×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2014
Drukāt

Ušakovs apmierināts: kampaņas laikā Rīgā deklarējušies 10 000 cilvēku (13)

Usakovs_LETA7

Aizvadītā 2013.gada pēdējos trīs mēnešos, kad pašvaldība īstenoja sociālo kampaņu “Esi rīdzinieks!”, galvaspilsētā ir deklarējušies ap 10 000 iedzīvotāju, portālam “LA.lv” pastāstīja Rīgas domē.

“Sociālā kampaņa, kas aicināja deklarēties Rīgā, neskatoties uz pretdarbību, kādu tai izrādīja labējās partijas, ir norisinājusies veiksmīgi,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. “Atgādināšu, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis nonāk tās pašvaldības budžetā, kur cilvēks dzīvo, nevis tur, kur strādā. Dati rāda, ka Rīgā strādā un dzīvo līdz pat 100 000 iedzīvotāju, kas šeit nav deklarējušies. Viens Rīgā strādājošais budžetā gada laikā iemaksā aptuveni 1500 eiro. Tādējādi Rīga ik gadu nesaņēma ap 150 miljonu eiro.”

Sociālā kampaņa tika uzsākta, lai mudinātu tos, kas faktiski dzīvo Rīgā, bet ir deklarējuši savu dzīvesvietu citās pašvaldībās, mainīt šo statusu. Tādējādi cilvēki tika mudināti ievērot likuma prasības par dzīves vietas deklarēšanu, tika papildināts pilsētas budžets, kā arī rodas iespēja saņemt tās priekšrocības, ko pašvaldība nodrošina savā administratīvajā teritorijā deklarētajiem iedzīvotājiem.

“Pateicoties sociālajai kampaņai un biļešu reformai, mums ir izdevies panākt, ka pilsētas 2014.gada budžetā ienāks ap 15 miljoniem eiro. Tas sākumam ir labs rezultāts. Atgādināšu, ka, piemēram, “Ziemeļblāzmas” remonts pilsētai izmaksāja 12 miljonus eiro, Spīķeru promenāde – 7 miljonus eiro, pagalmu remontu programma gadam – 6,5 miljonus eiro, Salu tilta remonts, ko uzsāksim šogad – 10 miljonus eiro,” uzsvēra Ušakovs.

Lai informētu iedzīvotājus, kāpēc nepieciešams deklarēties galvaspilsētā atbilstoši savai faktiskajai dzīvesvietai, pašvaldība rīkoja plašu sociālo kampaņu “Esi rīdzinieks!”. Tajā tika stāstīts gan par pašvaldības sabiedriskā transporta biļešu reformu, gan par to, kādi ieguvumi katram iedzīvotājam personīgi, gan pilsētas budžetam kopumā un tādējādi arī visiem citiem rīdziniekam rodas, ja nodokļi tiek maksāti savai pašvaldībai, kas tos tālāk var izmantot sociālajam atbalstam un pilsētas attīstībai. Sociālā kampaņa tika īstenota tādos medijos TV3, PBK, LNT, Radio Skonto, Latvijas Radio 1, Radio Star FM, Radio SWH, Radio Baltkom, Mix FM, uc. Sociālās kampaņas kopējās izmaksas medijos bija 145 580 latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Iepriekšējās valdības un ministru neizlēmības dēļ 10 tūkst. iekrita Ušakova slazdos, bet cerams, ka jaunā valdība šādu diskrimināciju nepieļaus. Diskrimināciju pēc dzīvesvietas ECT ir atzinusi kā diskriminējošu kategorijā “cits stāvoklis”, bet to var attiecināt, arī kā diskrimināciju “sociālā stāvokļa” dēļ. Jo laukos dzīvojošie ir daudz mazturīgāki par rīdziniekiem, piemēram, 2013.g. vidējā darba samaksa Rīgā bija 566 lati , bet Latgales reģionā tikai 342 lati. Tomēr iebraucot Rīgā, šī reģiona cilvēkam par transporta biļeti būs jāmaksā 1,2 eiro, kamēr rīdziniekam tikai 0,6 eiro. Viņš tiek sodīts par to, ka atbraucis uz savu galvaspilsētu darīšanās vai pie ārstiem! Šādi tiek pārkāpta gan Satversme, gan Eiropas cilvēktiesību konvencija. Kaut kas tāds var notikt tikai Latvijā!

