×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Drošības policijas slēdziens nebija “kara noslēpums” (11)

Foto LETA/TwitterFoto LETA/Twitter

Rīgas pilsētas vecākais Nils Ušakovs, kurš publicēja aizvainojošu karikatūru par PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas darbu, saņēmis īsu, ātru un kvalificētu savas radošās aktivitātes novērtējumu no Drošības policijas puses. Tas skan, ka tādējādi viņš šķēlis sabiedrību atbilstoši Krievijas interesēm – gājis Kremļa propagandas pavadā, kas arī nicīgi rauc pieri par Maskavai piestādīto rēķinu par 50 okupācijas gados nodarīto. Varbūt Drošības policijai ne vienmēr vajadzētu vērtēt politiķu izteiktos viedokļus, tomēr latvieši jutās lielā mērā aizskarti, un vismaz mūsu lasītāji pauda maksimālu sašutumu par Ušakova rīcību. Tāpēc nav jau atklāts valsts noslēpums, bet oficiāli pateikts un kodolīgā formulējumā atzīts, ka Latvijā ir tāda partija, kuras priekšsēdētājs ir Ušakovs, kas šeit izpildās kā Maskavas filiāle vai marionete. Mēs sen to zinājām, bet sabiedrībā ir arī svārstīgo elementu īpatsvars, kuriem bija tikai aizdomas, no kuras puses pūš vējš, un labi, ka viņi no Drošības policijas saņēmuši apstiprinājumu.

Tagad jāizdara secinājumi. Viens būtu tāds, ka starp sauktajām latviskajām partijām vairākums politiķu vāji uzsūc tautas sašutumu un nespēj atbildēt uz šādiem vai līdzīgiem izgājieniem nosvērti, argumentēti un ar zināšanām. Un, ja sabiedrības šķēlēji atbilstoši Krievijas interesēm nesaņem pelnītu pretsparu politisko ideju cīņā, tad viņu oponenti nešķiet nopietni vērā ņemami cilvēki, kas strādātu Latvijas interesēs. Atgādināšu, ka reaģēja tikai divi politiķi – eiroparlamentāriete Inese Vaidere un Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis. Viņi vērsās attiecīgi pie Ģenerālprokuratūras un pie Drošības policijas, lai kompetenti dienesti izmeklētu Nila Ušakova darbības minētajā gadījumā, kamēr citi politiskie smagsvari izvairījās iet ringā un atklāti tikties duelī ar veiklo, runātīgo, apsviedīgo un sparīgo Nilu. Ak jā, Nacionālā apvienība kolektīvi pieprasīja Rīgas domes priekšsēdētāja atvainošanos aizskartajiem cilvēkiem, jo daudzi represētie, kam padomju režīms okupācijas periodā “uzdāvināja” ceļu uz tālo ziemeļzemi, vēl tak ir dzīvi – bet laikam gan atvainošanos sagaidīs, kad pūcei aste ziedēs vai slotaskātam lapas plauks.

Vaidere un Ķirsis slēdzienu saņēmuši. Ušakovs palicis kluss kā pelīte, pretī nespārdās un norijis Drošības policijas izrakstīto krupi. Šoreiz viņš nav laimīgi nokritis uz visām četrām, bet pats bišķīt sasities, kā karikatūrā attēlotais vellapēdists. Tagad jāpadomā simtiem mēra atbalstītāju, kuri paspīdēja rosinātajā akcijā – es esmu Ušakovs! Domē “Saskaņai” ir cieša sadarbība ar partneriem no Amerika kunga “Gods kalpot Rīgai” municipālpartijas. Vai tad krietnajam nacionālajam pulkvedim Turlajam un tik tautiskajai Aldermanes kundzei, visiem “GKR” biedriem, kam dārga deportēto un aizvesto piemiņa, neliekas, ka Ušakova “jociņi” būtu nosodāmi? Un pēdīgi jāizdara secinājumi tiem, kas balsoja par gādīgiem galvaspilsētas saimniekiem saskaņiešiem, – kam viņi dod mandātu? Protams, ir iedzīvotāju grupa, kura abi roki balsos par Ušakovu, kuri piesliesies jebkurai viņa pozīcijai, un Rīgas mērs vienmēr būs labiņais, taču citi, iepazinušies ar DP atzinumu, neriskēs nodot balsi cilvēkam, no kura, kā mēdz teikt, visu ko var sagaidīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ja Ušakovam par šo viņa neglīto rīcību piespriestu arī naudas sodu, tad Ušakovs arī to pieskaitīs pie okupācijas radītiem zaudējumiem, un tad arī Ušakovs izrādīsies no PSRS okupācijas cietušo vidū. Jo tā pati okupācija reiz ņēma un attrieca viņa priekštečus no dzimtajām vietām uz okupēto Latviju, un tiem šeit nu arī koks spieķos, tā, ka vairs nekur nekust.

