×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: Ušakova kautrīgie latvieši jeb ko piedāvā “Saskaņa” (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Turpinot iepazīstināt “Latvijas Avīzes” lasītājus ar politisko spēku izvirzītajiem Saeimas deputātu kandidātiem, šoreiz piedāvājam opozicionāru – “Saskaņas centra” – sarakstu. Šīs partijas galvenā lokomotīve neapšaubāmi būs par premjera kandidātu izvirzītais Rīgas mērs Nils Ušakovs, kaut arī viņš pats sarakstos nav atrodams.

Ušakovs savu sarakstu vilks, vienlaikus turpinot vadīt galvaspilsētas pašvaldību, un iesildīto mēra amatu pametīs, tikai lai pārsēstos valdības vadītāja krēslā. Uz mazāku amatu Ušakovs nedomā iet.

Savu sarakstu Saeimas vēlēšanām saskaņieši acīmredzami gatavojuši ar domu par latviešu vēlētāja uzrunāšanu. Kandidātu vidū vairs nav atrodami tādi skandalozi personāži kā Nikolajs Kabanovs un Irina Cvetkova. Tāpat partija vismaz formāli atbrīvojusies no Latvijas Sociālistiskās partijas. Praksē gan vairāki LSP biedri (Artūrs Rubiks, Raimonds Rubiks, Igors Zujevs) vēl atrodami kandidātu sarakstos.

“Saskaņas” līderis Ušakovs, runājot par savu sarakstu, mīl uzsvērt, ka tajā puse kandidātu ir latvieši. Centrālās vēlēšanu komisijas informācija gan rāda nedaudz citu ainu – tautību “latvietis” norādījuši tikai 37 no 115 kandidātiem. Tāpat sarakstos atrodami 28 krievi, četri poļi, pa trīs ukraiņiem un baltkrieviem, divi lietuvieši, viens igaunis, karēlis un vācietis. Vēl 35 kandidāti savu tautību nav norādījuši – acīmredzot uzskata to par mazsvarīgu vai kautrējas.

“Saskaņas” piesaistīto latviešu vidū ir gan “Gods kalpot Rīgai” biedri, gan Tautas partijas un dažādu Šlesera politisko projektu līdzgaitnieki, gan Latvijas politiskās skatuves veterāni no “Latvijas ceļa” un “Saimnieka” laikiem. Piemēram, bijusī veselības ministre Baiba Rozentāle (agrāk darbojusies 
LSDSP un Tautas partijā), bijušais finanšu ministrs Aigars Kreituss (“Saimnieks”, Darba partija u.c.), vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Kārlis Leiškalns (agrāk Tautas partija, “Latvijas ceļš” u.c.). Bijušajam satiksmes ministram Krišjānim Peteram (agrāk LPP/”LC”) pat uzticēta pirmā vieta “Saskaņas” Zemgales sarakstā. Šie uzvārdi ir pazīstami, pat ja nedaudz piemirsti, bet vai tie spēs piesaistīt latviešu vēlētājus, uz kuriem “Saskaņa” tā cer, to redzēsim oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Saskaņai vēlēšanās Kremļa TV saskatījusies vateņi tāpat būs pietiekami. Joprojām nav skaidrs, kādēļ SAB nav izpētījuši, kas slēpjas zem Saskaņas un “Vienotās Krievijas” līguma?

 2. Ludzu, nodrukājiet, ļaujiet zināt visu to latviešu sarakstu, kuri ir pierakstījušies piektajā kollonnā. Tautai ir jāzina nodevēju vardi.

 3. “Ušakovs … iesildīto mēra amatu pametīs, tikai lai pārsēstos valdības vadītāja krēslā.”
  – – – – – – – – – – – – – –
  Vai Latvijā ir iespējams “pārsēsties” vai iesēsties valdības vadītāja amatā arī ja tu Saeimā nemaz neesi bijis ievēlēts? Dīvaina demokratija.

 4. Kādēļ visiem premjera kandidātiem netiek pieprasīta informācija par augstāko pielaidi valsts noslēpumiem? Premjera uzvārdam vēlēšanās Latvijā vēlētāju acīs ir nepamatoti augsta ietekme saraksta izvēlē.Citādi var iznākt krāpšanās.

 5. Kāpēc netiek minēta sadarbība,ar teroristu kremļa partiju,to vajag cilvēkiem pateikt,ka šī partija slepkavo nevainīgus cilvēkus.

 6. Un kur tad bēdīgi slavenā Ingrīda ūdre? Tā taču jau sen pieslējās saskaņiešiem :))

 7. Manuprāt Kreituss ir Aivars nevis Aigars, kā rakstā minēts.

 8. Laikam esmu atpalicis. Kādi tam visam sakari ar kautrīgumu? Krišānis, kuram nav nekādu sakaru ar Latviju un satiksmi, ir bijis kautrīgs, vadot satiksmes ministriju? varbūt Kreitus ar Rubiku? Krievs jau tos tāpatās svītros un tikai mūsu bāleliņi centīsies pierādīt savu draudzīgu attieksmi. Agri vai vēlu tas viss slikti beigsies, jo Krievija savas “maigās” metodes nemitīgi pilnveido un tālu tikusi. Tā kā tā lieta nemaz nav tik nevainīga. Šodien mēs jau redzam, ka Vienotībā nav saskaņas bet Saskaņā ir vienotība tāpēc ka tā tiek vadīta ar stingru roku un uz ilgstoši slīpētu metožu pamata. Domāju, ka uz vēlēšanu laiku sagaidāmas arī provokācijas ja izrādīsies pazīmes, ka vēlamais nav sasniegts.

 9. Nevis kautrīgie latvieši, bet latviešu salašņas. Ušakova apavu tīrītāji.

  • Veci vēži jaunās kulītēs un partiju staigātāji. Pilnīgs nonsenss!!! Vai tiešām tos vēlētājus uzskata tikai par reņģēdājiem???Nu nebalsos par jums – jau pabijāt siltos krēslos !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+