×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

Ušakovs: Ja ieviesīs sankcijas pret Krieviju, iedzīvotāji zaudēs 50 eiro mēnesī (46)

Foto-LETAFoto-LETA

Katram Latvijas iedzīvotājam ir jāizvērtē, vai viņi ir gatavi atteikties no 50 eiro mēnesī, lai ieviestu sankcijas pret Krieviju, šodien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Rīga Mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš atgādināja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas teikto, ka sankcijas pret Krieviju Latvijai nozīmē simtiem miljonu eiro zaudējumus.

Rīgas dome apzinoties, ka sankciju ieviešana atstās būtisku ietekmi arī uz ekonomiku galvaspilsētā. Pirmkārt, viena no lielākajām tūristu grupām pašlaik Rīgā ir tūristi no Krievijas, kuri tērē vairāk līdzekļu nekā citi tūristi. Ja krievu tūristu skaits samazināsies, tas būs ļoti liels zaudējums.

Otrkārt, tas var skart arī nekustamo īpašumu jomu un apturēt ēku renovāciju pilsētas klusajā centrā, ja tiks apturēta uzturēšanās atļauju programma. Līdz ar to pilsētas centru sakārtot būs grūtāk.

Treškārt, tas var atstāt iespaidu uz pārtikas produktu eksportu un apturēt Rīgas domes aktīvi īstenoto programmu “Rižskij dvorik”. Ušakovs cer, ka netiks izjauktas attiecības ar Krievijas sadarbības partneriem, jo konflikts kādreiz beigsies.

Kā ziņots, Krimā pirmdienas rītā paredzēts pasludināt svētdien notikušā referenduma rezultātus, bet Krimas Augstākā padome rīta sēdē gatavojas pieņemt lēmumu vērsties pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu pievienot Krimu Krievijas Federācijai, kas kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo pussalu.

Kā paziņojusi referenduma rīkošanas komisija, apkopojot biļetenus no 75% balsošanas iecirkņu, 95,7% balsotāju atbalstījuši Krimas pievienošanu Krievijai.

Komisijas priekšsēdētājs MIhails Mališevs norādījis, ka vēl 3,2% balsojuši par Krimas palikšanu Ukrainas sastāvā un 1,1% biļetenu atzīti par nederīgiem.

Vēlētāju aktivitāte, pēc viņa teiktā, Krimā kopumā sasniegusi 82,7%, tostarp Krimā 81,4% un Sevastopolē – 89,5%.

Referendumu par nelikumīgu atzīst ASV, Kanāda, Lielbritānija, Francija, Itālija un Turcija, savukārt Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka tas noticis noticis “saskaņā ar starptautisko tiesību normām un ANO statūtiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Tad jau iznāk,ka esmu regulāri apzagts ar visu ģimeni ne viens tos 50 ls nav piemaksājis

 2. Krievijas kvekšķis Ušakovs Atbildēt

  Jūs, latiši, nevariet bez Maķuškas iztikt, m@ķ !

 3. Stulbais Usakovs..

 4. Vismaz kā žurnālistam Ušakova kungam būtu jāzin vārda “solidaritāte” jēga un būtība.Cietējiem,resp.Ukrainas sabiedrībai, solidaritāte šobrīd ir ļoti nepieciešama. Tikai komfortā dzīvojošam egoistam tas var nebūt skaidrs.

 5. Ušakam, iespējams, taisnība, bet džeks jau, liekas, nesaprot ka šoreiz neko neizlems viņa vēlētāji vai rīdzinieki, bet sankcijas tiek un tiks noteiktas starptautiskā līmenī. Iespējams, Ušakam ar līdzskrējējiem ir jāierosina referendums par Rīgas neatkarīgu pievienošanos Krievijai, lai nezaudētu tos 50€. Veiksmi šajā pasākumā!

 6. ušakovs nokaunies kaķu pēc.

