×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Ušakovs: Daudziem jaunā Rīgas zīme patīk (54)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), neizslēdz, taču nevar viennozīmīgi apliecināt, ka Rīgas zīmei tiks atdots tās oriģinālais izskats – joprojām esot daudz cilvēku, kuriem jaunā zīme patīk.

“Ir cilvēki, kas vāc parakstus pret, ir tādi, kuriem zīme patīk. Drīzumā būs apskatāma arī izstāde ar bildēm, kur iedzīvotāji nobildējušies pie zīmes. Šī sirsniņa ir mārketinga gājiens, un tā savu domu ir pildījusi. Iespējams, svētkos, piemēram, 18. novembrī, tā tiks pārkrāsota valsts karoga krāsās. Mārketingam jāraisa pārsteigumi,” savu nostāju pauda Rīgas mērs.

Komentējot garumzīmes neesamību, Ušakovs atkārtoti apgalvoja, ka tās funkciju pilda baltā strīpa sirds apakšdaļā.

LETA jau ziņoja, ka vairākas sabiedrībā zināmas personas nosūtījušas publisku vēstuli Rīgas mēram Ušakovam, kurā pauž protestu pret Rīgas vizuālās zīmes “izkropļošanu un banalizēšanu”, kā arī pret autortiesību pārkāpumu un latviešu valodas pareizrakstības ignorēšanu.

“Mēs kategoriski iebilstam pret to, ka Rīgas robežzīmes nokrāsošana un garumzīmes aizstāšana ar “uz pusēm pārdalītas sirds simbolu”, kas pēc Satiksmes departamenta maldīgā pieņēmuma “kalpo kā garumzīme”, būtu “Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas viens no atpazīstamības elementiem”. Šāda “atpazīstamība” un “simbols” ir neatbilstošs un apkaunojoši primitīvs ne vien Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam, bet arī Rīgas pilsētas pašcieņai tiklab šogad, kā citugad,” norādīts 57 domubiedru parakstītajā vēstulē.

Vēstules autori arī prasa atjaunot mākslinieka Valda Celma radīto oriģinālo Rīgas vizuālo zīmi, kā arī kompensēt māksliniekam nodarīto kaitējumu un turpmāk konsekventi aizsargāt zīmi gan no neprofesionālisma, izkropļošanas un vizuālas saraibināšanas, gan no nepārdomātas komercializācijas un politiskas tendenciozitātes izpausmēm priekšvēlēšanu kontekstā.

“Mēs vēlamies, lai dome Rīgas vizuālajai identitātei gan šajā gadījumā, gan svētku noformējumā un citās vizuālajās izpausmēs izvirzītu daudz augstākas estētiskās prasības.”

Vēstuli parakstījusi Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa, dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš, kinooperators Valdis Celmiņš, bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un citi.

22. augusta rītā uz uzraksta “Rīga” pie Bauskas šosejas bija novietots plakāts, kura autori prasīja Rīgas mēram Nilam Ušakovam “uzlikt atpakaļ garumzīmi” uz Rīgas uzraksta.
Paraksti par zīmes atjaunošanu tās sākotnējā izskatā tiek vākti arī interneta vietnē “www.par-rīgu.lv”. Patlaban savākti vairāk nekā 4000 paraksti. Vietnē apkopoti arī sabiedrībā zināmu mākslinieku, tostarp arī paša Celma, viedokļi, kas atbalsta zīmes oriģinālo versiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. Ipaši tiem., kas nejēdz uzlikt garumzīmes – čortočku.


