×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Ušakovs: Iecere par alkohola tirdzniecības aizliegšanu iekškvartālos tiks virzīta tālāk valdībā (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) ir ticies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), lai pārrunātu Rīgas pašvaldības rosināto ieceri aizliegt alkohola pārdošanu tirdzniecības vietās pilsētu iekškvartālos, un Kučinskis šādu ieceri esot atbalstījis, – tā tikšot virzīta tālāk Ministru kabinetā, aģentūrai LETA pastāstīja Ušakovs.

Jau vēstīts, ka šā gada janvāra beigās Rīgas pašvaldība nolēma vērsties pie Ministru prezidenta ar ierosinājumu aizliegt alkohola pārdošanu tirdzniecības vietās pilsētu iekškvartālos.

Ušakovs, vaicāts, kā šāds priekšlikums būtu definējams juridiski, skaidroja, ka to tā varētu arī definēt – atļaut pārdot iekškvartālu bodēs visu, izņemot alkoholu, vai arī balstīties uz tirdzniecības vietu kvadratūru, nosakot veikala platību, atkarībā no kuras tajā tiktu aizliegta alkohola tirdzniecība.

“Daudzi šādi veikali tieši dzīvojamo māju pagalmos alkoholu tirgo pat 24 stundas diennaktī, it kā strādājot kā bārs. Pašvaldība saņem ievērojamu apjomu sūdzību par to. Turklāt pagalmos uzturas, spēlējas bērni,” skaidroja Rīgas mērs.

“Kučinskis, ja viņu apstiprinās premjera amatā, ir cilvēks, kas saprot pašvaldību specifiku,” cerīgi par topošā premjera atsaucību toreiz izteicās Ušakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Man nav grūti aizstaigāt arī līdz ārkvartāla veikalam, vai līdz točkai blakus paģikā.

  2. Nelegālā alkohola Atbildēt

    tirdzniecību Prūšu ielā bijušā bērnudārza teritojā vispirms likvidējiet. Pašvaldības policijas apgaitas ir pilnīgi nespējīgas to izdarīt. Un teritorijas sakopšana būtu pirmais solis, jo vide, kas ir neskopta ir degradējoša.

  3. Rudens ielas nama Nr.1 iedzīvotāji jau sen savā sapulcē lēma lūgt lai aizliedz tirgot alkoholu (arī krutku) Rudes ielas 1 veikalā-kafejnīcā, jo to iecienījuši arī skolnieki un īstenie alkoholiķi, kuriem smeķē krutka par lētu naudu. Šīs kafejnīcas īpašnieks atklāti saka, ka policiju viņš ir “pieradinājis”, tāpēc no tās reidiem nebaidoties.

  4. Būtu nu labāk virzījis alkohola aizliegumu 9.maija dzerstiņā pie izvarotāju falla Pārdaugavā….

Draugiem Facebook Twitter Google+