 2. Es piedrāžu padomju okupantu projektus un nedeklarēšos.

 3. Šitas krievu šovinists prot tikai taisīt propagandu. Kad tiks iztaisīts neatkarīgs Rīgas finanšu audits?

 4. Lielās ar sīkmaksu Atbildēt

  Tā Delfos
  Tas jau pārāk nopietni
  09.01.2014 22:05
  Tā tas „i”rakstīja:
  Darīt nav ko cilvēkiem kā staigāt uz RS un pierādīt kur un kapēc dzīvo.
  Interesanti – kapēc RS radās nepieciešamība kontrolēt cilvēku kustību?
  Kontrolēt kur katrs dzīvo
  u…
  pievienotas 2 atbildes
  Šo lietu jāierosina izskatīt SAAbā, jo tas jau skar valsts drošību un Patērētāju tiesību centram. prokuratūrai. Nils mūs izseko uz katra soļa un vajadzības gadījumā šo informāciju var izmantot jebkuroiem ļaunprātīgiem nolūkiem.
  Izsekošana ir drausmīga. Bez tam visus izbraucienu Ušakovs skaita , cik naudas iztērēts, ja nebūtu “atvieglojumu”.

  Un kā tas notiek. Ja es braucu par maksu, par puscenu, es (ja esmu pensijā) braucu 2-3 reizes nedēļā, ka būtu jārēķina “zaudējumos”, izdevumos, bet ja ,man nav jāmaksā, es braukāju 20 reizes, pat sildos tramvajā – braucu turp un šurp. Braucienus saskaita un stāsta pasakas – re, kādi izdevumi Rīgas domei jāsedz. Un maksā Rīgas Satiksmei, Un cik aiziet Ušakova arodbiedrībai , cik RS kabatās, bet “otkati” ko nav?
  Ne velna, tie ir uzpūsti dati, lai izsaimniekotu budžetu.

  Tā kā beidziet slavināt šo Maskavas cilvēku, Putina draugu.

 5. papildus 10000 veletaju sc.

 6. cik viņš būs apmierināts, ka visi pamazām deklarēsies atpakaļ?!

 7. Kas atbildes par Braki 2x asfaltejot Ropazu ielu no Dzutas ielas lidz Brivibas ielai ,jo uz braucamas galas visos ielu krustojumos [Dzutas, pajmu ,Apes ] unuz trotuarie pec lietus ir lidz 3 cm udens pelkes .Kad parvietojas transports tad apliesana garanteta bet sala laika ir ista slidotava . Sc latbiesu partijas sauc par cirikiem ,bet pasi ir DURIKI

 8. labi – 10000 iedzīvotāju IN tagad pēc šis akcijas papildinās vismaz gadu Rīgas kasi, bet cik tūkstošus izgāza lai šīs “Rīdzinieku kartes” izsniegtu cilvēkiem…? 🙂 , jocīgs biznes, lai neteiktu vairāk 😀

 9. Labi vien ir. No laukiem latvieši piedeklarējās, tas var izmainīt nākošo vēlēšanu rezultātus.

 10. Shausmas, Latvijas lauku iztukshoshana un latvieshu izniicinaashana veiksmiigi turpinaas….Ushakovs ,SC un Maskava apmierinaati. Kad vienreiz beigs to okupantu palieku, katru dienu reklameet?

 11. Latvijas laukos un mazpilsētās latviešu skaits samazināsies vēl vairāk ,pārcelsies uz Rīgu,tur pārkrievosies,turpinās emigrēt uz labklājības valstīm lai kļūtu par vāciešiem ,īriem ,angļiem u.t.t.
  Par kaut kādu tur perambulu satversmei laiks aizmirst.

 12. prihvatizē visu ,maskavas plāni iet uz priekšu

Draugiem Facebook Twitter Google+