 7. Usakov,ne jau viss ir veerteejams naudas izteiksmee,ko Jums laikam nesaprast.Ir lietas kuras staav augstaak par naudu.Briiviiba,gods,pasciena,godiigums un to visu daudzi ir aizmirsusi,un ari Juus uzskatat,ka 50 euro ir lielaakaa veertee par manis nosauktajaam veertiibaam.

  • es arī piekrītu – ja nevar tik ar integrāciju pašu mājās galā, tad vajag papluinīt kaimiņu lāci. Lepnums ļoti laba lieta, varbūt Europa attapsies un samaksās kaut ko, nu tā – priekš kohēzijas. Viniem lepnuma nav un naudas daudz.

 8. Es ar mieru noziedot 50€ lai attīrītu …
  Vel man jautājums Straujumas kundzei.Ja atbrīvoja no amata Cilinski,kādēļ neatbrīvo Ušakovu,kurš 100% ir pret Latviju.

 9. vienreiz tacu jaalikvidee SARKANAIS FASISMIS.FASISMIS,KOMUNISMIS,NACISMIS IR VIENS UN TAS PATS.

 10. Iespējams, ka Ušakovs varētu kandidēt uz Simferopoles mēra amatu. Lūdzu!

 11. Ja grib paust mieriigu protestu, tad nesadarboties ir viens no veidiem, kaa to izdariit… Vai mera k-gam ir kaads labaak plaans, kaa to izdariit???

 12. Ja neieviesīs mēs varam zaudēt visu

 13. Pārdzīvosim!

 14. Pateica krievs…

 15. Visvairāk zaudēs pats – ar Putinu saistītais jaunēklis.

 16. Kāpēc LA pēdējā laikā tik bieži publicē 5. kolonas murgus? Kā tas būtu jāsaprot? Pretīgi skatīties šīs personas ļaunajā sejā.

 17. Turpināsim uzturēt 14 ministrijas? Atbildēt

  Piemēram,Andorā-4,Monako-5,Kiprā-6,Šveicē,lielbritānijā-7,Rumānijā,Ungārijā,Lihtenšteinā,Luksemburgā,Argentīnā un Paragvajā-8,Slovēnijā-9,Itālijā,Turcijā,Spānijā,Beļģijā,Urugvajā un Kolumbijā-10,Nīderlandē,Igaunijā,Horvātijā un Islandē-11,Somijā,Zviedrijā un Japānā-12,Dānijā,Austrijā un Maltā-13 ministrijas! Kāpēc Latvijai vajag 14?

 18. Komisārs Reksis Atbildēt

  Naud var atdot, pazaudēt, atkal nopelnīt, bet godu un cieņu – nav tik vienkārši saglabāt cauri visai dzīvei.
  Par naudu pārdosies, bet par naudu – nenopirksi.

 19. Nopirka rīdziniekus par tramvaja biļetēm,tagad pirks latviešus par 50 eiro1

 20. Veeleetos dzirdeet, kaadu attieksmi vajadzeetu raadiit no SC skatu punkta…

 21. Brīvību un cieņu tu no manis neatpirksi ne par kādu naudu!

 22. Uškovu arī varētu zaudēt,nekas nemainītos.Otrjad udjot nezametiv poterji bojca:)DDD

 23. Latvijai atsakoties no Eiropas progresīvajiem nodokļiem,mēs jau esam atteikušies no vairākiem simtiem eiro! Tā kā 50 eiro mums ir sīkums!

 24. Tikai krievs visu var nopirkt par naudu-ir arī gods!

 25. Esmu ar mieru ziedot 100, kad tikai utainiem mazāk tiek.

 26. Es arī esmu ar mieru zaudēt 50 eiro.Pēc tam jau paliktu vieglāk.

 27. lai tās kremlis aizrijās, labāk zaudēju 50 eiro nekā savu brīvību un cieņu.

 28. ja tas ir ar garantiju, esmu ar mieru atraut no sirds 50 eiro. par tādu summu nespēju pārdot dvēseli un pārliecību.

