×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Ārlietu ministrija: Ušakova vizīte neatspoguļo Latvijas oficiālo nostāju (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Plašu interesi izraisījusi Rīgas mēra Nila Ušakova viesošanās Maskavā. Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums stāsta, ka Ušakovs pēc sava biroja lūguma no ĀM ir saņēmis materiālus par attiecīgajām aktuālajām Latvijas nostādnēm un kopējo ES politiku attiecībā pret Krieviju, taču vizīti nav gatavojusi Latvijas vēstniecība Krievijā. “Ir skaidrs, ka Latvijas pašvaldībām jābūt aktīvām ārzemēs, taču pašvaldību vadītājiem rūpīgi jāanalizē, vai viņu braucieni atbilst visas Latvijas tautas interesēm un mūsu valsts ārpolitikas nostādnēm,” teica K. Eihenbaums un uzsvēra, ka Ušakovs braucienā uz Maskavu nav pārstāvējis Latviju, bet gan Rīgu. K. Eihenbaums Rīgas mēra vizīti uz Maskavu saista ar vēlēšanu tuvumu, lai piesaistītu sava elektorāta uzmanību. Latvijā ievērību izpelnījusies Ušakova intervija Krievijas televīzijas kanālam “Doždj”, kurā viņš izteicies: “Mums šobrīd vislabākais, kas var būt, ir prezidents Vladimirs Putins.” Rīgas mērs telekanālam skaidrojis, ka politiķi, kas varētu būt Putina vietā, Krievijas kaimiņiem nenesīšot stabilitāti. “Nav skaidrs, ko intervijā vēlējies pateikt Ušakovs, jo viņa paziņojums ir neskaidrs un izklausās divdomīgs, ņemot vērā, ka ES ir kopēja pozīcija attiecībā uz Krieviju un tās īstenoto agresiju Ukrainā. Par saviem izteikumiem atbildība jāuzņemas Rīgas pašvaldības vadītājam,” vērtē K. Eihenbaums.

Krievijā N. Ušakovs viesojās Maskavas svētkos, kuru laikā tikās ar Krievijas premjeru Dmitriju Med­vedevu, Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, Maskavas mēru Sergeju Sobjaņinu, kā arī Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāju Valentīnu Matvijenko, kurai sakarā ar Krievijas izvērsto agresiju Ukrainā liegta iebraukšana ES teritorijā. K. Eihenbaums izteica cerību, ka par Krievijas darbību Ukrainā N. Ušakovs saviem sarunu biedriem paudis kopējo un skaidro ES nostāju. Ministrijai neesot iebildumu pret N. Ušakova centieniem saglabāt Maskavā tirdzniecības stendus “Rižskij dvorik”. ĀM runasvīrs piebilda, ka katra šāda darbība ir svarīga un arī valdība nodarbojoties ar atbalstu pārtikas ražotājiem un lauksaimniekiem laikā, kad Krievija pret ES valstīm vērsusi sankcijas.

Jāpiebilst, ka pašreizējā Rīgas pašvaldība ir pazīstama ar ciešu attiecību veidošanu ar Krieviju, kas jau iepriekš dažkārt novērtēta kā “paralēlā ārpolitika”. Tomēr tūlīt pēc Maskavas apmeklējuma “Saskaņas” līderis šonedēļ devies rietumu virzienā – uz ASV. Par šo vizīti Ušakovs neesot lūdzis informāciju ĀM.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Tik tiešām – vēl viens Žirinovskis uzradies !!!

 2. Ko tas ušķis iedomājas,kur mūsu Latvijas Ārlietu ministrija,kāpēc to neaizliedz? kĀ tāds šovinists var pārstāvēt Latviju ASV? Kaut kāds ārprāts,kas notiek!

 3. Vai nav dīvaini, ka Lembergu varēja atstādināt no pilsētas mēra amata, kaut arī nespēj nekādi juridiski tikt ar viņu galā, bet par klaji pretvalstisku darbību Ušakovs pat oficiālu “fui” no valdības nesaņem?

