×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Darbošos cita līmeņa diplomātijā. Saruna ar Nilu Ušakovu (35)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Latvijas Avīzē” viesojās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Atgādinām – viņš arī sociāldemokrātiskās “Saskaņas” premjera amata kandidāts. Ušakovs aizvadītajās trijās nedēļās apmeklējis Maskavu, Vašingtonu, Briseli, un tas bija galvenais sarunas temats redakcijā, pievienojot dažas pašmāju politiskās aktualitātes. Redakciju pārstāvēja Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Mēs varētu ķerties klāt un sākt ar Maskavas braucienu. Publika vērīgi appētījusi bildītes, kur sēžat blakus augstām Maskavas personām – premjeram Medvedevam, Maskavas mēram Sobjaņinam, pareizticīgo patriarham. Ko viņi jums teica, nepasēdējāt taču tā laipni vien?

N. Ušakovs: – Bija sarunas svinīgajā pasākumā – Maskavas pilsētas svētkos. Bija tikšanās ar mēru Sobjaņinu. Stāsts ir šāds un vienkāršs. Man kā krievu tautības Latvijas pilsonim Rīgas mēra amatā, salīdzinot ar citiem Latvijas politiķiem, ir vienkāršāk runāt ar maskaviešiem. Iespējams, varu sasniegt Latvijai, Rīgai potenciāli izdevīgākus rezultātus. Savulaik “Saskaņai” izdevās noslēgt līgumu ar varas partiju “Vienoti Krievijai”, kuru uzskatām par ļoti svarīgu instrumentu īpaši tagad, kad ES ar Krieviju ir tik sliktas un komplicētas attiecības. Tas ir neliels lodziņš, kas atvērts sarunām. Tas ir trumpis, pret kuru nevajag izrādīt skaudību, bažas, jo es to izmantoju mūsu valsts labā. Ar Medvedeva kungu jau biju ticies, kad viņš bija prezidents, Valda Zatlera delegācijas sastāvā. Arī ar patriarhu esmu iepriekš ticies, un kā Rīgas domes priekšsēdētājs ar Maskavas mēru daudzkārt esam runājušies. Esmu veidojis attiecības, un arī tagad varam tikties, kad ir ES valstu premjeru pozīcija, kas ir saistoša mums visiem. Man ir savs viedoklis par sankciju uzlikšanu, bet Eiropas Savienības pozīcija ir saistoša. Vienlaikus jāpatur prātā, ka sankciju “karš” reiz beigsies. Nākamajā dienā pēc “kara” nāksies sīvi konkurēt ar lietuviešiem, somiem, vāciešiem par to tirgu, kas ir Krievijā.

Mans uzdevums, pirmkārt, ilglaicīgā termiņā ir gatavot augsni brīdim, kad sankciju šķēr­šļi tiks novākti, lai mūsu ražotāji būtu izdevīgākās re­starta pozīcijās, salīdzinot ar konkurentiem. Otrkārt, mazināt embargo negatīvos efektus, kamēr “karš” vēl notiek. Tamdēļ, tiekoties ar vicepremjeru Dvorkoviču, apspriedām iespējas palielināt eksportu tām precēm, kuras nav liegts ievest Krievijā. Ņemot vērā sortimentu un situāciju Maskavas lielveikalos, ir interese, lai plauktos parādītos jaunas preces. Tas būtu plašāks eksports zivju konserviem, maizes produktiem, saldumiem, dzērieniem. Tas ir arī atbalsts, lai mēs ar savu piedāvājumu tiktu tajās veikalu ķēdēs, kurās vēl neesam pārstāvēti. Nākamais – tūrisms ir ļoti svarīga nozare Rīgai, un ap 30% tūristu ir no Krievijas. Svarīgi saglabāt šo plūsmu. Norunāts, ka pirms Jaungada maskavieši mums ļaus reklamēties pilsētā praktiski bez maksas, kad krieviem tuvojas garās ziemas brīvdienas.

