×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Rīgas dome nepiekāpsies VARAM un “rīdzinieku biļetes” neatcels (17)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc iepazīšanās ar atjaunoto Rīgas 1.slimnīcas 23.korpusu "Šarlotes poliklīniku".

Neskatoties uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) negatīvo atzinumu par biļešu reformu Rīgas sabiedriskajā transportā, Rīgas pilsētas pašvaldība izmantos savas tiesības un pieņems saistošos noteikumus vēlreiz tādā pašā redakcijā, kādā tie ir tagad, informēja Rīgas domē.

“Varu nomierināt visus – rīdziniekiem solītās atlaides būs,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC). VARAM atzinums, viņa ieskatā, ir “tīrā veidā politika”.

Ušakovs arī izsakās, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts būs personīgi atbildīgs par “šo politisko lēmumu”. Ja būs nepieciešams, Rīgas dome vērsīšoties Satversmes tiesā pret ministrijas rīcību un iesniegs tiesā prasību arī pret Pavļutu.

Rīgas mērs piebilst, ka vēlas sagaidīt arī VARAM atzinumu par Siguldas gadījumu, kur nobalsots par bezmaksas pilsētas transportu Siguldas iedzīvotājiem. “Sagaidīsim atzinumu par Siguldu, sagaidīsim arī pilnvērtīgu ministru. Šis pienākumu izpildītājs, kas jaunajā valdībā noteikti nebūs ne VARAM vadītājs, ne ekonomikas ministrs, vienkārši nedrīkst pieņemt atbildīgus lēmumus. Mēs, protams, ja būs nepieciešams, atbilstoši procedūrai vērsīsimies Satversmes tiesā pret ministrijas rīcību, bet mēs tiesā sniegsim prasību arī pret Pavļutu. Viņš kā persona, kas ir parakstījusi šo papīru, personiski var radīt pašvaldībai zaudējumus, pieņemot šo politisko lēmumu. Un zaudējumus, ja tie būs, mēs no viņa piedzīsim. Man ir grūti saprast Pavļuta loģiku, kurš tik pat izmisīgi kā Sprūdžs cenšas piespiest rīdziniekus maksāt par braucienu 1,20 eiro, nevis 0,60 eiro,” pauž Ušakovs.

Viņš arī piebilst, ka janvārī un februārī brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā visiem pasažieriem – kā rīdziniekiem, tā pārējiem braucējiem – maksās 0,60 eiro.

Kā ziņots, VARAM atzinusi par prettiesiskām vairākas normas Rīgas domes noteikumos par diferencētu biļešu cenu sabiedriskajā transportā un pieprasa tās atcelt,  informēja ministrijā.

VARAM secinājusi, ka, nosakot diferencētu maksu par sabiedrisko transportu, ir pārkāpts cilvēku vienlīdzības princips, kas ir viena no cilvēku pamattiesībām. Šis princips liedz valsts institūcijām izdot tādas normas, kas bez saprātīga pamata pieļauj atšķirīgu attieksmi pret personām, kuras atrodas vienādos apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Rīgas domes deputāti, kas atbalsta Nilu ir visi kā viens jaiegaumē un tuvākajā nākotnē, kad Nils kritīs jātaspēlējas tiem par nodevību.

 2. Nu re, dažus eksemplārus Ušakovam ir tomēr izdevies nopirkt par 60 santīmiem! Ušakova fane ielikusi komentāru, varbūt vēl kāds uzķersies. Lēti gan esi atdevusies, laikam jau Rīgā liela konkurence? Patīk tas tev jeb nē, bet tavam favorītam būs jāatbild par likuma (Satversmes) pārkāpšanu, palasi 91. pantu.

 3. Tad kad Ēlerte aicina visus deklarēties Rīgā, tad viss ir kārtībā, bet kad to aicina Ušakovs, tad to nedrīkst pieļaut. Tad kad Ušakovs aicina dot atlaides tiem, kuri maksā nodokļus Rīgāi, tad to nedrīkst pieļaut, bet kad Vienotība aicina nesniegt medicīnisko palīdzību tiem, kuri nemaksā nodokļus, tad viss ir kārtībā. Nu šausmīga divkosība.

 4. attīstītā rietumvalstī, ja kāds ministrs mēģinātu iejaukties pašvaldību lietās, tad prese to aši vien publiskotu un jau pēc pāris dienām ministrs dabūtu atkāpties – neatkarīgi no tā, vai prasība ir bijusi cilvēciskā ziņā attaisnojama vai nē- pašvaldību tiesības ir svēta lieta un neviens (valsts) “no augšas” tām neko medrīkst pat mēģināt pieprasīt, uzspiest.
  Tā , lūk, ar šādiem liekulīgiem izteicieniem par “ļauno Rīgu, ausainīšiem, kolhoziem pilsētā”, radāt situāciju, kad nākamajās vēlēšanās, šķiet, bus vismaz par vienu (un- ļoti nacionāli noskaņota vēlētāja, kāda esmu) balsi vairāk, par labu Ušakovam. Jau aiz principa vien, rīdzinieks nav sliktāks un vairāk komandējams un pamācāms kā visi citi valsts iedzīvotāji.