 29. Lai neko nezaud’;etu, varbūt pats laicīgi uz savu senču dzimtenei pārvāksies arī?
  :(?

 30. Kur var iemaksāt savus 50 euro? Vai tas atkal kādas pļāpas no Charite pacienta?

 31. 50 eiro! Jau aprēķināts! Kas tie aprēķināji?
  Iznāk, ka bez mātes-krievijas Latvija nevar izdzīvot? Nevajadzētu aizmirst, ka par brīvību jāmaksā, it sevišķi, ja ir tāds neprognozējams kaimiņš kā māte- krievija un piektā kolona Latvijā.

 32. Vairāk jāreklamē Rīgu Rietumu tūristiem!

 33. Nav jāzaudē iedzīvotājiem! Jāsamazina birokrātiju! Ministriju skaitu Latvijā jāsamazina vismaz līdz Briseles desmit ministrijām!

 34. Visnotaļ ticams, ka mēs tiešām nopietni zaudēsim finansēs, ja boikotēsim, aprobežosim un citādi “abižosim” Krieviju ar mērķi likt viņiem ievilkt nagus un apvīlēt zobus. Otra alternatīva – klusēt un drīzumā zaudēt savu valsti. Izvēle katram sava, es izvēlos samaksāt no sava maka par baudu noskatīties Krievijas sabrukšanā.

 35. Valsts uzņēmumu (t.sk.”Latvenergo”) valdēm nāksies atteikties no dubultotajām prēmijām!

 36. To ir iespējams kompensēt pat dubulti-ieviešot Eiropas progresīvo ienākuma nodokli un Briseles/Māstrihtas/Lisabonas 6% PVN likmi pārtikai!

 37. Ušakovs piedāvā pārdot godu par 50 eiro.Tas ir apmēram tā kad jūs noķerat zagli bet viņš jums piedāvā par klusēšanu dalīties ar nolaupīto.Tik zemu viņš vērtē latviešus.

 38. 90% biznes ar krieviju ir tieši krievvalodīgajaiem. Lai viņiem veicas.

 39. Tiešām, Dzelzceļa valdē nevarēs vairāk saņemt desmitiem tūkstošu EUR naudas prēmijas, kā līdz šim. Kā arī laikam vienlaikus osta arī paliks bez lielajām summām vadītājiem un pārējiem GKR kungiem. Es domāju vienkāršam iedzīvotājam ar to saistība maza, treknie baidās par savu kabatu.

 40. Jā, bet tie nebūs iedzīvotāju zaudējumi. Ušakovas iespējams izdalījis visu zaudējumu summu uz iedzīvotāju skaitu, bet tās ir summas, kas pārsvarā bez nodokļu nomaksas, ieplūst uzņēmēju kontos, valdes lopckļiem un partiju sponsorēšanai un arī tieši ppolitiķu uzpirkšanai. Tādas uzpirkšanas nav? Kādēļ tad Latvija skaitās ar vai visaugstāko korupcijas indeksu?

 41. Nu un kas…nevajaga locīties,jo rezultāts viens un tas pats.Kā būs tā dzīvosim.

 42. Žurnālisti joprojām citē Straujumu un Ušakovu, sak, ja Rietumi ieviesīs sankcijas, tad būs tādi un tādi zaudējumi Latvijai. Šāda retorika nozīmē: sliktie Rietumi un labā Krievija, lai gan tieši Krievija ir tā, kas ar savām izdarībām nodara zaudējumus Latvijai un pārējai pasaulei. Es vēl saprastu krievmīli Ušakovu par šādu retoriku, bet nekādi nesaprotu Straujumu par viņas apolitiskumu izteicienos. Jā,jā žurnālistu kungi,
  tieši Krievijas agresijas rezultatā Krimā Latvijai tiks nodarīti miljoniem eiro vērti zaudējumi, tāda ir šī patiesība. Un sankcijas ir tikai sekas šādai rīcībai, nevis cēlonis, kā jūs te rakstāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+