Latvijā
Politika

Urbanovičs: “Saskaņa” ir visilgāk “sista un mocīta”, bet tomēr izturējusi15


Jānis Urbanovičs
Jānis Urbanovičs
Foto – LETA

Partija “Saskaņa” ļoti labi saprot, ka tā dēvētās sarkanās līnijas, kas vēlēšanu gaidās bieži tiek piesauktas koalīcijas partneru meklēšanas kontekstā, ir tikai iedomātas, un tas ir priekšvēlēšanu triks, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja partijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs.

Viņš solīja, ka “Saskaņa” šajās “priekšvēlēšanu spēlītēs” neiesaistīsies. “Mēs mierīgi skatāmies gan uz tiem, kas mums izsaka komplimentus, gan arī nenoniecinām tos, kuri apvelk sev apkārt treknas sarkanās līnijas,” politiskā spēka nostāju skaidroja Urbanovičs.

Jautāts, vai “Saskaņa” nākotnē būtu gatava sadarboties ar “KPV LV”, politiķis sacīja, ka viņam pagaidām nav skaidra šīs partijas ideoloģija. “Es joprojām redzu divus ļoti atraktīvus politiķus – Aldi Gobzemu un Artusu Kaimiņu. Viņi ir atraktīvi, viņi vienmēr ir spilgti. Es neesmu mēģinājis izveidot priekšstatu par viņiem,” norādīja Urbanovičs.

Taujāts, kas ir galvenā īpašība, ar kuru “Saskaņa” atšķiras no pārējām partijām, politiķis atbildēja, ka tieši “Saskaņa” ir visilgāk “sista un mocīta”, bet tomēr izturējusi.

Savukārt, lūgts konkretizēt, ar ko “Saskaņa” atšķiras no Tatjanas Ždanokas un Andreja Mamikina vadītās Latvijas Krievu savienības (LKS), Urbanovičs atbildēja, ka “Saskaņa”, atšķirībā no LKS, problēmas cenšas risināt ar dialogu, nevis, ekspluatējot sabiedrībā pastāvošās dusmas un naidu.

“Saskaņas” priekšsēdētāja vietnieks intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja, ka tad, ja viņa partija nāks pie varas, mainīsies ļoti daudz kas, bet galvenokārt tikšot vienota sabiedrība, kura, pēc Urbanoviča domām, patlaban ir sašķelta. “Mēs sen sapņojam par to, ka Latvijā nebūtu sašķelta sabiedrība un visi kopā strādātu kopīgam labumam,” partijas galveno uzstādījumu pirms 13.Saeimas vēlēšanām ieskicēja Urbanovičs.

Kā ziņots, nākamais Latvijas parlaments tiks vēlēts šī gada oktobra pirmajā sestdienā.

LA.lv