Latvijā
Rīga

FOTO: Pārdaugavā svin Krievijā atzīmējamo Uzvaras dienu 5

Foto – Timurs Subhankulovs

Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) kopā ar domes pārstāvjiem, kā arī Krievijas, Baltkrievijas, Azerbaidžānas un Kazahstānas vēstniekiem 9.maija rītā nolika ziedus pie Uzvaras pieminekļa, novēroja aģentūra LETA.

Uzvaras parkā rīta pusē pulcējušies vairāki simti cilvēku, no kuriem daudziem līdzi ir ziedi. Sanākušo vidū vairāk ir vecāka gada gājuma cilvēki, tomēr atnākuši arī jaunieši un vairāki skolēni. Daudziem pie apģērba piespraustas Georga lentītes.

Galerijas nosaukums

Biedrība “9maijs.lv” otrdien Uzvaras parkā rīko Krievijā atzīmējamās Uzvaras dienas svinības. Pēc ziedu nolikšanas paredzēts koncerts, kurā piedalīsies vairāk nekā 500 mākslinieku no Latvijas un ārvalstīm.

Saistītie raksti

Tāpat plkst.15 sāksies gājiens, kura mērķis ir saglabāt ģimenes atmiņas par tiem ģimenes locekļiem, kuri 2.Pasales kara laikā ir cīnījušies Sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju. Pasākumu pieteikušas privātpersonas Margarita Dragile un Elizabete Krivcova.

Šogad pirmo reizi sapulci 9.maijā pieteikusi arī biedrība “Nacionālo karavīru atbalstam”. Tā plānota Latviešu strēlnieku laukumā laikā no plkst.15. Sapulces mērķis ir atgādināt par 2.Pasaules kara norisi, tā sekām un padomju okupācijas nodarīto kaitējumu.

Latvijā šodien atzīmē Eiropas dienu.

LA.lv