×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Ušakovs ASV runā par “minoritāšu tiesībām”
 (22)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam notikušas konsultācijas ASV Valsts departamentā, vēsta partijas padomniece Katrīna Iļjinska.

Kā ziņots, Ušakovs pirmdien devās vizītē uz ASV, kur uzturējās līdz vakardienai. Viņš uzaicināts kā partijas līderis, nevis Rīgas domes priekšsēdētājs. Apspriesti jautājumi, kas ir saistīti ar politisko situāciju Latvijā. “Īpašs uzsvars konsultāciju laikā tika likts uz krieviski runājošo minoritāti un tās integrācijas aspektiem. Turklāt Ušakovs piedalījās konsultācijās par cilvēktiesību jautājumiem, t. s. nacionālo minoritāšu tiesībām,” ziņo K. Iļjinska.

Apspriesti arī jautājumi par NATO tālāko attīstību un visu sabiedroto plāniem palielināt finansējumu drošībai. Atsevišķas sarunas veltītas krīzei Ukrainā un Eiropas Savienībā, kā arī ASV turpmākai rīcībai šajā konfliktā. Apspriesti arī jautājumi, kas skar ES un ASV tirdzniecības līgumu.

Kā ziņo BNS, Iļjinska atzinusi, ka Ušakovs atsakās nosaukt to ASV Valsts departamenta amatpersonu vai darbinieku vārdus, ar kuriem viņš ticies.

Ušakova brauciens uz Vašingtonu noticis pēc abpusējas iniciatīvas. “ASV ir mūsu svarīgi sabiedrotie un partneri. Konsultācijas starp lielāko Latvijas partiju un mūsu draugiem no ASV notiek regulāri gan Rīgā, gan arī tādos braucienos, kāds šoreiz bija uz ASV,” teicis Ušakovs.

Nākamnedēļ, 17. septembrī, Ušakovs kā partijas “Saskaņa” līderis Strasbūrā tikšoties ar Eiropas Parlamenta prezidentu sociāldemokrātu Martinu Šulcu.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Vai tikai nebija Kubā Amērikas vietā?

 2. Vēl atliek apciemot ANO ģenerālsekretāru, kam Streļčenoks jau vēstuli uzrakstījis un Romas pāvestu, tad
  Ušakovs priekšvēlēšanu kampaņu varēs beigt. Skaties, kāds “liela mēroga politiķis”, par Rīgu būs jau tā kā piemirsis. Labi, ka Ameriks viņa prombūtnes laikā neuztaisīja “galma apvērsumu”!

 3. Minoritātēm ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi. Ja gribat lai Latvijā latvieši cienītu minoritātes tām ir jābūt lojālām pret Valsti. Cik man zināms lietuviešu un poļu kopienām ir savas skolas un šo minoritāšu pārstāvjiem nav izteiktu problēmu ar integrāciju, ko diemžēl nevar 100% teikt par brāļiem krieviem. Liels vairums man zināmo krievu ir pat ļoti lojāli mūsu zemītei, bet ir ļoti daudz tādu, kuri raud pēc vecajiem padomju laikiem.

 4. Amerikani zina kadas spelites sie Krievi speleja… Vins mus nevar piemanit!

 5. Vai viesošanās notika ASV ārlietu ministrijā, vai Krievijas sūtniecībā? Kas ir ASV Valsts departments?
  ASV Dept. of State ir pārtulkojams kā Ārlietu ministrija. No kuŗa laika ASV ir Saskaņas svarīgi sabiedrotie un partneri, pat draugi? Ja tas viss ir taisnība, pacēļās jautājums kāpēc Saskaņa neatbalsta savu ASV draugu uzliktās sankcijas Krievijai? Vai Ušakovs iesniedza lūgumu ASV “Valsts” depatmentam atcelt šīs sankcijas? Vai Ušakovs kā Saskaņas vadītājs, piedošanu, līderis ir iecēlis sevi par Latvijas Ārlietu ministru jau pirms saeimas vēlēšanām? Kas īsti ir Saskaņas draugi ASV?

 6. Kas Latvijas vēstniecībai Vašingtonā zināms par Ušakova vizīti?
  Vai Latvijas vēstniecība Vašingtonā piedalījās šīs vizītes organizēšanā?

 7. Vai AASV masu mediji neko nestāsta par Nila slepanajām vizītēm?

 8. Kas tie tādi „KRIEVVALODĪGIE”?

  Latvijā NAV KRIEVU, bet kaut kādi „KRIEVVEIDĪGIE” krievi” , „klonētie krievi” okupācijas laika „modificētie” krievi?

  „Krievvalodīgie” – NAIDA KURINĀŠANAS zīmogs! Pazemojums citām tautībām, provokācijas vārds.