 2. normalaas valstiis tadu kaa ushakovu,pec tik daudziem skandaliem,nevis tikai atlaistu no amata,bet ari notiesatu un ieliktu cietuma uz ilgiem gadiem?

  • ushakovs nevis strada un nodarbijas ar pisetas mera amata pienakumiem,bet profesionali krievijas teroristu uzdevuma grauj valsti?nevis ruupejas par pilsetas infrasturkturu un nes atbildibu par drausmonigo bardaku un katastrofam,bet “razho” nanoudeni,pardod shprotes un agitee par sveshvalodu,tatad tiesajams kaa ruudits krievijas terorists?

 3. Patiesam varda briviba pie mums ir tada interesanta, ja tu neesi ar mums amerikanu propogandistiem kopa-tu esi Kremla trollis.Ja tu nedoma ta ka doma E.Licitis, amerikanu roklaizis, tad tevi ir jaliek cietuma uz muzu. Cilveki sim amerikanu propogandistam ir kaut kadi svarstigie elementi. E.Licitis vienmer loti labi zina no kuras puses tie veji pus- no ASV agresoriem, kuri okupejusi visu pasauli. 1999.gada bombardeja Dienvidslaviju un sagrava suverenu valsti sikas dalas.Savu asinaino demokratiju atnesa nekauniga veida ari Iraka, Afganistana, Libija, Sirija…Lai zurnalists vispirms paskatas uz sev, E.Licitis skel sabidribu nevis Usakovs.Kada pie mums tad ir ta varda briviba, tadas nav, jo visi kuri nedanco pec ASV un NATO ir Krievijas spiegi, specagenti un Maskavas trolli,bet, kas ir E.Licitis? Pie kadiem dzivniekiem vins sevi ir pierakstijis?

  • Pie jums tur, Maķuškā, ir liela vārda brīvība — slavēt jūsu Botoksa piepumpēto Vovčiku. Ja runāsi pretī — lode pakausī (čekas metode).

 4. Šim Ušakova jociņam ir kriminālkodeksā atbilstoš pants-naida kurināšana. Bet DP līdz tam pietrūkst sapratnes.

 5. Vai tad krietnajam nacionālajam pulkvedim Turlajam un tik tautiskajai Aldermanes kundzei, visiem “GKR” biedriem, kam dārga deportēto un aizvesto piemiņa, neliekas, ka Ušakova “jociņi” būtu nosodāmi?
  ———————
  A šiem poverī,- ka tik pie siles un 20%!!!

 6. Uz Rīgas vēlētāju paļauties naivums, par bemaksas tramvaja biļetēm maksa par lietus ūdeni arī tikai tāds sīkums.

 7. Nejauši klupieni var atgadīties gandrīz katram tikai ne Ušakovam.Viņam,un to viņš apzinās,ir tik spēcīga aizmugure,ka, ja vien partijā valdītu lielāka demokrātija un tā būtu bagātināta ar latvisku gēnu,nebūtu grūti kļūt pat par valsts prezidentu.Tiesa,tas nebūtu latviešu prezidents.

 8. kur ir valsts vadība? Atbildēt

  Bet Vējonis par šī acīmredzami Latvijai naidīgi noskaņotā cilvēka izteikumiem pat neparaustīja uzaci. Par Kučinski vispār nerunājot.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+