Foto-Shutterstock

Par ko liecina urīna krāsa? 0

Par ko varētu liecināt sarkanīgs un ļoti gaišs urīns? Jāzeps Rēzeknē

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Atbild medicīnas doktors, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, nefrologs Harijs Čerņevskis: “Ja vērojamas urīna krāsas pārmaiņas, noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu. Sarkans tas var būt gan no asins piejaukuma, gan vielmaiņas produktiem un citām vielām, piemēram, mioglobīna. Muskulatūras pārslodze rada muskuļu bojājumu, un to šūniņas kļūst caurlaidīgas, tādēļ no tām izkļūst olbaltums mioglobīns, kas pēc tam ar asinīm aizplūst uz nierēm, tās sabojājot un iekrāsojot urīnu sarkanu. Urīns kļūst sarkans, arī pārplīstot asins eritrocītiem, kad hemoglobīns brīvi peld asinīs un nokļūst nierēs.

Ja urīnā parādās eritrocīti, jānoskaidro, no kurienes tie radušies, – no nierēm vai urīna izvadceļiem. Eritrocīti varētu liecināt arī par audzēju urīnizvadceļos vai blakus tiem, piemēram, prostatas ļaundabīgu audzēju, kā arī tie var parādīties nierakmeņu slimības gadījumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ļoti gaišs, ūdenim līdzīgs urīns veidojas, ja ir traucētas urīna koncentrēšanas spējas. Nevajadzētu pārbīties, ja tās parādās, lietojot urīndzenošos līdzekļus.

Arī cukura diabēta slimniekiem, tikko saslimstot, ir augsta cukura koncentrācija asinīs, glikozes molekulas ir ļoti mazas, viegli nokļūst urīnā un sāk izdalīties lielāks urīna daudzums, kas nav dzeltens, bet gandrīz caurspīdīgs kā ūdens.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.