×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2013
Drukāt

Ušakovs: Jāievieš obligāta licencēšana privātajiem namu apsaimniekotājiem

Foto - LETAFoto - LETA

Lai novērstu gadījumus, kad privātie namu apsaimniekotāji veic krāpnieciskas darbības pret apsaimniekoto namu iedzīvotājiem, būtu jāievieš obligāta privāto namu apsaimniekotāju licencēšana, šodien žurnālistiem sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Tāpat likumdošanā būtu jāparedz, ka privātajam namu apsaimniekotājam būtu obligāti jāveido depozīts, kura apmērs būtu vienlīdzīgs viena mēneša maksājumiem, kas tiek saņemti no katras apsaimniekotās mājas iedzīvotājiem, uzskata Rīgas mērs.

“Tā kā tie ir likumdošanas jautājumi, tad šie priekšlikumi tiks iesniegti Saeimas komisijām un visām Saeimas frakcijām. Domes juristi patlaban sākuši šos priekšlikumus noformulēt, un domāju, ka jau nākamnedēļ varēsim tos iesniegt Saeimai,” sacīja Ušakovs.

Rīgas mērs norādīja, ka pēdējā laikā vairāku Rīgas namu iedzīvotāji kļuvuši par privāto namu apsaimniekotāju, iespējams, negodīgas rīcības upuriem. “Šādu apsaimniekotāju rīcību nevar nosaukt par atbildīgu, un ir skaidrs, ka apsaimniekošanas pakalpojumu tirgū darbojas atsevišķas firmas, kas rīkojas pret apsaimniekoto namu iedzīvotāju interesēm,” sacīja Ušakovs.

Viņš piebilda, ka, iespējams, šo apsaimniekošanas uzņēmumu darbības var dēvēt par krāpnieciskām, taču tas esot jāvērtē tiesībsargājošajām institūcijām. Esot zīmīgi, ka visi šie gadījumi ir saistīti ar jaunajiem projektiem – negodprātīgi apsaimniekotāji izvēlas apsaimniekot ēkas, kurās dzīvo maksātspējīgi iedzīvotāji, sacīja Ušakovs.

Pašvaldības vadītājs informēja, ka, lai novērstu situācijas, kad iedzīvotāji apmaksā saņemtos rēķinus, bet apsaimniekotājs nenorēķinās ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldības uzņēmumiem “Rīgas siltums” un “Rīgas ūdens” tiks uzdots negaidīt, kamēr sakrājas parāds, bet uzreiz izsūtīt vēstules iedzīvotājiem, lai iedzīvotāji saprot, vai nemaksātājs ir kāds no iedzīvotājiem, vai apsaimniekotājs.

Tāpat Ušakovs informēja, ka rasts pagaidu risinājums ar četriem namiem, kuru iedzīvotājiem radušās problēmas ar apsaimniekotāju. Pie nama Duntes ielā 28 (“Duntes ozoli”), kur konflikts ar apsaimniekotāju “Namu apsaimniekošana” ir saasinājies, tiks sāktas Pašvaldības policijas dežūras, kā arī tiks runāts ar uzņēmumu “Rīgas ūdens”, lai ātrāk atrisinātu problēmas.

Viestura prospekta 75 nams pāries pie cita apsaimniekotāja – pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks”, tiesa, iekrājies parāds iedzīvotājiem būs jāsamaksā vēlreiz. Nama iedzīvotāji biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka šī vienošanās viņus apmierina, jo parāds būs jāsamaksā divu vai vairāk gadu laikā.

Arī Jūrmalas gatves un Daugavgrīvas ielās esošo namu iedzīvotāji mainījuši apsaimniekotājus, tāpēc dome lūgs “Rīgas siltumam” un “Rīgas ūdenim” pagaidām neatslēgt komunālos pakalpojumus.

Šodien Ušakovs un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe Rātsnamā tikās ar iedzīvotāju pārstāvjiem no dzīvojamām mājām Viestura prospektā un Daugavgrīvas ielā, kur radušās domstarpības ar privāto namu apsaimniekotāju, un tas apdraud komunālo pakalpojumu, tostarp siltumapgādes, saņemšanu, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Jau ziņots, ka ēkas Viestura prospektā 75 iemītnieki jau vairākas reizes cietuši no vairāku namu apsaimniekošanas uzņēmumu krāpnieciskajām darbībām. Viena dzīvokļa nenomaksātu parādu dēļ ēkai atslēgts siltais ūdens, vēlāk, citam apsaimniekotājam pārņemot māju, “pazudis” ēkas apsaimniekošanas fonds, bet 2012.gadā, sākoties ziemai, iedzīvotāju uzmanību piesaistījis “Rīgas siltuma” brīdinājums par parādiem – izrādījies, ka apsaimniekotājs “Jauna Vide.lv” iekasējis rēķinus, bet ar pakalpojuma sniedzējiem nav norēķinājies.

Par pēdējo cerību problēmas risināšanā Viestura prospekta 75.nama iedzīvotāji uzskata iespēju pievienoties pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumam “Rīgas namu pārvaldnieks”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+