×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Ušakovs biedē ar puses Rīgas vidusskolu slēgšanu (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) pārmet izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (V), ka viņš aicinot slēgt 48 Rīgas vidusskolas, kurās mācās mazāk nekā 800 skolēni, liecina Rīgas mēra rakstītais sociālajā tīklā “Facebook”.

“800 skolēniem ir jāmācās Rīgas vidusskolās. Tā paziņoja izglītības ministrs no “Vienotības” Kārlis Šadurskis. Un uzreiz viņu atbalstīja arī “Vienotības” frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte,” raksta Ušakovs.

Viņš arī norāda, ka šis ministra apgalvojums nozīmē, ka Rīgā ir jāslēdz 48 skolas. Rīgā ir 115 skolas, gan vidusskolas, gan sākumskolas.

“Piemēram, ministrs piedāvā slēgt visas skolas – gan latviešu, gan mazākumtautību – tādās apkaimēs kā Čiekurkalns, Sarkandaugava, Vecmīlgrāvis un Bolderāja,” pauž Ušakovs.

Rīgas mērs pauž minējumus, ka Šadurskis nāk klajā ar šādiem paziņojumiem, jo viņš ir diletants, kurš nesaprot, ko runā, jukušais, kuram vienalga, ko runāt, vai vienkārši nelietis. Viņš arī norāda, ka Rīgas dome neslēgs nevienu no skolām šajā sarakstā.

Šadurskis aģentūrai LETA skaidroja, ka skolu tīkla sakārtošana pašvaldībā paredz vairākas iespējas – ne tikai skolu slēgšanu, bet arī to reorganizāciju, piemēram, apvienojot vai mainot izglītības pakāpi. Lēmumu par skolas slēgšanu vai reorganizāciju pieņem pašvaldība, atgādināja ministrs. Šadurska ieskatā pašvaldībām ir nepieciešams izvērtēt to skolu tīklu, balstoties uz reālo situāciju un nākotnes prognozēm, sekojoši pieņemot attiecīgu lēmumu par izglītības iestādi.

Šadurskis norādīja, ka Rīgā ir tādas skolas, kas atrodas ļoti tuvu viena otrai, bet kādā no tām ir mazs skolēnu skaits, lai gan skolas telpu kapacitāte domāta krietni lielākam izglītojamo skaitam. Ministra ieskatā Rīgas skolu tīkla sakārtošana atsevišķos gadījumos ļautu risināt arī galvaspilsētas bērnudārzu rindu problemātiku, jo atbrīvotās skolu telpas varētu pielāgot pirmsskolas izglītības iestāžu vajadzībām un darbībai.

Kā liecina apkopojums par pagājušā gada skolēnu skaitu Rīgas skolās, aptuveni 30 izglītības iestādēs Rīgā pērn skolēnu skaits bijis lielāks par 800 skolēniem, nepilnā pusē no kurām mācījās vairāk nekā 1000 bērni. Šo skolu vidū ir 21 vidusskola, septiņas ģimnāzijas un viens licejs.

Vienlaikus Rīgā pagājušajā mācību gadā bija nepilns desmits vidusskolu, kur 12 klasēs kopumā mācījās mazāk nekā 300 skolēni. Aprēķini liecina, ka vidējais skolēnu skaits visās Rīgas izglītības iestādēs pērn bija aptuveni 540 skolēni vienā skolā.

Šī gada aktuālie dati par skolēnu skaitu izglītības iestādes Valsts izglītības informācijas sistēmā tika ievadīti līdz 5.septembrim.

Jau ziņots, ka Šadurskis vakar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā pastāstīja, ka Rīgā optimālajam skolēnu skaitam vidusskolā jābūt ap 800 skolēniem. Tas nozīmē, ka vidusskolas pamatskolas posmā katrā klasē būtu trīs paralēlklases, bet 10.-12.klasē – divas paralēlklases.

Ministrs norādīja, ka šādā skolā pedagogi varēs nopelnīt līdz 1000 eiro mēnešalgu nepārstrādājoties. Šadurskis pauda, ka pie pašreizējā bērnu skaita Rīgas vidusskolās pedagogi caurmērā nopelna 500-650 eiro, līdz ar to, sakārtojot skolu tīklu, algas pieaugums var būt arī 200 eiro.

Pamatskolā Rīgā būtu jābūt ap 575 skolēniem – tādējādi izglītības iestādē pedagogs varētu nopelnīt 800 eiro par likmi, skaidroja ministrs. Šādā skolā 1.-5.klasē būtu jābūt trim paralēlklasēm, bet 6.-9.klasē – divām paralēlklasēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Domāju, ka Ušakovs vairāk uztraucas par to, ka reformas rezultātā būs jāslēdz arī krievu skolas Rīgā.
    Tāpēc tā lamāšanās krievu stilā un tieksme neko nemainīt. Nevarēs tad vairs tik vienkārši krievu bērnus vest uz Pārdaugavu pie pieminekļa un iestāstīt viņiem savu Latvijas vēstures tulkojumu.

  2. lauku likvideta skola Atbildēt

    beidzot tikusi lidz rigas kundziniem…. Paskat—c IKVIDETCIK SKOLU IR KOPA LAS no 4.maija rezima valdisanas LATVIJA?

    • 1998-1999.m.g-kopa Latvija 1074 skolas,bet 2010-2011.m.g=833 -likvidetas 241 bet no 2011-2016 ir vel 5 gadi bet dati ir S L E P E N I

Draugiem Facebook Twitter Google+