×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Urbanovičs: Lai novērstu kara draudus, steidzami jāsarīko “Helsinki2” (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai novērstu kara draudus, steidzami jāsarīko “Helsinki2”, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” teicis partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Viņš skaidroja, ka 1975.gadā noslēgtās Helsinku vienošanās ir piemērs tam, kā diplomātijai iespējams efektīvi pārvarēt starptautisko saspīlējumu, kas ar jaunu masu iznīcināšanas ieroču izstrādi šķita jau kļūstam nevadāms.

“Tāpēc šodien ir vajadzīga līdzīga starptautiska drošības konference, kas iezīmētu Eiropā jaunu kārtību turpmākajām desmitgadēm un nodrošinātu, ka valstis, kas slēgs šīs vienošanās, turēs doto vārdu. Šādiem “Helsinkiem2″ ir jākļūst par vietu, kur Rietumi un Krievija beidzot rēķinās viens ar otru, uzklausa pretējās puses viedokli un argumentē savējo. Par vietu, kur lielvalstu līderi pārvar savus kompleksus un atkal runā viens ar otru,” skaidro politiķis.

Viņš uzsvēra, ka tikai atklātās, savstarpēji ieinteresētās sarunās un kompromisos ir iespējams panākt militārā konflikta izbeigšanu un Donbasa mierīgu integrāciju Ukrainā un piederību.

Viņaprāt, ilgākā laikā varētu atrisināt arī Krimas piederības statusu. Patlaban Maskavā popularitāti gūst ideja, ka pussalā varētu EDSO uzraudzībā rīkot jaunu iedzīvotāju referendumu, tā norisē izpildot visstriktākās starptautiskās prasības. Pat ja šo ierosinājumu Ukraina un Rietumi noraida, vispirms to būtu nepieciešams apspriest un izvērtēt.

Urbanovičs uzskata, ka pašlaik ASV prezidents Baraks Obama šķiet vienīgais, kuram tiešām varētu izdoties sasaukt “Helsinkus2”. ASV prezidentam savā otrajā termiņā ir brīvas rokas, viņam nav jādomā par jaunu vēlēšanu kampaņu. “Viņš varētu ieiet vēsturē kā cilvēks, kurš nav pieļāvis, ka atdzimušais aukstais karš pārvērtās karstajā, varbūt pat trešajā pasaules karā, un beidzot tiešām atpelnīt savu Nobela Miera prēmiju,” piebilda Urbanovičs.

Kā ziņots, Krievija pagājušā februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. … Cik nesen sie divi UUUUU…. no SX partijas vel draudeja ar Biskeku un ‘Latviesu Jaunsibirijas izsutijumu’ … !

  … Nu pasi nobijusies par pasu atbildibu piepalidzot Kremla nelikumigo un nemoralo visatlautibu vel megina manipulet Eiropiesu pratus ar Kremla zombetiem neiespejamas civilizetas un likumos nostaditas pieejas SOLIJUMIEM …!!!

  … Kad vesture un kura gadijuma sis valsts/imperijas cari vai valdosas elites ir kadreiz pildijusas savus solijumus vai ligumus … vai izbeigu savu Makjavela navigo 5. kolonnas ieperisnasanu citu tautu zemes !!!

  .. Un ta tas sakas sen, no pasa sakuma … ka Kijevas ta Novgorodas vadibas un sabiedribas iekseja sagrave un sacelta haosa izmantosanu to okupacijai, likvidesanai un genocida lidzigai izkausanai vai izsutisanai uz austrumiem … !!!

  … NEKAS NAV MAINIJIES … VISS ATKARTOJAS … ARI BEZABRENE … TIKAI MUMS UN PAREJAI EIROPAI SODIEN IR IESPEJA LAICIGI SAGATAVOTIES … UN ATKLAT SADAS NODEVIBAS SEKAS … !

 2. Kā var ieteikt Krimā rīkot referendumu!Kad Urbanoviča k-ga dzīvoklī ieies 10 svešinieki un nobalsos, ka dzīvoklis pieder viņiem,tad varbūt viņam domāšana kļūs skaidrāka.Vai tiešām vēl Latvijā ir cilvēki (Urbanoviča vecumā), kas nezin, kā notika cilvēku izsūtīšanas uz tālajiem Austrumiem, to vietā ieplūdinot krievus?Tāpat ar lielajiem uzņēmumiem ,kurus sacēla Latvijā, kaut gan te nebija ne darbaspēka, ne izejvielu.Tā .bija pārdomāta politika ,lai pārkrievotu Latviju.Sabrauca no plašās Krievijas tūkstošiem.

 3. Beidzot Urbanovičs var būt apmierināts,jo viņš to visādi ir veicinājis.

 4. Nu pirmo reizi urbanovičam varu piekrist.

  Man arī šķiet, ka sarunas augstākajā līmenī ir atrisinājums. un paralēli būtu jāaptur karadarbība ar starptautiskiem miera uzturēšanas spēkiem.

 5. NU,NU!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Tiešām, KAD KRIEVIJA PILDĪJUSI kādu vienošanos vai parakstītos līgumus????? Tas viss kaķim zem astes! JĀ, BŪTU kaut KAS jādara, BET tā tikai lieka laika nosišana…, ja viens no runātājiem TĀPAT PALIEK PIE SAVA, TAD KĀDS LABUMS???????

 6. Kāda liekulība. Cik gadus šie paši cilvēki darījuši visu, lai pretstatītu slāvisko pārākumu pār republikām…
  Varbūt vajag sākt ar 9. maija svinību atcelšanu. Un no šo cilvēku puses, nevis meklēt vainīgos vai baidīties par savu ādu.

 7. Tāds tādu pazīst – ir pārkāptas daudzas vienošanās. t.sk. par Krimas piederību Ukrainai, kā rezultātā Ukraina attiecās no kodolieročiem. Putinam (arī šim ) ir “uzspļaut” šādā vienošanām, jo viss notiek Staļina – Molotova – Putina garā.

 8. Doma nav slikta.

  • Doma ir pat laba, tikai jāpatur prātā, ka Krievija kopš 1917. gada atzīst un pilda tikai tos līgumus un vienošanās, kas pašai izdevīgi.

 9. Naivais Urbanovičš, Putina krievu pasaules veidotāji saprot tikai spēka valodu.

 10. Būtu labāk klusu sēdējis savos Rēzeknes īpašumos, nevis te murmulējis kārtējoa līguma partneres pasūtījumus…

 11. Kad un kur Krievija ir pildījusi kādu vienošanos???

 12. Viņam taisnība,kaut kas jādara lietas labā.

 13. Ak šī vatņiku domāšana! Atbildēt

  Šī vatņiku seja ir laikam pārteikusies, šis vatņiks noteikti gribēja teikt “ninberga 2”

Draugiem Facebook Twitter Google+