×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Ušakovam prognozē “sirmus matus” (34)

3. Taps interesantas "draudzības"

3no5
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ar dēlu Tomu nodod savu balsi pašvaldību vēlēšanās 10. pašvaldību vēlēšanu iecirknī Natālijas Draudziņas vidusskolā. Foto - LETARīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ar dēlu Tomu nodod savu balsi pašvaldību vēlēšanās 10. pašvaldību vēlēšanu iecirknī Natālijas Draudziņas vidusskolā. Foto - LETA

Taču vairākās pašvaldībās pēc vēlēšanām gaidāmas sarežģītas sarunas par vietējās koalīcijas veidošanu, un šeit var dzimt interesantas koalīcijas, kas varētu grozīt politisko ietekmi parlamentā. Īpaši saspringta situācija ir trijās no lielajām pilsētām – Daugavpilī, Liepājā un Jūrmalā, kur neviens politiskais spēks nav ieguvis absolūto vairākumu. ZZS un tās partneriem ir labas izredzes saglabāt vai pārņemt varu šajās pašvaldībās, bet šī mērķa sasniegšanai tām nepieciešams konkurentu atbalsts. Un ticamākais variants visās trijās pilsētās ir “Saskaņa”.

Daugavpils domē iekļuvušas trīs partijas. Līdzšinējā ZZS Saeimas frakcijas deputāta Riharda Eigima pārstāvētā “Mūsu partija”, kas ieguvusi četras vietas, varētu vienoties ar “Saskaņu” (piecas vietas), atstājot opozīcijā pašreizējā Daugavpils mēra Jāņa Lāčplēša vadīto Latgales partiju (sešas vietas).

Līdzīga situācija izveidojusies arī Liepājā, kur pašvaldībā iekļuvuši ZZS sadarbības partneri “Liepājas partija” (sešas vietas) ar pašreizējo mēru Uldi Sesku priekšgalā, piecas vietas Latvijas Reģionu apvienībai ar Jāni Vilnīti, bet četras – “Saskaņai”. Teorētiski “Liepājas partija” varētu vienoties ar LRA, bet starp abu sarakstu līderiem gadu gaitā sakrājies daudz domstarpību, tāpēc labākas izredzes iekļūt koalīcijā varētu būt “Saskaņai”.

Vissarežģītākā manevrēšana gaidāma daudzu kārotajā Jūrmalā, kur Gata Trukšņa vadītais ZZS saraksts saņēmis sešas vietas. “Tev, Jūrmalai!”/JKP kopīgais saraksts – četras, “Saskaņa” – trīs un NA – divas. Teorētiski pārējās partijas varētu vienoties un atstāt opozīcijā skandālos iesaistītā Trukšņa sarakstu. Taču tādā gadījumā NA nāktos strādāt vienā koalīcijā ar “Saskaņu”, kas ir maz ticams.

“Saskaņa” kā pieredzējuši politiskā tirgus dalībnieki noteikti nesteigsies piekrist veidot koalīcijas pašvaldībā ar ZZS spēkiem tikai tādēļ, lai iegūtu amatus pašvaldībās. “Droši vien šeit parādīsies virkne jaunu saskar­smes punktu starp ZZS un “Saskaņu”. Vai tas stiprinās šo politisko spēku sadarbību arī Saeimas līmenī? Grūti pateikt. Atsevišķos jautājumos tā jau tagad notiek tik izteikti, ka šķiet, kur nu vēl vairāk,” vērtēja Ījabs.

 1. "Saskaņa" lielajās pilsētās varētu palīdzēt ZZS. Bet par kādu cenu?
 2. ... uzvar Latvijā
 3. Taps interesantas "draudzības"
 4. Sešiem deputātiem jānoliek mandāts
 5. Provizoriskais Rīgas domes sastāvs

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Tikko sākās runas par apvienošanos kopējā sarakstā,Āboltiņa iebļāvās-mēram jābūt no vienotības! Kamēr katra partija virzīs savu mēri,ausaini neuzveikt.

 2. Skaudiga tauta!

 3. vinam nokrasos

 4. Būtu laiks Latvijas valdībai pārņemt kontroli pār Rīgu (īpaši izglītības jomā), nevis ļaut Ušakova kliķei to veidot ka atsevišķu “republiku”.

 5. Ir ar ko lepoties Atbildēt

  -No latviešu valdošajām partijām lielāko atbalstu Rīgā saņēmusi Nacionālā apvienība (NA), kas, piesaistot 23 135 vēlētājus (9,25%), ieguvusi veselus 6 mandātus Rīgas domē!
  -“Vienotība” Rīgas domē saņēmusi 4 mandātus, piesaistot 15 653 vēlētājus (6,26%). Partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs sacīja, ka “Vienotība” kopumā esot apmierināta ar rezultātiem, jo pirms vēlēšanām “Latvijas faktu” aptauja uzrādīja, ka partija galvaspilsētā varētu pat nepārvarēt 5% barjeru.

