×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Ušakovs: Dombrovskis “paspīdējis” ar melīgiem paziņojumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) kārtējo reizi ir “paspīdējis” ar melīgiem paziņojumiem, stāstot par Rīgas domes darbu, kas skar jautājumu par bērnudārzu rindu problēmu risināšanu, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), tādējādi noraidot pārmetumus, ka domei trūkst politiskās gribas problēmas novēršanai.

“Rīgā atšķirībā no valdības rūpējas par ģimenēm ar bērniem un pierāda to ar darbiem, nevis lozungiem. Jau tagad tās rīdzinieku ģimenes, kuras nevar tikt pašvaldības bērnudārzā, saņem 93 latu pabalstu. Savukārt no nākamā gada 1.janvāra šo pabalstu saņēmēju loks vēl tiks paplašināts,” norādīja Ušakovs.

Tā kā šim pabalstam piesakās arvien vairāk cilvēku, tas esot bijis galvenais iemesls, kāpēc Rīgas pašvaldības budžetu šogad divas reizes vajadzēja grozīt, piešķirot šim mērķim papildu līdzekļus.

Ušakovs pārmet, ka valdība tikai tagad ir sākusi runāt par kādiem iespējamajiem pabalstiem, kurus tās ģimenes, kuru bērns nav ticis bērnudārzā, iespējams, saņems 2014.gadā. Vienlaikus viņš norādīja, ka Rīgas dome jau no nākamā gada 1.janvāra daudzbērnu ģimenēm Rīgā piešķirs atlaides nekustamā īpašuma nodoklim 90% apjomā, turpretī valdība piedāvā ievest tikai 50% atlaides un tikai no 2014.gada.

“Es pat nepieminēšu brīvbiļetes skolēniem, jo no tāda atbalsta Dombrovska kungam sāk lēkāt asinsspiediens,” piebilda Ušakovs.

Kā ziņots, Dombrovskim esot skaidrs, ka Rīgā pie varas esošajam “Saskaņas centram” (SC) bērnudārzu rindu problēmas risināšana nav prioritāte un pašvaldības vadība nepamatoti gaužas par finansējuma trūkumu.

“Rīgas dome jau četras reizes gadā ir grozījusi budžetu un saka, ka grūti iet. Tas parāda, ka viņiem nav pamata sūdzēties par pašreizējo finanšu situāciju,” videotiešraidē partijas “Vienotība” mājaslapā sacīja Dombrovskis.

Viņš uzsver – ja jau Rīgas dome var, četras reizes gadā grozot budžetu, dalīt papildu finansējumu, tad nevar apgalvot, ka naudas nav. Līdz ar to jautājums par bērnudārzu problēmas risināšanu ir politiskās gribas jautājums.

“”Saskaņas centram” politiskās gribas nav,” apgalvoja valdības vadītājs.

Viņš solīja – ja Rīgas domi vadīs “Vienotība”, šis jautājums tiks atrisināts, jo “Saskaņas centram” acīmredzot tā nav prioritāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+