 2. Ipaši tiem, kas nejēdz uzlit garumzīmes

 3. Pirmkārt jau pašam Ušakova kungam jaunā zīme iet pie sirds. Man personīgi nepatīk.

 4. Daudziem Rigas zime patik, ieskaitot gospaģinu puķinu!

 5. šiem piekrītam 1000% Atbildēt

  Aija 27. augusts, 2014 14:35 Atbildēt

  Ušakovs demonstrē savu zemo kultūras līmeni un visatļautību,kā jau Putinam uzticīgs vasalis.Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta nevis Krievijas kultūras. Neko jau labu un skaistu šie boļševiku kolonisti nespēj ne izdomāt ,ne radīt! Tikai brutālu varu un savu aprobežotību!
  archiks 27. augusts, 2014 12:21 Atbildēt

  Sirsniņas parasti liek uz sausām tualetēm,tas Rīgas krievs ir kaut ko sajaucis,tas maratona skrējiens sāk atspoguļoties uz veselību,it seviški uz galvu.

 6. Man piekrit visi mūsējie a vot latvieši niko nesaprot no musu Rigas smukums

 7. Nost ar to krievu zilumu ! Karmīn sarkans ir Latvijas krāsa un viss ,te šarikoviešu nebūs nil !

 8. Tā ir,kad prasts un melīgs krievu mužiks/Domes sēdes laikā lamājas pa materinski/ ir ticis ar krievu un latviešu lumpeņu palīdzību augstā amatā.Tik amorāls pāris kā patreizējais mērs ar savu vietnieku vēl nav bijis Rīgas vēsturē. Bez goda un sirdsapziņas. Bet toties” sociāldemokrāts”,kas “rūpējas’par tautu un pārdod Lucavsalu,lai tiem pašiem ,kuriem izmaksā brīvbiļetes,atņemtu dārziņus. Toties tur lepnos debesskrāpjos dzīvos Krievijas biezie. Tādi paši Krievijas biezie panāca” Liepājas metalurga”bankrotu un nonākšanu Krievijas īpašumā. Un naivie ,gļēvie lettiņi tikai noskatās!!

 9. Ušakovs demonstrē savu zemo kultūras līmeni un visatļautību,kā jau Putinam uzticīgs vasalis.Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta nevis Krievijas kultūras. Neko jau labu un skaistu šie boļševiku kolonisti nespēj ne izdomāt ,ne radīt! Tikai brutālu varu un savu aprobežotību!

 10. Sirsniņas parasti liek uz sausām tualetēm,tas Rīgas krievs ir kaut ko sajaucis,tas maratona skrējiens sāk atspoguļoties uz veselību,it seviški uz galvu.

 11. latvietis parastais Atbildēt

  nu man ari patīk, starp citu labi piesaista skatu, citādi iebraucot jau bija piemirsies ka tur tas uzraksts ir. ko tagad vislatvieši mai kā tautas ienaidnieku no valsts izraidīs? starp citu viss ir zolidi, kā reklāmas akcija, rīgas karoga krāsās un pēc tam taču viss būs atkal kā bijis. ko cepaties? ja to butu ” pareizās tautibas mērs” darijis tad paši slavetu te ka bail

 12. ja shii sirsnina buutu latvijas karogu kraasaas tad nebuutu pilniigi nekaadu pretenziiju!!!!!!

  • esmu parliecinata, tads analfabetisms un patvala var patikt vien galeji neizglitotiem lautiniem un vel tai kaitnieciski noskanotajai cittautiesu kopienas dalai.

 13. Patīk tiem krieviem,kuri neprot vai nevar izrunāt -R Ī G A

 14. Tā var patikt tikai krieviem un lētas gaumes cienītājiem

 15. Nedrīkst pieļaut, ka galvas pilsētas tēla mainīšana ir Rīgas mēra kompetencē: ielu nosaukumi, brāļu kapi un daudz kas cits. Ko tad – katrs Rīgas mērs veidos savu Rīgu? Ja kas, tad vāks parakstus un stāstīs, ka stulbie latvieši kasās par katru sīkumu. Vel var auseklīšiem kaut ko piezīmēt. Vai tā nav kārtējā sabiedrības šķelšana? Dabīgi, ka visi naturalizētie būs “odobrjam” ja tas kaitina pamattautas daļu. Sen jau jāatšķir galvas pilsētas funkcijas no rajona funkcijām. Apkaunojošs ir tas, ka pie mums tādi antilatviski spēki tiek pie vadības un kropļo mūsu dzīves telpu.

