×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Urbanovičs ASV prezidentam lūdz risināt nepilsoņu jautājumu Latvijā (29)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Urbanovičs

Saeimas opozīcijas frakcijas “Saskaņa” priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs vērsies ar vēstuli pie ASV prezidenta Baraka Obamas, aicinot viņu palīdzēt risināt nepilsoņu jautājumu Latvijā.

Urbanovičs laikrakstam “Vesti Segodņa” pauž, ka uzskatīja par nepieciešamu vērsties pie Obamas, cerot, ka pilnvaru termiņa noslēgumā ASV prezidents vēlēsies papildināt paveikto darbu sarakstu ar nepilsoņu problēmas risināšanu Latvijā. Laikrakstā arī citēts vēstules tulkojums, kurā Urbanovičs klāsta – iniciatīva atcelt nepilsoņu institūtu Latvijā varētu kļūt par spožu ASV līderības potenciāla demonstrējumu.

Viņam neesot šaubu, ka Latvijā Obamas rekomendācijas šajā jautājumā tiktu saklausītas. “Pasaulē kļūs par vienu draudu mazāk, bet vairāk par 200 000 cilvēku iegūs iespēju izmantot demokrātiskās tiesības pilnā apmērā,” norāda Urbanovičs.

Tāpat Urbanoviča apgalvo, ka viņš daudz komunicē ar politiķiem un sabiedriskajiem darbiniekiem un latvieši saprotot, ka rīkojušies netaisnīgi. Urbanovičs vēstulē piebilst, ka ievēlēts visos parlamenta sasaukumos, sākot no 1993.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. kādu risinājumu? Atbildēt

  Visiem krieviem, kuri ir naidīgi noskaņoti pret Latviešu tautu, tagad iedot EU pases? Mums Latviešiem, tagad piekrist, ka Latvijā Galvenā valoda atkal atveļās atpakaļ krievu valoda? Jo vecie krievi Latviešu valodu vairs nemācīsies (tas nav fiziski iespējams), vidējs vecums, Priekškam! Ja varam runāt krieviski un Latvieši krievu valodu saprot un gribot, negribot iemācīsies! Vārdu sakot, kādu krievu nepilsoņu jautājumu? Mums pakļauties, lēkāt pēc krievu ermōņikas! Bet tagad, ar katru gadu paliek Grandiozāki un skaļāki 9 maija, Krievu uzvaras svētku svināšana!!! Varbūt, pēc 20 gadiem, kad krievu veterāni būs apsprāguši, un tie, kuri nemaz nav bijuši Lielajā tēvijas karā, bet piedzimuši 50 mitajos gados, un tagad Nokrāvušies ar visiem neiedomājamiem krievu armijas Bļembukiem, murgo līdzi, ka ir baigie veterāni! Tātad, kad šie visi apsprāgs, tad jau šīs paaudzes, kam tagad 40, 30 un pat 20, Pieklusīs ar šo Mums nevēlamo, 9 maiju svinēšanām! Bet kur, Latvijā, Latviešu zemē! Krievija mūs neinteresē! Tur lai dara ko grib! Pat tie kuri tagad, Latvijā, krievu sākum skolās mācās. lai brauc uz Maskavu un svinās.
  Bet šiem, kuri Pēdejos 25 gados Nav Gribējuši iegūt Latvijas Pilsoņu pases, priekš šiem nav Jāpasniedz nekāds risinājums! Jo viņi Neatzīst Latvijas Okupāciju! Viņi uzskata, lielu daļu Latviešu cilvēkus, par Fašistiem! Viņi pilnīgi un absolūti neatzīst Latviešu tautas cīnītājus, kuri ir cīnījušies par savas vienīgās zemes Eiropas teritorijā, par savas vienīgās Latviešu valsts Neatkarību! Nēesot ne zem vienas Okupācijas! Vai tad mēs esam bijuši Zem Vācijas Okupācijas? To taču nemaz nevar nosaukt par Okupāciju, salīdzinoši, ko izdarījis Staļins! Visa krievu Revolūcionāru varza, viņu komunisma, Sociālisma idejas! Un tagad un vēl joprojām – Mums ir jāpakļaujas krievu iebraucējiem, viņu iegribām, spiedienam, jārunā savās vienīgajās mājās uz zemes lodes, krievu valodā uz katra soļa! Kāds risinājums? Okupantu patriots Urbanovič!