 4. Ušakova garā virslūpa un zivīgās acis norāda uz aukstu, spītīgu cilvēku.

 5. tas nelietis kurš uz savu roku braukā apkārt ir jānoņem

 6. valsts varas nevara un nespēja bez robežām…

 7. “Par saviem izteikumiem atbildība jāuzņemas Rīgas pašvaldības vadītājam,” vērtē K. Eihenbaums.”
  ——————————–
  Mani mulsina, ka pašvaldības un konkrēti Rīgas pašavaldība uzņemas risināt kopējās Latvijas valsts ārpolitiku, uz kuru tai nav dotas tiesības. Ārpolitika visām pašavaldībām ir tikai viena , tā var būt valsts ārpolitika, un nekas vairāk. Ja Ušakovu Krieviija ir izvirzījusi par starpnieku, apejot Latvijas valsti, veidot Krievijas ārpolitiku ar ASV, uz kurieni viņš taisās braukt un tiek organizēta tikšanas ASV valsts departamentā, tad tas Latvijas Ārpolitkas ministrijas un Valdības liels mīnuss un nevarība, ko uzkrītoši apliecina Ušakova šo dienu darbība. Izskatās, ka Ušakova ir iemantojis lielu uzticību Latvijas parlamenta, prezidenta un valdības spicē. Kur ir pārējo ministru, parlamenta deputāju NA apvienības viedoklis un līcība? Jūtās apmierināti un gatavojas saeimas vēlēšanām, lai turpinātu iesākto. Vai Latvijas valsts un latviešu tautas interesēs? Dziļi šaubos!

  • sāksim tad,kad Latvijas teritorijā parādīsies Rīgas Tautas republika ar prezidentu Ušakovu vadībā.Tikai tad varbūt jau būs par vēlu.Tā kā pašlaik-saldu dusu!

 8. šādiem ušakoviem nav vietas Latvijā…………

 9. šis spārnotais teiciens jau dzirdēts…. kremlis vienmēr tā izsakās par žirinovski. ĀM vairāk neko nav spējīga pateikt, nerunāsim par darīšanu….

 10. Latvija saliidzinot ar Riigu ir nulle,jo gods kalpot ir tikai Riigai,kaa to saka misters 20%.Usakova aktivitaates raada,ka vinns padarijis t.s. Latvijas valdiibu par apsmieklu.

 11. Runaaja, kaa paarstaaveetu Latviju, bet Latviju nepaarstaaveeja noteikti. Savu SC viedokli arii izteica … Pat krievijas tv zhurnaalisti bija neizpratnee par tekstu puutins mums ir vislabaakais un uzdeva vairaakus papildjautaajumus…, kaapeec tik kaismiigi slavee putinu!!! 🙂

 12. bet ** jūtas it kā viņš būtu no kremļinu bara , bet bišķ nostāk un ar iedotu mājas darbu .

 13. Vai ušakovs ir tiesīgs runāt visu rīdzinieku vārdā!!Cik varens un svarīgs viņš jūtas,- vai tomēr nevajadzētu viņa izgājienu novērtēt drošības policijai!? Laikā, kad krievija slepkavo ukraiņus un plosa viņu zemi,- atzīt par putinu par labāko krievijas prezidentu-,tā ir okupantu slavināšana!

 14. Dziļi nožēlojama ir mūsu gļēvā Ārlietu Ministrija

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Abstrahējoties no Ušakova, Maskavas, vēlēšanām, elektorātu un visādām citām ”svarīgām” lietām, kategoriski iebilstu pret Ārlietu ministrijas iekšpolitiku! Kā var biedrs Eihenbaums atļauties pavēstīt, ka Ušakovs Maskavā ir kaut ko sarunājis RĪGAS, ne LATVIJAS vārdā un, cik var izlobīt, viņu neuztrauc pašvaldības vadītāja sacītais!?! Kā tad šis VALSTS IERĒDNIS galu galā vērtē mūsu valsts GALVASPILSĒTAS MĒRA sarunāto, ko par to domā ĀRLIETU MINISTRIJA, tas tā arī paliek katra paša ziņā!
   Galvaspilsētā dzīvo 2/5 no Latvijas iedzīvotājiem, Rīgā ir gandrīz visas varas institūcijas, Saeima, prezidents un arī visas spēka struktūras, bet Ārlietu ministriju neinteresē, ko sarunā tās mērs! Kaut kas mūsu mazajā valstī nav kārtība un sevišķi ār un iekšpolitikā. Kad pienāks latviešiem tie laiki…Aizvakar neko nezinošais Pildegovičs, šodien Eihenbaums, kurš būs nākošais činovnieks- nezinītis?

Draugiem Facebook Twitter Google+