 16. var jau to sirdi likt,bet virs garumzīmes,nav tak jānem nost garumzīmi,lai uzliktu virs tās sirdi,visam pietiek vietas.un ja kas,RĪGAS karogs tak ir zilā krāsā,tamdēļ ar sirds tāda.paši vien to krāsu izkropļojuši,tas ka geji iesaukti šādi,vēl nenozimē ka krāsa slikta.

 17. Sirds simbols ataino sievietes krūtis un ģenitālijas. Šo simbolu viduslaikos lietoja bordeļu izkārtnēs. Vai tāds bija RD mārketinga mērķis? Rīgā viegli pieejamas meitenes?

 18. Tas usakovs lien tur kur nevajag!Lai krievija dara ko grib,bet lai lv neiztiek..!

 19. Krieviem patīk

 20. Rīgā drīz parādīsies tāds joks, ka ar likumu būs aizliegtas garumzīmes? Kas jums galvā 5 gadīgs bērns zin, ka jālieto garumzīmes: cilvēki kas ar jums notiek? Jo tālāk jo trakāk. Un par zilo krāsu man vispār nav ko teikt! Varbūt vel Rīgas uzrakstu krievu valodā uzcelt? Nekropļojiet valsi. To sirdi bāziet nosaukumam priekšā, vai aizmugurē. Esmu pret. Nosaukumam jābūt tīrā latviešu valodā!!! (RĪGA) Ar garo Ī!!!

 21. sirdij tikai LV karoga krāsas

 22. patīk , ja sirds ir sarkana lv krāsā … nevis vet dienesta krusta krāsā

 23. nu vairak iskatas ka zilo galvaspilseta :))

 24. Kāds tad ir pamatojums Rīga zīmes iznīcināšanai? Kad skolā mācijos, tad man mācija kāda izskatās garumzīme. Nebija tāda apzīmējuma puse sirds ir garumzīme. Saglabājat normālu uzrakstu un liekat tās sirsniņas, kur gribat. Beigsim kropļot valodu.

 25. Ušakova kungs galīgi garām ,!man trūkst vārdu !

 26. nu ja,to rdz kada krasa tuvaka Ušakovam

 27. to redz no kuras puses šis nācis,..

 28. SerGejs --- Nilsam Atbildēt

  Man sevišķi patīk. Eltonam arī.

 29. Ušakovam bērna prāts!

 30. Sirds (cor) ir asinsrites sistēmas centrālais orgāns, un tā dzen asinis pa lielo un mazo asinsrites loku. Parasti sirds tiek attēlota asins krāsā, bet asinsvadi ir sarkanā un zilā krāsā. Vārda garumzīmes vietā nedrīkst pieļaut sirds simbolu.

 31. Ušakovam nepietiek, ka pats bieži staigā savai politiskajai piederībai simbolisku krāsu apģērbā: gaiši zils uzvalks, balsts krekls ar spilgti sarkanu kaklasaiti.
  Tagad šādu simbolisku krāsu kombināciju grib uzkarināt uzrakstam “RĪGA”, cerībā, ka gan jau kāds pratīsies un pievilks sirsniņai trūkstošo sarkano līniju.

 32. Vai drizak tiks piekrasota 3. krasa sarkana 😀

 33. ..! Vārdam RĪga ir garumzīme un viss!

 34. Man tā sirds reāli patīk vairāk, nekā tupi plika garumzīme un zilā arī ir mīļākā krāsa. Mani apmierina viss. 🙂 Skaisti!

  • Tieshi ta, ,man pashai labak tiik ta sirds! Un tas ka ta ir zila krasa ari izskatas daudz orginalaka… ka neka rigas karoga krasa! un tas ka 18. novenbri parkrasos valsts karoga, manuprat laba ideja! Te visi cepats tikai tapec ka mers ir krievs! Un? Esmu baltkrievite? mani ko uz sarta dedzinat? bet kkadus gejus mes te aizstavam! nu pilnigi raudat gribas!