 2. Latvijas un latviešu tautas nodevējs. Iesaku vēl piespraust pie žaketes kolorado lenti,lai katram uz ielas ir vieglāk identificēt Latvijas nelabvēli-“krimnašistu”

 3. Man MŪSU Jānis sāk arvien vairāk patikt! Kārtīgs latviešu-latgaliešu puika, kam nekad nepietrūkst spēka un enerģijas labiem darbiem! Es tikai nesaprotu, kā Obama varētu piespiest tos krievvalodīgos, kuri nav līdz šim gribējuši kļūt par pilsoņiem, to darīt pēc šī Jāņa lūguma. Ja nu, tad baigais $$$ (piķis) katram, kurš mēģinās būs jāiedod. Diez vai, Obama riskēs mainīt LV likumus uz savu roku…

 4. Urbanovič, kas liedz nepilsoņiem pašiem nepilsoņu jautājumu risināt? Esot apvainojušies uz Latvijas likumiem? Krieviem ir teiciens, ka tos, kas apvainojas , izmanto ūdens vešanai. Varbūt viņiem likums aizliedz pilsonību iegūt? Varbūt pilsonību spainītī pienest un no karotītes dot paninnāt? Varbūt nepilsoņus par nepilnvērtīgiem uzskatīt tikai tāpēc, ka slinkums latviešu valodu iemācīties? Neņem ļaunā, bet reizēm tiešām sajūta, runa ir par garīgi neattīstītu cilvēku baru!

 5. ZOBENVAļLA IZMISUMA RĒCIENS PIE BALTĀ NAMA DURVĪM.

 6. Vai tad vova atteica paliidzibu,nu gan beedigi,ja jau raksta Obamam. tas liecina par sudu centra trulumu. Iemaci savus vatnikus runaat latviski,kas bljad liedz naturalizeeties? vajag otru valodu,pizduj uz moskaliju,idioti.

 7. Turu zem sava goda par šo purnu (ir nu gan purns!) izteikties: metas nelaba dūša…

 8. Nepilsoņu jautājumu Latvijā tik tiešām ir pēdējais laiks atrisināt, un ASV, kas piedalījās Jaltas un Teherānas u.c. konferencēs, kur bez sirdsapziņas pārmetumiem atdeva Baltiju padomijai, varētu cītīgi iesaistīties šī jautājuma atrisināšanā: vai nu paņemot nepilsoņus pie sevis, vai nu palīdzot viņiem pārvākties uz savu dzimteni.

 9. prātigs cilvēks. uzreiz runā ar patieso saimnieku, neviss mocās te ar aktierišiem kas tēlo ka pārvalda valsti

 10. Lai gan augstās domās par Urbanoviču nebiju, tomēr nedomāju, ka ir tik stulbs.

 11. Protams, Obama Latvijai neko nav tiesīgs diktēt. Savukārt no Urbanoviča puses tas ir tikai politisks cirks. Kam, jā, pamatu to realizēt dod tas, ka Latvijas varas elites politiķiem ASV vārds ir gandrīz vai likums.

  Nepilsoņu jautājums, pirmkārt, ir Latvijas lieta, bet tā ir ļoti nozīmīga lieta, kas pārāk ilgi jau ir izmantota tikai un vienīgi politiskā kapitāla gūšanai. Lai gan patiesībā nepilsoņi Latvijā nedrīkstētu vairs būt, jo tā ir pārāk destabilizējoša situācija priekš Latvijas.

  Skaidrs, ka savulaik, atjaunojot Latvijas valsti, tīri juridiski nevarēja pārmantot pilsoņu tiesības, tie kas bija iebraukuši Latvijā PSRS laikā. Tomēr tas, ka nepilsoņi šobrīd ir tik daudz, norāda uz faktu, ka pie līdz šim pie varas atrodošies politiķi, diemžēl, nav pratuši (gribējuši) veicināt nepilsoņu maksimāli ātru integrāciju Latvijas pilsoņu kopumā.

  Un tā ir kļūda. Daudz sacīs – paši vainīgi nepilsoņi. Daļēji jā, tomēr ir zināms, ka Latvijas sabiedrības interesēs ir būt maksimāli vienotiem visiem kas dzīvo Latvijā. Tāpēc tieši politiķiem būtu jāveicina nepilsoņu maksimāla ātra naturalizācija, taču tas netiek darīts, kas liek domāt, ka politiķiem ir labāk, ja Latvijas sabiedrība ir maksimāli sašķelta.