 5. Jāatzīst, ka stulbāku radījumu par padomju okupantiem, grūti iedomāties.

 6. Vai Latvijā pastāv tiesu vara un tiek ievērots likums? Rīgas pašvaldība to apzināti un nekaunīgi ignorē, jo pārkāpj ES Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju, ko parakstījusi arī Latvija. Tās 1. pants nosaka “jebkādas diskriminācijas aizliegumu neatkarīgi no dzimuma…,sociālās izcelsmes, mantiskā stāvokļa, kārtas vai cita statusa”.Kā var dalīt cilvēkus “rīdziniekos” un “pārējos iedzīvotājos”, nosakot šiem pārējiem iedzīvotājiem par vienādu transporta pakalpojumu divkārt lielāku maksu nekā rīdziniekiem? Pie tam šie “pārējie iedzīvotāji”, kas iebrauc Rīgā, liela daļa ir laucinieki, kuru ienākumi ir mazāki, nekā rīdziniekiem, bet šiem trūcīgākajiem ir jāmaksā par transportu divreiz vairāk.Tā ir tieša diskriminācija pēc “sociālās izcelsmes vai stāvokļa” un valsts iestādēm tā ir nekavējoties jāatceļ!

 7. Šitam gļēvajam SC mīkstmiesim labāk pašam taisīties prom.

 8. To Rigas paspuiku bija laiks sen nolikt pie vietas.

 9. Ja būs nepieciešams, Rīgas dome vērsīšoties Satversmes tiesā pret ministrijas rīcību un iesniegs tiesā prasību arī pret Pavļutu.

  – varbūt varētu uzreiz vērsties pie sadarbības partneriem Maskavā?

  • Kāmēr Satversmes tiesa uzņems apgriezienus, ar Bērziņa piespēli tur var sasēsties visi SC biedrī, gluži tā pat, kā uz šo brīdi valsts sekretāri. Rezultāts būs viennozīmīgs, Pavļutam nelīdzēs nekādi Oksfordi: protiv loma net prijoma. Labi ka Bērziņam nepatīk Pabriks. Savādāk kopā ar Kozlovski varētu te oranžo revolūciju taisīt Egiptes gaumē. Te Bērziņam prātiņa biški nepietika – nav tas pats kas finansus šķūrēt.

 10. nesaprotami-kaa viens shitaadc……………var nepakljauties likumam?!?!Ushakovs tagad ko,Dieva vietaa iecelts?!

 11. Vai beidzot kaut kur var izlasīt aprēķinus, no kā veidojas šīs dārgās biļešu izmaksas? Un cik % no tā ir Rīgas satiksmes administratīvās izmaksas? Un varbūt tomēr pensionāriem būtu par braucienu kaut 20 eirocenti, bet tomēr jāmaksā? Vēl jau komunisms nav iestājies, kad no katra pēc spējām un katram pēc vajadzības.

 12. Tas nozīmē, ka RD piekāst valdības lēmumus un tās pieņemtos likumus. Tai ir sava republika, kas uzspļauj gan valdbai, gan pārēai sabiedrībai ārpus Rīgas. Es uzskatu, ka tas nav normāli un pierāda varas un likumu bezspecību vienas pašvaldības priekšā.

 13. Ušakovs nav lasījis Satversmi. Tā 91. pants skaidri nosaka, ka:” Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas”. Nosakot augstākas biļešu cenas Rīgā tiem, kas nav rīdzinieki, cilvēki tiek
  diskriminēti, ierobežojot viņu pārvietošanās brīvību. Vienā teritorijā par vienu un to pašu pakalpojumu tiek piemērota atšķirīga maksa, dalot cilvēkus pilsētniekos un iebraucējos – tā ir vistīrākā diskriminācija, kas ar likumu Latvijā ir aizliegta.

 14. Vienīgais ar ko vēl Ušakovs cenšās nopirkt Rīdzinieku uzticību….Ķerās pie pēdējā salmiņa par sabiedrisko transportu, kamēr būtu jārisina globālākas lietas….

 15. Nu tad, Ušakovam vienīgā cerība uz Satversmes tiesu, kas jācer- atzīs, ka Rīgas dome nevar būt valsts valstī.

 16. Rīgas Dome ar Ušakovu priekšgalā uzskata sevi par valsti valstī.Šīsdienas laikrakstā DDD varam izlasīt Normunda Meldera rakstu”Vai tautībai ir nozīme”.Šeit ir darbs tiesībsargam.

Draugiem Facebook Twitter Google+