×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. februāris, 2013
Drukāt

Ušakova kurvītis Lindermanam

Foto - LETAFoto - LETA

“Lindermana partija – par dzimto valodu” ir “Vienotības” un Latvijas specdienestu kopīgs projekts, lai atņemtu balsis “Saskaņas centram”. Tā vakar paziņoja Nils Ušakovs (“SC”), kategoriski noraidot iespēju, ka abas partijas pašvaldību vēlēšanās Rīgā varētu veidot kopīgu sarakstu.

 

Lindermana partija vakar izplatīja valdes paziņojumu, kurā piedāvāja politiskajai apvienībai “Saskaņas centrs” (“SC”) kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā ar vienotu sarakstu. “Daudzus rīdziniekus uztrauc perspektīva, ka galvaspilsētā varētu atgūt varu nacionālisti. Īpašu trauksmi izraisa fakts, ka pilsētas krievu iedzīvotāju balsis varētu dalīties starp “Saskaņas centru” un “Lindermana partiju – par dzimto valodu”. Esam pārliecināti, ka krievu vēlētāju vairākums labprāt balsotu par abu partiju sarakstu. Par Ušakova un Lindermana savienību,” teikts dokumentā. Lindermana partija no savas puses esot gatava vienotajā sarakstā deleģēt 10 cilvēkus un uzskata, ka sarakstā ar maksimums 60 kandidātiem attiecība 1:5 ir korekta un reālistiska. Kopīgam sarakstam Lindermans piedāvā “cieņas vērtus cilvēkus, kas organizēja parakstu vākšanu un tautas nobalsošanu par krievu valodu”. Piemēram, jurists Ilarions Girss, politologs Andrejs Berdņikovs, publicists Aleksandrs Giļmans, uzņēmējs Iļja Kozirevs, biedrības “Dzimtā valoda” vadītāja Anastasija Visocka, uzņēmējs Jurijs Žuravļovs.

Nila Ušakova atbilde gan bija asa un jau saknē apcirta Lindermana cerības par kopīgu sarakstu. Rīgas mērs Lindermana partiju nodēvēja par “Vienotības” un Latvijas specdienestu kopīgu projektu ar mērķi atņemt balsis “SC” un veicināt Sarmītes Ēlertes nokļūšanu pie varas Rīgas domē.

“”Vienotības” mērķis ir skaidrs – partijai “Par dzimto valodu” aktīvi jācīnās ar “Saskaņas centru”, turklāt liekulīgi piesedzoties ar krievvalodīgo rīdzinieku interešu aizstāvības kārti,” portālam “Delfi” paudis Ušakovs: “Ar pašreizējo “Vienotības” vadību “Saskaņas centrs” nesadarbosies nekādos apstākļos. Mēs arī nekādā gadījumā ne pirms, ne pēc vēlēšanām nesadarbosimies ar “Vienotības” rokaspuišiem, piemēram, no partijas “Par dzimto valodu”.”

Vasarā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Lindermana partija startēšot tajos apgabalos, kur labāk veicās divvalodības referendumā, – Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Ludzā, Salaspilī un Jēkabpilī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+