Urugvajieši apklusina Krieviju, Ēģiptes vārtsargs ieiet vēsturē 2

Pasaules kausa (PK) finālturnīra A apakšgrupas pēdējās cīņās Urugvaja pirmdien uzvarēja Krieviju, iegūstot pirmo vietu grupā, bet Saūda Arābija spēles izskaņā apspēlēja Ēģipti.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33

Urugvaja ar rezultātu 3:0 (2:0) uzveica mājinieci Krieviju, kas lielu daļu spēles cīnījās mazākumā, savukārt Saūda Arābija ar 2:1 (1:1) apspēlēja Ēģipti, kuras vārtsargs El Hadari 45 gadu vecumā kļuva par vecāko spēlētāju, kurš izgājis laukumā Pasaules kausa finālturnīra mačā.

Jau pirms pēdējās grupu turnīra kārtas bija zināms, ka izslēgšanas turnīrā iekļuvušas Krievijas un Urugvajas valstsvienības. Pēc trīs spēlēm noskaidrojās, ka A apakšgrupā ar deviņiem punktiem uzvarēja Urugvaja, otrā ar sešiem punktiem palika Krievija, bet trešo vietu ar trīs punktiem ieguva Saūda Arābija. Tikmēr Ēģipte bez punktiem palika pēdējā grupā.

Urugvajas sastāvā pirmajā puslaikā brīvsitienu 10.minūtē realizēja Luiss Svaress, bet krievu zvaigzne Deniss Čeriševs 23.minūtē bumbu netīšām raidīja savos vārtos. Savukārt 36.minūtē savu otru dzelteno kartīti nopelnīja Igors Smoļņikovs, kurš tika noraidīts no laukuma. Otrajā puslaikā aizraujošā cīņā Edinsons Kavani no tuvas distances 90.minūtē panāca trīs vārtu pārsvaru, pieliekot punktu mačam.

Jau ziņots, ka Krievija turnīra ievadā ar 5:0 sagrāva Saūda Arābiju, bet pēc tam ar 3:1 guva virsroku pār Ēģipti. Krievijas izlases rindās ar trim gūtiem vārtiem atzīmējies Čeriševs. Savukārt Urugvaja svinējusi divas minimālas uzvaras 1:0 pār Ēģipti un Saūda Arābiju.

Urugvaja, kas ir divkārtējā pasaules čempione, Pasaules kausa finālturnīrā startē 13. reizi. Urugvaja 1930.gadā savās mājās, kā arī 1950.gadā Brazīlijā kļuva par čempioni. Urugvaja piedalījusies iepriekšējos divos turnīros, 2010.gadā izcīnot augsto ceturto vietu, bet pirms četriem gadiem apstājoties astotdaļfinālā. Tā tikai trīs reizes nav pārvarējusi grupu turnīru fāzi.

Pasaules kausa finālturnīra saimniece Krievija šāda līmeņa turnīrā startē ceturto reizi, taču pirms tam ne reizi nebija iekļuvusi izslēgšanas turnīrā, 1994., 2002. un 2014.gadā dalību noslēdzot jau pēc apakšgrupu cīņām. Pirms četriem gadiem Krievija palika bez uzvarām, divus mačos noslēdzot neizšķirti, taču ar to bija maz astotdaļfināla sasniegšanai, tomēr tagad mājinieki galvenā trenera Staņislava Čerčesova vadībā izcīnījuši divas uzvaras un iekļuvuši izslēgšanas turnīrā.

Savukārt Ēģiptes rindās El Hadari pārspēja kolumbiešu vārtsarga Farida Mondragona rekordu, kurš 2014.gadā pret Japānu spēlēja, būdams 43 gadus un trīs dienas vecs.

Tāpat El Hadari šajā spēlē izdevās atvairīt 11 metru soda sitienu. Vispirms ēģiptiešus 21.minūtē vadībā izvirzīja komandas zvaigzne Mohameds Salāhs, bet 40.minūtē El Hadari atvairīja Fahada al Muvallada sisto “pendeli”.

Saūda Arābija gan pirmā puslaika piektajā kompensācijas laika minūtē izlīdzināja rezultātu, kad 11 metru sitienu šoreiz realizēja Salmans al Faradžs. Spēles turpinājumā ilgu laiku rezultāts bija neizšķirts, taču Saūda Arābija pamanījās izraut uzvaru, kad vārtus otrā puslaika ceturtajā kompensācijas laika minūtē guva Salems al Davsari.

Abas komandas jebkurā gadījumā izstājās no turpmākās cīņas.