×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Ušakovs: izmaiņas biļešu cenās – pirmais solis uz bezmaksas sabiedrisko transportu

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc iepazīšanās ar uzņēmuma "Rīgas mikroautobusu satiksme" darbību.

Izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenās būs “pirmais solis, lai ieviestu bezmaksas sabiedrisko transportu rīdziniekiem kā Tallinā”, savā “Facebook” kontā norādījis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Ušakovs apliecina, ka no 1.janvāra brauciens sabiedriskajā transportā rīdziniekiem izmaksās mazāk – 0,60 eiro jeb 0,42 lati, savukārt Rīgā nedeklarētiem iedzīvotājiem būs jāmaksā divreiz vairāk – 1,20 eiro.

Rīdziniekiem jūtami lētākas būs arī mēnešbiļetes. Šobrīd mēnešbiļete vienam transporta veidam izmaksā 29,10 latus, uz diviem – 35,60 latus, bet uz trim transporta veidiem – 45,90 Ls.

No 1.janvāra rīdziniekiem būs vienota mēnešbiļete uz visiem transporta veidiem par 29,10 latiem, bet nedeklarētajiem iedzīvotājiem mēnešbiļetes kļūs dārgākas.

Cenas par pārējām mēnešbiļetēm paliks nemainīgas, turklāt jaunievedums neattiecas uz skolēniem, arodskolu audzēkņiem un studentiem.

Pati sistēma strādāšot vienkārši – līdz 31.decembrim būs jāsaņem personificēts e-talons, kas kļūs arī par “Rīdzinieka karti”. Tālāk viss notikšot automātiski – nekādas izziņas vai citi dokumenti nebūs nepieciešami.

“Visi, kas deklarēsies Rīgā līdz 31.decembrim, bonusā saņems vienu mēnešbiļeti mēnesim par brīvu,” vēsta Ušakovs.

Kā skaidro Ušakovs, šādu izmaiņu mērķis ir veicināt iedzīvotāju deklarēšanos Rīgā, lai galvaspilsētā strādājošo cilvēku Ienākuma nodoklis nonāktu Rīgas domes budžetā.

Ušakovs kā piemēru min Tallinu, kur ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, lai palielinātu galvaspilsētā deklarēto iedzīvotāju skaitu, jo Igaunijā, tāpat kā Latvijā, nodokļi pāriet tai pašvaldībai, kurā iedzīvotājs deklarējies, nevis tur, kur strādā.

“Rīgā šobrīd dzīvo un strādā ap 100 000 nedeklarēto iedzīvotāju. Ja viņu būtu deklarēti Rīgā, tad visi nodokļu ieņēmumi pieaugtu par 25%. Tas ir ļoti daudz,” uzsver Rīgas mērs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+