Tagad krievu tūristi kļūs taupīgāki, un tas nozīmē, ka daudzi Parīzes, Romas un citu dārgāku ceļamērķu vietā izvēlēsies tuvāku, lētāku atpūtu, piemēram, Latvijas galvaspilsētā. Tas mums labi noderēs. Un vēl man bija desmitiem interviju medijos, kur visu laiku izskanēja Rīgas un Latvijas vārds. Ka mums ir labi produkti, ka pie mums ērti braukt atpūsties. Arī tā – reklāma par velti. To es darīšu – nodarbošos ar cita līmeņa diplomātiju atbilstoši manam ieņemamajam amatam. Citiem politiķiem vieglāk, izdevīgāk braukt uz Briseli, vēl kādi ar lielu efektu aizlido uz Vašingtonu – katram jāspecializējas, kur pienesums valstij lielāks.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. Ja tādi draugi, tad ienaidniekus nemaz nevajag.

 2. tās ir finansējuma lietas, kas LA liek reklamēt N.Ušakovu? Klausieties kā skan: Latvijas avīze. Jūs reklamējat cilvēku, kas balsoja par divvalodību, kas draudzējas ar Putina partiju.

 3. Ko tas idiots uzlicis tādu stulbu smaidu? Viņš te tēlo kautko un ķer muļķus. Latviešus.

 4. Ušakovs uzvedas līdzīgi kā Hitlers-Staļins-Putins, ar savu rīcību – slēpto un atklāto – provocē nemierus un aicina pat uz demonstrācijām. Ar veiklu populismu vilina vēlētājus, kuri vēl arvien nav izlēmuši. Ar demagoģiju izmanto latviešu vēlētāju padziļinātu šķelšanu un apgalvojot, ka ir vienīgais sociāldemokrātisko ideju nesējs ir SC. Pavērtējiet, ko SC un Ušakovs runāja šī gada sākumā. Visos grēkos tika vainoti vienīgi pie varas esošie un Vienotība. Pat saistībā ar MAXIMA traģēdiju Rīgā saskaniešu līderis vainoja valdību „būvinspekcijas privatizācijā”, premjers „aizgāja, lai atgrieztos”, „man ir grūti iedomāties ar viņiem strādāt kopā”. Arī tagad, bet daudz rafinētāk, pat apvainojot zādzībā. Nebūs ilgi jāgaida, ka pēc demonstrācijām atskanēs SC apgalvojums, ka tas ir vienīgais spēks, kas spēj pārtraukt veiksmīgi organizētos nemierus. Nu gluži kā Hitlers, kurš provocēja nekārtības un deklarēja, ka ir vienīgais, kas spēj tos pārtraukt. Ušakova vizītes Maskavā-Briselē-Vašingtonā un ir veikls manevrs, lai novērstu vēlētāju uzmanību no galvenā: kalpošanas lielkrievu šovinistiem un krievu nacionālajam mesiānismam. Visa pamatā ir Krievijas “piektās kolonas” misijas darbs, lai varētu pievienoties Krievijai. Līdzīgi rīkojās arī Hitlers, apzināti aicinot tautas, kas “runā vācu valodā, pievienot Vācijai”. Vai var ticēt SC patiesai vēlmei veidot „mūsu kopējās mājas”- neatkarīgo valsti Latviju?

 5. Redz,cik vienkārši varizvirzīties priekšā saviem kaimiņiem! Kamēr šie ar sankcijām cenšās apturēt agresoru,Rīgas mērs izvirzās priekšā,vedot sarunas par tirdzniecības paplašināšanu tajā preču daļā,kuras vēl drīkst ievest. Augstākā mērā zemiski un neētiski.Domāju,ka to var saukt arī par nodevību pret visām demokrātijas valstīm,kam rūp pasaules kārtība,kāda tā bija līdz Krimas aneksijai.

 6. kur Rīgas saimnieks? Atbildēt

  Kā var būt krieviskās “Saskaņas” premjera amata kandidāts, ja cilvēka nav bijis ievēlēts Saeimā? Tas nav demokratiski.

 7. Intervija nedod iespēju nolikt vietā ,latviskā izpratnē ,Ušakovu ar viņa Saskaņu . Puisis ir diplomātiski veikls ,bet kas no tā man ? Man viņa problēmas ir vairāk nekā svešas,jo nāk no nepieņemama spēka puses. Un šī puse – ir slēpšanās aiz Krievijas propagandiskās mutes bajāru , atombozes un gāzes degļa ietekmes spēka pozīcijas noklusējuma. Interviju sniedz krievs , kura medus maizes termini runā tiek maskēti ar minēta noklusējuma itkā labi zināmo un pašsaprotamo.

