×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Urbanovičs: Repšem ir kauns par savulaik politikā iesaistītajiem cilvēkiem

urbanovics22

Bijušo politiķi un uzņēmēju Einaru Repši dibināt biedrību “Latvijas attīstībai” un, iespējams, pēc kāda laika arī partiju, piespiež kauna sajūta par tiem cilvēkiem, kurus savulaik iesaistījis Latvijas politikā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” atzina apvienības “Saskaņas centrs” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Pēc Urbanoviča domām, tā ir laba Latvijas politikas tradīciju turpināšana, kad uzņēmēji dibina biedrības, kuras pēc tam pārtop partijās, jo ietekme uz Latvijas politiķiem ir zaudēta, bet līdz galam to pazaudēt nav vēlmes.

“Savā ziņā tas ir apsveicami, ka Repše šādā veidā vēlas atgriezties, bet pēc manām domām viņu šādi pamudinājusi rīkoties kauna sajūta par tiem politiķiem, kurus viņš savulaik iesaistījis politikā,” sacīja Urbanovičs.

Jau ziņots, marta sākumā tika nodibināta jauna biedrība “Latvijas attīstībai”, kuras dibināšanā piedalījās Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valerijs Belokoņs un citi.

Biedrība izmantos visus nepieciešamos līdzekļus, lai sasniegtu organizācijas izvirzītos mērķus, tāpēc nenoliedz iespēju līdzās biedrībai izveidot arī politisko partiju, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Repše.

Savukārt partija “Vienotība” aicina Repši izšķirties starp aktīvu darbību partijā, līdzdarbojoties premjera Valda Dombrovska (V) attīstības plāna īstenošanā, vai arī pieņemt lēmumu par jauna politiskā spēka veidošanu.

Partijas paziņojumā pausts viedoklis, ka valsts izaugsmi un attīstību var panākt, skaidri nodalot biznesa ietekmi no politikas, uz ko norādot gan vadošo Eiropas valstu, gan mūsu kaimiņvalsts – Igaunijas piemērs. “Vienotība” uzskata, ka jaunu nišas partiju veidošana neesot attīstību veicinošs faktors.

“Vienotība” pauž pārliecību, ka Dombrovska vadītās valdības nodrošinājušas valsts attīstību. 2011.gadā izstrādātais plāns stabilai Latvijas attīstībai paredz gan konsekventi samazināt bezdarba līmeni, gan izveidot Latvijā ražošanai un investīcijām labākos apstākļus Baltijas valstīs, kā arī kāpināt Latvijas starptautisko konkurētspēju, teikts partijas paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+