  Ja nemaldos, tad LNT arī Latvijas eksprezidents A. Bērziņš nesen sacīja (nav citēts vārds vārdā), ka nepilsoņu juatājums ir jārisina, ka citādi sabiedrība ir pārāk sašķelta. Piemēram, “Preses kubā” Žanete Jaunzeme-Grende, kuras fans nebūt neesmu, manuprāt, izteica ļoti labu domu, ko pati bija realizējusi, palīdzēdama cilvēkam iegūt pilsonību, jo bija solo pa solim izgājusi kopā ar pretendentu uz pilsonību visus soļus, kas bija jāpaveic, lai gūtu Latvijas pilsonību.

  Nav noslēpums, ka Latvijai ir izteiktas diezgan daudz starptautisku rekomendāciju sakarā ar nepilsoņiem, jo, piemēram, ir ieteikts piešķirt tiesības viņiem vēlēt pašvaldību vēlēšanās, vienkāršot naturalizāciju, mazināt atšķirības pilsoņu un nepilsoņu tiesībās u.c.., kas būtu jāņem vērā, jo tas radītu nepilsoņu lielāku iesaistīšanos Latvijas notikumos un veidotu saturīgāku Latvijas sabiedrību kopumā.

  Uzskatu, ka galvenais tomēr ir cilvēciska attieksme, nevis agresīva retorika, kas vērsta pret nepilsoņiem, kas faktiski ir tikai Latvijas sabiedrības pašcieņas jautājums, jo cēlsirdīgi un godprātīgi ļaudis, nekad necentīsies pazemot citus, stāstot citiem Latvijas iedzīvotājiem, ka viņi ir kaut kas Latvijai nepiederošs, jo tā nav, arī viņi ir Latvijas daļa.

  • parādi man ar pirkstu, kuri tieši nav kremļa boici, un es viņiem momentā “piešķiršu” pilsonību !!
   Tā, lūk !

 12. Šitam sarkanajam ČANGALIM čura caur smadzenēm ir izsprukusi…. nu galīgi vecais sviestā sagājis …

 13. Memmīši skrien sūdzēties, bet paši zākā ASV.

 14. mudaks, palīdzi labāk nepilsoņiem nokārtot eksāmenus lai tie kļūtu par pilsoņiem. nagrib? tur ir stacija!

 15. Urbanovičs ir nodevējs Atbildēt

  Visus šos komūnistu nomenklatūristus ir beidzot jāizmēž no Latvijas varas struktūrām. Igauņi to izrarīja jau pašā sākumā un viņu valsts iet uz priekšu daudz ātrāk.

 16. Cilvek milais, biedri Urbanovic!
  Ari te, ASV, ir vairakas cilveku kategorijas-pilsoni, nepilsoni un vel 18 milioni nelegalo.
  Nepilsoni-cilveki ar Green Card drikst macities valodu, vesturi, geografiju un pec testu kartosanas sanemt ASV pilsonibu.UN TAS NEMAKSA KAPEIKAS, ka Latvija, bet diezdan iespaidigu summu.Zinu latviesus, kas pec kara iebraukusi un ta ari nekad nav kartojusi eksamenus un sanemusi pilsonibu, visu muzu ta ari ar Green Card nodzivojusi.

  Ta ka calit, nedzen batonu!!!Ludzejs atradies un isto, kam lugt!

 17. Līdzjūtība Urbanovičam !!!
  Pūķins nepalīdzēja, varbūt Obama iežēlosies par nesekmīgajiem…

 18. ASV pietiek problēmu ar saviem miljoniem nepilsoņu un meksikāņu migrantiem…

 19. Cik ilgi vēl pacietīsim šos ļurbanovičus,šindermaņus,osipovus…?

 20. <Aizveries, meeslu urla-vanjka, 'ljurbanovich'!!! Tu esi pidarasts un pedofils!!!

 21. Urbanoviča kungs laikam ir aizmirsis, ka nepilsoņu jautājuma risināšanai jau sen ir
  loti labs risinājums- nokārtot pilsonības eksāmenus. Elementāri!!!

  • Valdis Freimantāls Atbildēt

   Urbanoviča kungs no 1993. gada 18. februāra nakts traģēdijas – Rīgas Latviešu Biedrības necilvēcīgās, prettiesiskās, varmācīgās I Z N Ī C I N Ā Š A N A S ir ieguvis pārliecību, ka komunisti un čekisti Latvijā drīkst iznīcināt visu latvisko.

Draugiem Facebook Twitter Google+