×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Ušakovs: Iedzīvotāji PVN likmes samazināšanu nejutīs

Foto - LETAFoto - LETA

Samazinot pievienotās vērtības nodokli (PVN), ieguvēji būs tirdzniecības tīkli, importētāji un iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem, bet vienkāršie Latvijas iedzīvotāji šo pazeminājumu nepamanīs, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kā ziņots, no 1.jūlija tiks samazināta par vienu procentpunktu – no pašreizējiem 22% uz 21%.

Rīgas mērs savas partijas “Saskaņas centrs” finansētajā bukletā “Tava Rīga” pauž viedokli: “Nevar nepiekrist, ka nodokļus samazināt ir derīgi. Tikai žēl, ka no šādas nodokļu samazināšanas ieguvums būs vienīgi uz papīra.”

Ušakovs norāda, ka uz laiku samazināsies inflācija, kas palīdzēs valdībai izpildīt prasības, lai iestātos eirozonā: “Vai mēs tur iestāsimies, vēl nav skaidrs, jo neviens vispār nezina, kas būs ar eiro 2014.gadā.”

Precēm, kas maksā dažus latus, cena uz laiku mainīsies tikai par pāris santīmiem. Ušakovs domā, ka drīz vien tirdzniecības tīkli atradīs aizbildinājumus, lai lētajiem produktiem atkal paklusām paaugstinātu cenas, turklāt tie būs produkti, kas pamatā veido Latvijas vienkāršo iedzīvotāju patēriņa grozu.

Tikmēr, piemēram, automašīnai, kas agrāk maksāja 24 400 latus, cena samazināsies līdz 24 200 latiem, kas jau veido būtiskāku starpību un, visticamāk, saglabāsies. ” 99% Latvijas iedzīvotāju no šāda valdības dāsnuma nesanāks dzīvot labāk,” uzsvēra Rīgas mērs.

Savukārt ar tiem 40 miljoniem latu, kas pēc PVN likmes samazināšanas ies secen valsts budžetam, pēc Ušakova domām, būtu gana zemo pensiju indeksācijai.

Rīgas mērs uzskata, ka lietderīgāk būtu samazināt PVN selektīvi, sākot ar komunālajiem pakalpojumiem, lai iedzīvotāju parādi nākamgad samazinātos. “Ja ir iespēja samazināt ienākuma nodokli, kāpēc nesamazināt likmi līdz 15% tām algām, kas ir 200 līdz 300 latu mēnesī, un selektīvi palīdzēt tiem, kas tiešām būtu pateicīgi par atbalstu?”

Izdevums “Tava Rīga” rīdzinieku pastkastītēs nonācis jau otro reizi. Kā ziņots, bezmaksas buklets divās valodās vēsta par Rīgas domes labajiem darbiem, un to par saviem līdzekļiem izdod pašvaldības koalīciju veidojošā partija “Saskaņas centrs” (SC).

Arī laikraksta otrajā numurā pirmā lappuse veltīta Ušakova viedoklim, otrajā lappusē gozējas Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), bet trešais atvērums atvēlēts Rīgas domes opozīcijā esošo partiju kritizēšanai. Pārējās lappusēs pašvaldības darbu slavē koalīciju veidojošās partijas SC un GKR vadošie biedri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+