 6. To Jānis Kociņš Atbildēt

  Tu neesi nekāds Kociņš, ne latvietis, par ko mēģini uzdoties, bet tīrākais Kremļa aģents. Jo tavas muļķa smadzenes pat nespēj saprast to, ka te nav vispār ko salīdzināt, tāpēc ka”Saskaņa” ir vienīgā krievu (prokremliskā) krievu partija, kas piedalījās vēlēšanās, kamēr latvieši startēja ar daudzām partijām, jo tāda ir demokrātija. Nekāda zvēriska naida te nav, tas ir vienīgi tavās slimajās smadzenēs. Pie tam Rīgas krievi izteikti balsoja pēc etniskā principa. Ja visi latvieši būtu tikai vienā partijā, tad rezultāts būtu daudz iespaidīgāks viņiem par labu gan Rīgā, gan Saeimā, bet tad jau tā vairs nebūtu demokrātija.

 7. Palasot komentārus skaidri redzams zaudētāju zvēriskais naids pret Latvijas pilsoņu”Saskaņu “…Tā saucamās “partijas”-palasiet internetā,kas ir politiskā partija-sola pasakainu dzīvi Rīgā,bet spējīgas savākt max 15 %…Salīdziniet ar “Saskaņas” rezultātu un noslaukat putas no lūpām ! Atgādinu,ka divās pēdējās Saeimas vēlēšanās arī uzvarēja “Saskaņa”,un glābiņš bija veidot koalīciju ! Tāds variants bija plānots arī pēc Rīgas Domes vēlēšanām,bet nesanāca…Personīgi es,latvietis,balsoju par “Saskaņu” un arī Saeimas vēlēšanās atdošu balsi viņai.

 8. Kāds tur vēl sirmums,- tāpat jau pa pusei sapelējis…

 9. Interesanti, kas ir fotoattela redzama berna tevs ?

  • lai kurš arī nebūtu tēvs, Atbildēt

   māte ir tik aizņemta šiverējot ģimenes biznesā Domē,ka nevīžo bērniņu aizvest pie friziera.Tik mazam bērnam vasaras laikā tas ir apgrūtinājums.Būtu vēl meitenīte,tad varētu saprast.

  • Strautiņš, kurš gan cits!

  • Pilsonim, kas braši klabina no …Vācijas, patiešām apgrūtnoši varētu pielekt, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam, kurš ir 2 x jaunāks par Jums, esot LAULĪBĀ varētu būt pat …bērns!

 10. Žēl, ka domē tikuši ļaudis, kas savā politiskajā darbībā neko nav panākuši. Principā neveiksminieki, ar slēptu šizofrēniju. Striķe nav spējusi pieķert nevienu Ušakova darbinieku korupcijā, Bordāns nebija spējīgs kaut ko mainīt tiesu sistēmā, izmantojot pazīšanās piestrādāja par advokātu, Bondars runā to ko auditorija grib dzirdēt, bet tikai runā.
  Viņiem jāiziet Obligātās veselības pārbaudes ar obligātu psihiatra atzinumu. Esmu pārliecināts, ka daļu pie atbildīga darba nepielaidīs.

 11. Visu varu Padomēm!>TB Atbildēt

  TB? Drīzāk gan BT (firmas “Bulgartabak” nosaukuma saīsinājums) Bija tādas cigaretes padomju laikā veikalos arī Latvijā-smēķētājus varēja noteikt pēc bieziem baltiem dūmiem!
  Nu,padomes ir atkal klāt! “Eksperts:Padomes valsts mazajos uzņēmumos Latvijai jāievieš jau šogad”,tvnet.lv,24.05.2017.

 12. Šīs Rīgas domes vēlēšanas Ušakovam ir pēdējās, kurās viņš plūc uzvaras laurus, pie tam visai nepārliecinošus. Protams, ka par viņu balsoja Rīgas krievi, kas iedeva vēl iedeva 105 tūkst.”+” un Amerika partijas vecā padomju nomenklatūra ar 33 tūkst. “+”. Bet notiek paaudžu maiņa arī Rīgā un atbalstītāju skaits “Saskaņai” Rīgā pēc 4 gadiem būs krietni izmainījies, tas ies mazumā. Otrs aspekts, kāpēc vecā vara Rīgā noturējās ir Brigmaņa ZZS partijas koķetēšana ar “Saskaņu”, izvirzot Krauzi par mēra kandidātu un labi zinot, ka par viņu Rīgā nebalsos. Faktiski ZZS izglāba Ušakovu no zaudējuma. (Šādi Brigmanis “atmaksāja parādu “Saskaņai” par prezidenta vēlēšanām!). Trešais ir izteiktu līderu trūkums valdošajā 3 partiju koalīcijā. To apstiprina opozīcijas partiju – Bondara, Strīķes u.c. visai aktīvā pozīcija, jo pragmatisms un politkorektums polemikā ir vakardiena, lai tiktu pie varas. Lai šodien tiktu pie varas, radikālisma un populisma elementi ir šodienas realitāte ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

