×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Urbanovičs referendumā solidarizēšoties ar saviem vēlētājiem

Foto- LETAFoto- LETA

Gaidāmajā referendumā par krievu valodas statusa maiņu partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs balsos par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, lai “solidarizētos ar saviem vēlētājiem un nostātos pret pašreizējo prettiesiskumu un valdošo nihilismu”.

Urbanovičs sapratis, ka šajā referendumā viņa vēlētāji “jeb visi tie cilvēki, kuriem ir liegta iespēja ietekmēt valsts politiku”, “tiks padarīti par vainīgiem”, tāpēc viņš ir nolēmis solidarizēties ar šiem cilvēkiem.

Politiķis gan apgalvoja, ka “nevienu brīdi neatļautos domāt piedalīties” referendumā, ja ar to kaut kādā veidā būtu apdraudēta latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda. Jautāts, vai citu partiju vēlētāji varētu nesaprast viņa izvēli, Urbanovičs akcentēja, ka viņam rūp savu vēlētāju viedoklis.

“Referendums nav par otru valsts valodu. Mani vēlētāji protestē pret nicinājumu, necieņu un tiesiskuma neievērošanu, ko izrāda valdošie,” sacīja SC frakcijas priekšsēdētājs. Viņam šis lēmums esot bijusi izšķiršanās starp to, vai būt kopā ar saviem vēlētājiem, vai arī “perfekti burtiski vērtēt referenduma jautājumu”. Urbanovičs apgalvoja, ka tautas nobalošanas “burtisko jautājumu” neesot iespējams atbalstīt.

Arī Rīgas domes priekšsēdētājs un SC līderis Nils Ušakovs gaidāmajā referendumā balsos par krievu valodu kā otru valsts valodu.

Jau ziņots, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+