×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Urbanoviču nomaina Elksniņš

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Pēc neveiksmīgā mēģinājuma saņemt pielaidi valsts noslēpumam “Saskaņas centra” frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs izlēmis nestrādāt Nacionālās drošības komisijā (NDK).

 

Pēc “SC” deputātu ierosinājuma Saeima vakar atsauca J. Urbanoviču no NDK un ievēlēja viņu Pieprasījumu komisijā. Savukārt Urbanoviča vietu NDK ieņems līdzšinējais “SC” pārstāvis Pieprasījumu komisijā Andrejs Elksniņš.

Rokādes pamatā ir tas, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicis J. Urbanovičam pielaidi valsts noslēpumam.

 

Raidījums “Nekā personīga”, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņojis, ka SAB atteikuma pamatā ir apstāklis, ka J. Urbanovičs saistīts ar divvalodības referenduma organizēšanu. Deputāts pats pārliecināts, ka neko pretlikumīgu nav darījis, un sola SAB lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram.

 

Trešdien pēc “SC” frakcijas sēdes tika paziņots, ka uz amatu NDK tikšot virzīts Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs, kurš savulaik astoņus gadus nostrādājis šajā komisijā. Tomēr vakar saskaņieši izšķīrās par labu citam kandidātam – juristam Andrejam Elksniņam.

A. Klementjevs paskaidroja, ka sākotnēji frakcija tiešām gribējusi virzīt viņu. Taču vēlāk no šīs domas atteikusies, jo pēc Saeimas Saimnieciskās komisijas likvidēšanas viņam būšot daudz darba prezidijā. “Labāk tomēr koncentrēties uz kaut ko vienu un to arī darīt. Elksniņš ir jauns, izglītots jurists, un viņam ir daudz ideju. Dosim iespēju, lai pastrādā,” teica A. Klementjevs.

NDK strādā pa vienam pārstāvim no katras Saeimas frakcijas. Pēc politiskās vienošanās “SC” pienākas sekretāra vieta šajā komisijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+