×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Ušakova karikatūras lietā iesaistās DP (13)

Foto LETA/TwitterFoto LETA/Twitter

Drošības policija (DP) izvērtēs vairākus iesniegumus saistībā ar Rīgas domes (RD) priekšsēdētāja Nila Ušakova (“Saskaņa”) publicēto karikatūru par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem,informēja DP.

DP saņēmusi vairākus iesniegumus saistībā ar Ušakova publicēto karikatūru sociālajos tīklos. Vienlaikus personas, kuras vērsušās DP ar iesniegumiem, atklātas netiek.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (“Vienotība”) iepriekš nosūtīja vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram lūdzot izvērtēt Ušakova publicēto karikatūru, kā arī saukt viņu pie likumā noteiktās atbildības par genocīda pret Latvijas iedzīvotājiem noliegšanu un attaisnošanu.

Ģenerālprokuratūra Vaideres iesniegumu izskatīšanai pēc būtības nosūtīja DP. Plašākus komentārus ģenerālprokuratūra nesniedz.

Tāpat ar lūgumu DP izvērtēt Ušakova rīcību vērsies arī Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”). Deputāts aģentūrai BNS iepriekš teica, ka Ušakovs ar karikatūru sociālajos tīklos, iespējams, pārkāpj Krimināllikumu, kurā ir iekļauta atbildība par okupācijas režīma noziegumu attaisnošanu.

Ssvukārt Nacionālā apvienība (NA) izplatījusi paziņojumu, kurā pauž uzskatu, ka Ušakovam jāatvainojas par sociālajos tīklos publicēto karikatūru.

PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija pēc gandrīz 11 gadu ilgstoša darba, iesaistoties ap 50 profesionāliem vēsturniekiem un statistikas speciālistiem, nākusi klajā ar pētījumu par okupācijas laikā Latvijai nodarītajiem ekonomiskajiem zaudējumiem 185 miljardu eiro apmērā, kuros nav iekļauti videi nodarītā kaitējuma zaudējumi, bojā gājušo cilvēku zaudējumi un pēcokupācijas laika zaudējumi, kas radās ekonomiskās sistēmas pārveides rezultātā.

Aprēķins veikts, izmantojot starptautiskā praksē pielietotu atzītu metodoloģiju. Komisija arī aprēķinājusi, ka padomju okupācijas rezultātā iznīcinātās cilvēku dzīvības Latvijai nodarījušas aptuveni 10 miljonu cilvēkgadu lielus zaudējumus, taču pie metodikas, kā šos zaudējumus pārvērst ekonomiskās mērvienībās, tiks strādāts kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. savi uzskati ir jāpatur pie sevis

 2. Ušakovs kārtējo reizi nav izmantojis iespēju paklusēt! Iznāk, ka mēra amats prātu nepieliek. Tas, kā saka, jā ir – tad ir un ja nav – tad nav.

 3. kas tagad notiks???

 4. Kriminālo lietu te piešūt, gribētos jau, bet tomēr nez vai sanāks.

  Varbūt vēlētāji gan varētu par to .. nebalsot!

 5. Ja to putina sabiedroto sodīs tad ticēšu kad DP ir taisnīga pret Latvijas pamatiedzīvotājiem kurus slepkavoja PSRS komunisti stūra mājā.

 6. Pats sevi nostādīja nekompetenta muļķa lomā. Sākot jau ar mēmes sižetu, tad par tās jēgu un visbeidzot ar faktiem. Viņš, šķiet, piemirsis, ka pa viņu ir balsojuši (ar uzsvaru uz pagātnes formu) daudz latviešu (kas, cerams, savu kļūdu beidzot ir sapratuši).
  Simpātiski šo “Ušakova ieberzienu ar sprunguli” nostādīja Skutelis (vislabāk patika Ušakova taisnošanās fragments no Rīta raidījuma. Miljons!). Paldies viņam par to!

 7. DP ierosina lietas pret latviešu nacionālistiem, ģenerālprokurors stingri nostājās kā putinistu aizstāvis ( piem.akcijā Krim. naš) . Tā ka iznākums būs – neko nav pārkāpis, nevienu nav aizvainojis, nepareizi saprasts.

 8. Театр политического апсурда. Тихо и незаметно страна скатывается в 37 год, роль и значение охранных структур всё увеличивается, инакомыслие категорически не приветствуется, а писать доносы на политических противников становится нормой. И это называется демократией? Да вы просто большевики, господа, один в один.

  • Nilsam ir jāatvainojas un dziļi jānožēlo grēki kopā ar mani sitot galvu pret zemi !

   • Да, да, да…. Про мои авторские не забудьте, будьте так любезны.

    • Es uz Pārdaugavu piedzerties 9.maijā neiešu… nav laika, jo man jāsēj saulspuķsēklas jaunai ražai…

  • mani kā vēsturnieci Atbildēt

   burtiski šokē grafista visā nopietnībā paustais par 1937.gada notikumiem.Līdz šim nezināju,ka Latvijā boļševiki Ulmaņa laikā tik traki uzvedušies.Arī grafistam mīļajā Krievijā boļševiki gluži tā nerīkojās.Tur bez liekām ceremonijām visus,kam pasē bija ieraksts ””latyš” nošāva.Un beigta balle.Kādas tur vēl struktūras… Lieka laika tērēšana.Bet Ušakovs gan jāaizstāv.Ķā pats grafists vienā komentārā rakstīja- nekā personīga,tikai bizness.

Draugiem Facebook Twitter Google+