 8. Vai Ušakovs ir ārlietu ministrs vai premjers, lai nodarbojas ar savu darbu un mazāk sūta vēstules uz nozagtām adresēm kūdot uz nemieriem.

 9. dikti jau nu sasapnjojies, ka darbosies cita liimenja politikaa… 🙂 darzinju rindas veeljoprojaam nu jau otro vai tresho reizi sola, ka nebuus rindu … muld … un muldees tukhsu …

 10. samākslots foto. Un tādiem pilna Rīga. Visi satiksmes maršruti kā N.Ušakova galerijas.

  • tas cilvēks ir viltīgs Atbildēt

   Paijpuisītis Ušakovs, 9.maija Okupācijas svētku svinētājs, labinās klāt latviešiem.

   • Mans tēvs bija Kureliešos, brīnumainā kārtā palika dzīvs pateicoties Krievijas armijai, un par to viņš pateicībā aizdzina nacistus līdz Berlīnei, un par godu viņam es arī svinu 9. maiju, jo Tēvs man pateica, “Dēliņ, visi tie kuri nāks un dziedās par brīvu un neatkarīgu Latviju būs tikai klaji meļi un viņiem ar Latvijas brīvību nebūs nekāda sakara”, un tā arī ir, pa manu zemi sveši un smirdīgi, (NATO) asiņaini zābaki staigā.
    Par to ka NATO zābaki ir asiņaini liecības ir sākot no Napoliona karagājiena uz Krieviju, Krievijas revolūcija, pirmais pasaules karš, Lielais Tēvijas karš, ASV indiāņu iznīcināšana, Āfrikas zemju asinsizliešanas, asinsizliešanas tuvajos austrumos, visur kur pagriezies priekšā stāv NATO ar asiņainām rokām līdz pāri galvai.

 11. Melosi tālāk tāpat kā Putins.

 12. No kura laika patriarhi jaucās politikā,baznīca taču ir šķirta no valsts?

 13. Kas tev atļāvis piesārņot manus e pastus ar savām spama vēstulēm, Ušak? Ver vaļā šodien kuru gribi, darba vai privāto, rezultāts vienāds, tavs spams priekšā. nekauņa.

 14. Diemžēl nemāku runāt un smaidīt pioniera smaidu kā Ušakovs, tādēļ saku tikai: kreivu gnīda!

 15. Mīļais dievs, kad šis dvorčiku un serdečķu izcilais apsaimniekotājs pazudīs no Latvijas? Kad?

 16. Malacls Nils,lai veicās.

 17. LA jautā vienīgi par Zaķi Ušakovam. Nekas cits neinteresē.

 18. KAUNS LATVIJAS AVĪZEI, ka esat pārdevušies Maskavas pakalpiņam.Abonēju LA kopš tās iznākšanas,vairs to nedarīšu.

 19. Es uzmanīgi izlasīju uzdotos jautājumus no LA puses un Ušakova atbildes, secināju, ka visa publikācija ir tīrais Putina partija “Vienota Krievija” Latvijas filiāles propogandas un reklāmas raksts pirms Saeimas vēlēšanām, par labu SC partijai. Visi uzdotie un atbildēties jautājumi bija vienos vārtos – šīs SC partijas vārtos. Es negribu apgalvot un teikt, ka Vienotība ar Zaķi ir svēties. Vienotības vietā es Zaķi jau sen būtu nolicis pie vietas. Viņš visu laiku ir mērķtiecīgi grāvis Vienotības partija popularitāti. Ušakov būt opozīcijā , līdz šim jūsu gribēšana būt pozīcijā un valdībā, bija negribīga, jo atrasties opozīcijā Latvijai smagajā ekonomiskajā laikā bija ļoti izdevīgi. Ne par ko SC partijai nebija jānes politiska atbildība par procesiem valstī. Esmu pārliecināts, ka arī tagad jums nav vēlēšanās būt valdībā. Tāpēc ka SC partijai sasaiste ar Krieviju ir ļoti ievērojama. Jūsu partijai nav brīvas rokas un kāda teikšana, pirms nesaskanojot ar Maskavu. To prasa savstarpējās līgums. LAužot vienpusēji līgumu ar Putinas partiju, jūs zaudētu daudzas Latvijas krievu balsis, kas ir dedzīgi Krievijas politikas atbalstītāji un latviešu un Latvijas nīdēji