  Masu mediji, žurnālisti, kas jums deva tiesības ar vārdu „krievvalodīgie” pazemot ukraiņus, gruzīnus, armēņus, azerbaidžāņu, žīdus, čigānus, poļus u.c. tautības, apsaukājot par „krievvalodīgiem”, visus bāžot vienā maisā? Kas viņi – okupācijas laikā „klonētie krievi”?

 9. šitos niļuška ušaka braucienus uz maskavu un ASV vajadzētu pieskaitīt pie sakaņas partijas izdevumiem priekšvēlēšanu kampaņā. Vai viņš tērēja nodokļu maksātāju naudu? Attiecīgajām iestādēm vajadzētu par to painteresēties, tā ir liela nauda- tā plivināties pa pasauli

 10. Vairākums krievu ir nekauņas,bet ne minoritāte,kas neciene valsts valodu un valsti kurā dzīvo…

 11. Vai viesošanās notika ASV ārlietu ministrijā, vai Krievijas sūtniecībā? Kas ir ASV Valsts departments?
  ASV Dept. of State ir pārtulkojams kā Ārlietu ministrija. No kuŗa laika ASV ir Saskaņas svarīgi sabiedrotie un partneri, pat draugi? Ja tas viss ir taisnība, pacēļās jautājums kāpēc Saskaņa neatbalsta savu ASV draugu uzliktās sankcijas Krievijai? Vai Ušakovs iesniedza lūgumu ASV “Valsts” depatmentam atcelt šīs sankcijas? Vai Ušakovs kā Saskaņas vadītājs, piedošanu, līderis ir iecēlis sevi par Latvijas Ārlietu ministru jau pirms saeimas vēlēšanām? Kas īsti ir Saskaņas draugi ASV?

 12. Tu kremlla cuka ,brauc uz savu kremli un tur paliec un runaa par savam minoritatem..

 13. OBAMA jau ar taadu sesku nerunaaja.

 14. grib ieviest krievijā?????????????????????

 15. Vai Ušakovs netērē nodokļu maksātāju naudu? Kur brēka?

 16. Deokupācijas neveikšana izpaužas visā krāšņumā.Ždanokas klons bez problēmām turpinā bruģēt savu karjeras augšupceļu ar okupācijas aktīvistu svētību.

 17. No pasniedzēja bloga: Krievija jau pirms kāda laika nesaprātīgo “maratonistu” prezentēja ka Latvijas krievu diasporas politisko līderi un līderi vispār visās esamības formās. “Maratonista” nesenā tikšanās Maskavā ar tās politiskās elites vadoņiem liecina, ka viņa pozicionēšana turpinās. Tātad “maratonists” apmierina Kremli. Krievijas valsts augstākā vara nav izņēmums, jo priekš tās tāpat kā priekš jebkuras politiskās varas politiskais līderis ir līderis visās cilvēciskās esamības formās – intelektuālais līderis, morālais līderis, ekonomiskais līderis, sporta līderis utt. Un tas nav svarīgi, vai attiecīgais kadrs vispār ir personība un vai viņa galvā vispār ir smadzenes. “Maratonista” prezentēšana bija vēlēšanās realizēt paaudžu maiņu. Dolgopolova u.c. laiks tādējādi bija noslēdzies. Taču tādējādi kļuva skaidrs, ka Krievijā, salīdzinot ar padomju laiku, nekas būtiski nav mainījies politisko kadru izvēlē. Joprojām priekšroka ir “estētiskajām” vērtībām – frizūrai, sejas glītumam, auguma konstitūcijai. Tās ir vērtības, kas pamatā adresētas sievietēm, pensionāriem. Intelektuālais potenciāls, erudīcija, dzīves pieredze un dzīves gudrība tādā izvēlē netiek ņemta vērā. Mums jau padomju laikā bija glīti kungi ar skaistām frizūrām, bet niecīgu intelektuālo kapacitāti. Sudraba precīzi raksturoja “maratonistu” kā pelēku un idejiski nepatstāvīgu puisi. Ļoti iespējams (pilnā mērā ticams), Krievijai nebija cita izvēle. Krievu diasporas cilvēciskais potenciāls nevar sajūsmināt ne Kremli, ne mūs šeit Latvijā. Latvijas krievu “politiķu” portreti ir labi zināmi, un tie atstāj ļoti drūmu iespaidu.

 18. В обком просто так не вызывают-быть согласию в сейме:(

 19. Nils Amerikā pastāstīja ,ka pats arī nav nekāda minoritāte,bet Latvijas okupanta pēctecis,kurš ar visu savu “šaiku”ir iefiltrējies Latvijā.Tad varbūt tie ASV vīri labāk izprastu viņa problēmu.

 20. Tas kremļa ** nav iedomājies sevi par ārlietu ministru vismaz?

Draugiem Facebook Twitter Google+