  • Man arī traki patīk.

  • Nu tad, Eļina, brauc uz rusiju. Tur visi zili. Zili, balti un sarkani.

 35. kur ta naakoshaas sirsninjas gruudiis uzvaras vai briiviibas pieminekljos???

  • Tava pakalja! KKads uzraksts Riiga ar sirninju, nav nekads piemineklis! Ta ir tikai simbolika par pilsetu! tas ka tai esot sirninja, parada to, cik sirsniga ir pilseta, ar Galvas pilsetas karogu krasu!

 36. Varbūt es kaut ko nesaprotu, bet tas uzraksts ar sirsniņu velk vai nu tualeti vai praidu. ..?

 37. vienotās krievijas piedēklim sc, par varītēm gribas to sarkano strīpu arī, bet pagaidam jāapmierinās ar balti zilajām krievijas krāsām

 38. Uzskatu ,ka šādi parādām arī moderno Rīgu kā Eiropas galvaspilsētu-un tas vecais (pierastais Rīga) tas taču paliek sirdī un atmiņās- “Pastāvēs kas mainīsies” !

  • Dāvis, saprotams, ka vieni ir ieinteresēti, lai moderni skan -Riga, bet otriem moderni -gadsimtiem skan -Rīga. Ir vēlme izdaiļot, modernizēt? Nav problēmu, pie uzraksta RĪGA blakus var izveidot skaistu, krāšņu ziemas dārzu, vai mazmājiņu ar sirsniņu, vai piekārt lidojošo balonu.. fantāzijai nav robežu. Kas liedz pa savu naudu..

 39. Daudziem jaunā zīme nepatīk.. ko nu? Kāpēc jāgaida 18. novembris? Kāpēc uzreiz nevar pārkrāsot sirsniņu sarkanbaltsarkanā, tad varbūt vēl varētu noticēt Ušakova “labas gribas” žestam. Bet, diemžēl, daudziem šķiet, ka ir vēlme uzspiest “uzvarētāja” loģiku zils-balts un domās piekrāsot sarkanu.

  • tad pēc jūsu domām jāmaina arī Rīgas karoga krāsas…..?
   ziniet-domas ir katra cilvēka inteliģences rādītājs,…..varbūt jāpavaicā sev,kāpēc tavās domās ,,rēgojas,,tā sarkanā svītriņa vai vēl kas cits….;)

   • ? Vai ar to Jūs gribat teikt, ka augstas inteliģences rādītājs ir sirsniņas forma? Hm, runājot par inteliģenci, tad, atļaujiet, lūdzu, Jums atgādināt, ka Latvijas inteliģence (tāda, kāda mums pašreiz ir) jau ir aizsūtījusi atklāto vēstuli Rīgas mēram, kurā raksta, ka sirsniņa nav vēlama.

    • Kas gan ir kaut kāda inteliģence un viņas vēlmes pret Rīgas “galvas” vēlmēm?
     Vēl jo mazāk Rīgas zīmes autora iebildumi.
     Ja “galva” vēlēsies, ar šādām sirdīm aplaimos gan Melngalvju namu, Rīgas Domu, Pētera baznīcu un vēl daudz ko citu. Atliek vien ieslēgt RD balsošanas mašīnu un lieta būs nokārtota.
     Ja jau pat ārlietu ministrs Ušakovam uz Maskavu pie Putina ceļā nevar stāties, tad kas var aizliegt izdaiļot Rīgu savai sirdij tīkamās krāsās?

     • Pilnīgi piekrītu, ka Ušakova kunga domu gājiens izdaiļot Rīgu tūrisma piesaistei izdodas. Lasīju komentāru, kur tik nevar sirsniņas piekarinār? Par Laimas pulksteni vispār aizmirsis {Vecrīgā} tūristu, ka biezs, tad vēl pierunāt tualešu saimniekus sakarināt sirsniņas un t.t. Manā skatījumā Rīga – bez puļķīšiem. Latvijas Rīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+