Latvijā
Politika

Mamikins vēlēšanās vairs netiks iekļauts “Saskaņas” sarakstā 7


Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.
Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins.
Foto – LETA

No “Saskaņas” Eiropas parlamentā (EP) ievēlētais Andrejs Mamikins nākamajās vēlēšanās netiks iekļauts partijas deputātu kandidātu sarakstā, telekanāla TV3 raidījumam “Nekā personīga” teica “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Kā atsaucoties uz Urbanoviču, vēsta raidījums, Mamikins esot pārgājis Latvijas Krievu savienības līderes, EP deputātes Tatjanas Ždanokas nometnē un kopā ar prokremlisko aktīvistu Vladimiru Lindermanu plāno vēlēšanās startēt ar savu sarakstu.

Urbanovičs uzskata, ka nākamajās EP vēlēšanās Mamikinam būs cita platforma, ko EP deputāts jau esot sācis veidot.

Savukārt Mamikins raidījumam skaidro, ka par EP vēlēšanām 2019.gadā nedomā. Viņš domājot par 2018.gada Saeimas vēlēšanām. Viņam ļoti gribētos, lai zem “Saskaņas” nosaukuma būtu vairāk reālas sociālas aizsardzības. “Jo pagaidām es neredzu, ka mana partija “Saskaņa” ir reāli sociāldemokrātiska,” teica Mamikins.

Tikmēr pats Urbanovičs interesējas par tiesībām iegūt pielaidi valsts noslēpumam, ko viņam pirms vairākiem gadiem atņēma, ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

“Nekā personīga” rīcībā esošā informācija liecina, ka Urbanovičs nesen vērsies Satversmes Aizsardzības birojā ar jautājumu, vai varētu pielaidi atkal iegūt. Urbanovičs noliedz, ka īstais iemesls saišu saraušanai ar “Vienoto Krieviju” būtu iekļūšana valdībā.

LA.lv