 20. Divkosība tava diplomātija,to redzēju tavā darbībā.Neticu tev un viss.

 21. Bet par Zaki pareizi pateikts, mums pie varas taadu zaku viso liimenos vairaak kaa zaku mezaa.

 22. Ušakova vietā valdīt var izglītots , gudrs jebkurš mērs bagātā Rīgā..Skaisti , jauki Krievijā , Maskavā , pieklājīgi, ar ziņķāri uzņemts Vašingtonā, Briseļē. Bet Latvijā latviešiem navar aiz lielkrieviskuma pateikt=== ar pirmo septembri bērnudārzi pamazām pāries uz latviešu valodu, ar pirmo klasi no bērnudārziem nākušie sāks mācīties latviski, sagatavosim skolām latviešu valodā skolotājus, JO PASAULĒ MAZĀ LATVIJA IR VIENĪGĀ VIETA , KUR VAR ATTĪSTĪTIES LATVIEŠU VALODA, LATVISKĀS TRADĪCIJAS KOPĀ AR MAZĀKUMTAUTĪBĀM. Lielkrieviskums to neļauj, mož kogda ta ….

  • Kas tev ko neļauj, ko lien kā ute virsū citiem, nevari nosēdēt aiz skaudības un varaskāres, aizej uz baznīcu un dievu palūdzies lai dod tev apgaismību.

 23. Ušakovs cenšās nodrošināt savas pozīcijas pirms vēlēšanām – šķiet kamēr latviešu partijas savā starpā plēšās, vecie āžī cenšas pēdējos mirkļos pārlekt citās (saimā provizoriski tiekošajās) partijās – “saskaņieši” vienkārši taisa politiku, jebšu ceļ savas balles. Vienā ziņā var Ušakovam piekrist: Latvieši un Nelatvieši sadzīvo itin labi, protams, ir visādi sīkie urļiki, kuri neko neredzot virs durvju kliņķa līmeņa brēc pēc Krievzemes… Lai kā negribētos Ušakovu derētu paņemt valdībā, lai arī šamais “sasmērē” rokas bīdot santīmo no ārtiem pie skolotājiem u.t.t. Kas zin varbūt jauna slota izvēdītu uzblīdušo Valsts aparātu. Galvenais, lai Valsts nemainītu kursu no rietumiem uz austrumiem…

 24. okupācijas mantojums Atbildēt

  Bezmugurkaulainā LA! Vai laika ritums maina patiesību? Kāpēc jūs šim krievu okupantu pēctecim nejautājat par vēsturi, par okupācijas faktu? Kāpēc nejautājiet šim okupācijas sausajam atlikumam par valodas, kulturas politiku Latvijā? Par šī sveštautieša attieksmi pret Satversmes nesenajām izmaiņām? Ko jūs barojat tautu ar muļķībām, ko jūs koķetējat ar ienaidnieku?

 25. Kāpēc LA publicē šī Latvijas ienaidnieka pretīgo ģīmi ar ņirdzīgo smaidu? Lūdzu, nedariet tā.

 26. Kā tad bija? Putins teica vai neteica, ka, ja gribētu, 2 dienu laikā Rīgu ieņemtu? Priekšsēdētāja kungs tā jauki to dēvē par fantastiku, bet gribētos papriekš noskaidrot, kur šim izteicienam kājas aug.

  • No meļa Ušakova nekad taisnību neuzzināt.Vai tas nav skaidrs? Nesaprotu,kāpēc LA šo ģīmi tik bieži rāda.

  • Mani arī tracina šis pioniera ģīmis, taču ar prātu es saprotu, ka .. arī tas pāries. Agrāk vai vēlāk šī kreivu gnīda pazudīs no Latvijas.

 27. Fantastikas realitāte Atbildēt

  …Runājot ar maskaviešiem, man nostiprinājies iespaids, ka šo versiju apspriešana ir piepacelta minētās fantastikas līmenī….

  Gluži tāpat kā Vešņakovs jau reiz teica pēc Olompiskajām spēlēm, vai tikai V.V. Freiberga neesot narkotikas salietojusies, kad viņa prognozēja Krievijas iebrukumu Krimā

  • >fantastikas realitāte Atbildēt

   Redzi, tādam Vešņakovam jau neko nesaka. Par Kremļa gaidāmo rīcību viņam ir mazāk informācijas, nekā VVF.

Draugiem Facebook Twitter Google+