  • zaudetāji tādu dziesmu dzied pēc katrām velešanām. atgādināšu ka latvieši rīgā ir vairākumā, bet “latvisko partiju”melu propogandai arvien mazā kas tic. paskaties uz NA kritumu. jā kārtejo reizi iekrita daudzi uz jaunajiem solitājiem, bet tie jau otrā dienā parādija savu patieso seju, tā ka nākamajās velešanās jau vairs nebūs

 13. Dzīvo līdz ar sirmiem matiem,brauc ar tamborētiem ratiem! Lai gan,ne jau tikai Nacionālo apvienību,bet arī Saskaņu pat obligātās veselības apdrošināšanas ieviešana Latvijā maz interesē! Kā ir teicis profesors Arnis Vīksna (sk.rakstu”Kaut kājas basas,tomēr bija slimokases”,LA,18.09.2013.):”Tagad pacienti savas tiesības var īstenot tikai politiskā ceļā caur partijām.Pasakiet man vienu partiju,kura aizstāvētu pacientus? Tas būtu jādara sociāldemokrātiem,bet Latvijā tādu nav.Varbūt “Saskaņas centru tas interesēs? Uz to pusi velk.Bet viņi vēl nav atjēgušies,ka ar to varētu iegūt ārkārtīgi daudz”.

 14. Ja daži jauno partiju līderi liks lietā savu iepriekšējo darba pieredzi,būs sirmi mati ne tikai Ušakovam,bet rati nekustēs no vietas kā tajā fabulā ko zinām…Skumji.

 15. Kremļa troļļi sarosījušies!

 16. Ja ņem vērā dažu jauno partiju līderu iepriekšējo darbību, tiks izmantota visa pieredze,lai mati sirmotu…Skumji.

 17. Tā jau ir meitene.

 18. IJAAB A tu neprognozē, kam sirmi mati paliks, kad LATVIJAS TAUTA nobalsos parlamenta velešanās par SASKAŅU. Un tā būs.Ceru ka pa šiem gadiem valdošajiem APCIRKŅI ir ar naudu un labumiem piepilditi, vares ienemt noverotāja statusu.Un ne jau NILAM maskava palidz ,BET LATVIJAS TAUTAI. kad reiz jus to sapratisiet.

 19. Ja pirms vēlēšanām kritika un saukļi pret Ušakovu būtu korekti, ja viņam TV ļautu izteikt teikumu līdz galam,ja gāzt Nilu nebļautu jaunizceptas populistiskas partijas, kuras savus solījumus nespētu izpildīt,jo nav jau par ko…Tas nebija etniskais vai kopienu balsojums drīzāk protesta balsojums pret populistiskiem solījumiem,kurus neviens tāpat nespētu piepildīt.Ja mainīt kaut ko,tad pret labāku,diemžēl jaunajās partijās to nesaskatīju un tāpēc es balsoju par Saskaņu. Un, lai nebūtu vienmēr jārunā par kopienām Latvijā, jādomā ko un kā runājam par cittautiešiem kuri šeit dzīvo un dzīvos ar mūsu pašu piekrišanu.

  • vēlētājai
   da nu beidz…korektā saskaņa korekti reklamējās pa visu Latvijas iedzīvotāju valsts dotētajā Rīgas satiksmē…mana rajona vēlētāji 90% pat nezina par citu partiju pastāvēšanu – pareizāk, zin, bet domā to, ko pasaka priekšā citas valsts informācijas avoti. Vienīgais, par ko aizdomājās, bija Bondara skaļā pieminekļa gāšana… saprotu, ka lielākā daļa, kas domā, ka nebija etnisks balsojums, dzīvo savā pasaulē ar radiem, draugiem, ierēdņiem un deputātiem apkārt Teikā, centrā, āgenskalnā, Ķīpsalā, mežparkā vai sliktākajā gadījumā Čiekurkalnā.

  • Tas tu pats vai kads trollis?

 20. sirmi mati būs “nila gāzejiem”kas bezpecigā naidā demonstres kārtejās cirka izrādes

 21. Gan jau Maskava palīdzēs Nilam.

 22. Vai tam bērnam bizes audzinās?

 23. Tie bija "sociiāldemokrātiski" Atbildēt

  balto rožu pušķi Amerikam un Ušakovam. Droši vien par mūsu, rīdzinieku, naudu. Bezgaumība.

 24. NA neuzskaita savus ieguvumus vēlēšanās. Viņu dēļ Rīga ir Saskaņas rokās. Nopirktas vēlēšanas, par kurām tiesību sargājošās iestādes neko neredzēja. Novēlu opozīcijai nopietni strādāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+