādi.

Izstādē “Dārzs” būs apskatāmi Ievas Stūres, Rasas Jansones, Kristīnes Želves, Mārtiņa Kalsera, Silvas Bendrātes un citu mākslinieku darbi, kuri veltīti Vinsentam van Gogam, Zeldai Ficdžeraldei, Pēterim Krastiņam, kā arī RPNC vēsturei un atdzimšanai. Ekspozīcijā iekļauti arī slimnīcas pacientu darbi. Lielākā daļa objektu saistās ar izstādes vadmotīvu “Dārzs”, jo RPNC, sagaidot savu 190. jubileju septembrī, sadarbībā ar ainavu arhitekti Ilzi Rukšāni uzsākuši darbu dārza veidošanā. Projekts “Urbānie pilsētstāsti” ir viens no pirmajiem soļiem, lai iepazīstinātu sabiedrību ar dārza ideju un sāktu tās īstenošanu.

Savukārt 21. augustā Zolitūdē, Ruses ielas iekšpagalmā ar kino un laikmetīgās dejas vakaru tiks atklāta ekspozīcija “Solitude”. Ekspozīcijas foto sadaļu, kurā iemūžināti Zolitūdes iedzīvotāji, veido fotogrāfe Aija Bley un māksliniece no Japānas Ayaka Yamamoto.

“Urbāno pilsētsāstu” stāstīšanas process noslēgsies Brasā, Lielo kapu teritorijā ar gaismas un skaņas instalāciju “Tālā gaisma” un ērģeļu mūzikas nakts koncertu Klusās ielas baznīcā. Šobrīd fotogrāfe Māra Pētersone, kuras darbnīca daudzus gadus atradās iepretim Lielajiem kapiem, veido saistošu “Lielo kapu stāstu” almanahu – apkārtnes iedzīvotāju bilžu un stāstu kolekciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+