×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. decembris, 2012
Drukāt

Urbanovičs: reformas pašvaldībās var veikt tikai pēc vēlēšanām

Foto-LETAFoto-LETA

Galīgie lēmumi par reformām pašvaldībā jāpieņem tikai pēc vēlēšanām, uzskata “Saskaņas centra” (SC) Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs (attēlā). Diskusijām gan laiks esot ļoti labs, bet politiski lēmumi jāpieņem tikai pēc 2013.gada 1.jūnija, kad notiks pašvaldību vēlēšanas. Šobrīd esot liels risks pieņemt nepārdomātus lēmumus.

“Šie jautājumi ir svarīgi, un ja tagad valdošā koalīcija tomēr viņus “izdzīs” ātri cauri, tādā gadījumā mums “gāganu kari” pieaugs, un visa politiskā jezga padarīs jau tā smago pašvaldību vadītāju, deputātu un iedzīvotāju dzīvi vēl trakāku,” 15.decembrī Urbanovičs sacīja partijas “Saskaņa” biedriem kongresa laikā.

“Mēs esam atklāti diskusijām par visiem priekšlikumiem, reformām pašvaldībās, bet mēs uzskatām, ka galīgie lēmumi likumu veidā pieņemami pēc pašvaldību vēlēšanām,” teica SC Saeimas frakcijas ilggadējais vadītājs.

Valdība šonedēļ deva zaļo gaismu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajiem likuma grozījumiem, kas paredz samazināt deputātu skaitu pašvaldībās jau nākamgad līdz ar pašvaldību vēlēšanām. Tādējādi tie nonāks Saeimā.

Rīgā, kur mēra krēsls pašlaik ir SC pārstāvim Nilam Ušakovam, tostarp rosināts deputātu skaitu samazināt no 60 uz 35 deputātiem. Ministrija nākusi klajā ar vēl vairākām iniciatīvām, precizējot pašvaldības deputāta darba laiku un arī atalgojumu.

Lai gan SC esot atvērts diskusijām, Ušakovs kritizēja, ka pat 35 deputātus nebūs iespējams nodrošināt ar atsevišķu kabinetu. Nav tādu iespēju centrālajā ēkā, varbūt tikai pie strūklakas, ironizēja mērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+