×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. augusts, 2016
Drukāt

Ušakovs apstrīd uzlikto sodu par saziņu krievu valodā (8)

USAKOVAKARIKATUURA-664x498

Kā atbildi sodam Ušakovs veltīja bildi ar galvaskausiem

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) apstrīdējis Valsts valodas centra lēmumu par krievu valodas lietošanu interneta vietnē “Facebook”.

Centrs oficiāli nav izpaudis soda apmēru, bet par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 35 līdz 140 eiro.

Ušakovs norāda, ka Latvijas likumdošana neregulē tādu mūsdienu sabiedrībā populāru saziņas, viedokļu un domu apmaiņas līdzekli kā interneta vidē atrodamie sociālie tīkli. Turklāt ārvalstu uzņēmums “Facebook Inc” nav reģistrēts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kā interneta pakalpojumu vai elektronisko sakaru sniedzējs, tā mītnes adrese ir Amerikas Savienotajās Valstīs.

Mērs klāsta, ka “Facebook” kalpo kā tehniskā platforma, lai personas, kuras piekrīt uzņēmuma izvirzītajiem noteikumiem, varētu izveidot savu personīgo profilu, dodot tam izvēlēto nosaukumu un paužot šajā personas profilā savas domas un viedokļus, veidot savu atbalstītāju, interesentu un domubiedru virtuālās domu apmaiņas grupas.

“Izveidojot šādas ieinteresētu personu virtuālās domu apmaiņas grupas, tiek izveidots ierobežots personu loks, kuras savā starpā apmainās ar saviem viedokļiem un uzskatiem. Šajās grupās izteiktie viedokļi netiek uzspiesti ne sabiedrībai kopumā, ne jo īpaši personām, kuras ikdienā nav šo virtuālo domu apmaiņu grupu dalībnieki un elektronisko sakaru tīkla operatora “Facebook Inc” tehniskās platformas reģistrēti lietotāji,” VVC raksta Ušakovs.

Mēra prāt, notikuši arī procesuālo normu pārkāpumi. Pārkāpuma lietā norādīts, ka veikta Rīgas domes “Facebook” profilā publicēto ierakstu analīze par laika periodu no 17.09.2015. līdz 17.12.2015. Savukārt tālāk esot norādes uz ierakstiem, kas publicēti laika periodā no 17.06.2016. līdz 27.06.2016.

Ušakovs uzskata, ka sods nav piemērots pamatoti un tas jāatceļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ušakovs kļūdās. Tā kā Rīgas Domes sociālo tīklu profili tiek uzturēti par domes (nodokļu maksātāju) naudu un tos apkalpo domes darbinieki, nav nozīmes, ka tie atrodas ārvalstu sociālajos tīklos. Likums ir pārkāpts.

  2. es to ausaini neatbalstu,bet runāt netā var visās valodās

  3. Varbut tualete sezot domat ari nedrikst cita valoda?Interesanti,kadel atlauj pa radio cauru dienu laist nelatviskas dziesmas?

  4. Тас аусайнис яу сен ир яатлаиж но дарба.

  5. Kādu paštēlu veido Ušakovs, kā privātpersona vai Latvijas galvaspilsētas Rīgas mērs? Latvijā vēl valsts valoda ir latviešu valoda. Izskatās, ka viņš pārāk labi nepārvalda latviešu valodu, kas būtu pietiekams pamats viņa latviešu valodas zināšanu pamatīgai pārbaudei. Nepietiekamas latviešu valodas zināšanas varētu būt iemesls Latvijā darbojošās amatpersonas brīvlaišanai.

  6. Ja Ushak uzvares tiesā – tad VVC direktors Māris Baltiņš bus izdzīts no darba?????

Draugiem Facebook Twitter Google+