×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. decembris, 2014
Drukāt

Ušakovs: Krievijai noteiktās ES sankcijas nedarbojas (70)

Foto-LETAFoto-LETA

Sankcijas, kuras Eiropas Savienība (ES) noteikusi Krievijai, sodot Maskavu par Krimas aneksiju un agresiju Austrumukrainā, nedarbojas, intervijā Krievijas ziņu aģentūrai TASS atzinis Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

“ES ir tiesības uzdot Krievijai jautājumus par tās lomu Ukrainas konfliktā un saņemt uz šiem jautājumiem atbildes,” intervijā, kas ziņu aģentūras tīmekļa vietnē publicēta piektdien, norādīja mērs. “Tomēr sankcijas – tas nav instruments, ar kā palīdzību attiecībās ar Krieviju var kaut ko panākt. No paša sākuma bija skaidrs, ka tas nedarbosies,” viņš uzsvēra.

“Žēl, ka Eiropā ir izraudzījušies tieši šo ceļu. Mēs no savas puses gaidām, kad politikā notiks izmaiņas,” piebilda Ušakovs. “Galvenais nospiedums, kas ir palicis Latvijā [pēc sankciju ieviešanas], ir krasa attiecību pasliktināšanās ES un Krievijas starpā,” viņš norādīja.

“Viss, ko republika jau varēja par to samaksāt, tā jau ir samaksājusi, un turpmāk, spriežot pēc visa, vēl gaidāms daudz. Pastāv ekonomisko problēmu riski, turklāt ļoti konkrēti,” rezumēja mērs.

“Latvija nekad nav bijusi nedz iniciators, nedz galvenais atbalstītājs tam, ka no ES puses pret Krieviju tiek noteiktas sankcijas. Gadījumā ar Latviju, droši vien, būtu jēga runāt par garām palaistām iespējām. Mēs, droši vien, varētu aktīvāk iestāties par pragmātiskākām attiecībām ES un Krievijas starpā, īpaši jau ņemot vērā pašu ekonomiskās intereses,” norādīja mērs.

Viņš pauda pārliecību, ka krīze ES attiecībās ar Krieviju rada nopietnu kaitējumu Latvijai.

“Mēs jau redzam kritumu tūrisma virzienā, programmā, kas paredz pagaidu uzturēšanās atļauju saņemšanu valstī apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi. Tagad mēs arī redzam pēdējos paziņojumus no Krievijas uzņēmuma “Transneft”, kas nākamā gada sākumā grasās pārorientēt naftas produktu piegādes no Rīgas un Ventspils ostām uz Krievijas ostām. Sankciju dēļ, no vienas puses, kā arī rubļa kursa krituma dēļ, no otras puses, dots pamatīgs trieciens Latvijas eksportam uz Krieviju,” skaidroja Ušakovs.

Šajos apstākļos Rīgas domei ir izdevies saglabāt labas attiecības ar Maskavas mēriju.

“Šobrīd tas ir attiecību līmenis, kas varētu kļūt par paraugu tam, kā kopumā veidot attiecības ES pilsētu un Krievijas reģionu starpā. Saprotams, agri vai vēlu krīze Krievijas un ES attiecībās beigsies, bet bāzi, kuru lielā mērā nodrošina tieši attiecības mūsu pilsētu starpā, vajag nostiprināt,” norādīja mērs.

“Ja mēs runājam par eksportu un tūrisma virzienu, tad dati par pēdējo kvartālu vēl nav apstrādāti, bet mēs jau tagad redzam, ka Krievijas tūristu ir kļuvis mazāk,” sacīja Ukšakovs.

“Rubļa kursa krituma dēļ mēs zaudējam vairākās pozīcijās. No otras puses, mums vienmēr ir bijušas labas attiecības ar Maskavu. Tas dod mums cerību uz to, ka gadījumā ar Rīgu kritums būs mazāks nekā, pieņemsim, gadījumā ar citiem virzieniem, jo Krievijas tūristi tagad kopumā uz ārzemēm brauc mazāk,” norādīja mērs.

“Rīgas brīvosta 2014.gadu pabeidza ar 15% pieaugumu, bet mēs ar bažām raugāmies uz nākamo gadu, Eksports, kas ir saistīts ar pārtikas produktiem, – tas viss pagaidām izskatās ļoti satraucoši. Mazākā mērā tas skar Rīgu, lielākā – visu valsti kopumā,” piebilda Ušakovs.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES , ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (70)

 1. Grafists thenkarshi megina darit savu darbu. Jaukt gaisu un set naidu… Vai tomer kludos?

  • Ну да, конечно. А вы наверняка образец добра и справедливости. Ой, не смешите меня. У меня есть нормальная работа, писать комментарии здесь – это моё хобби, чтобы таким комментаторам как вы, жизнь мёдом не казалась. А то привыкли, что вам никто не противоречит и распустились совсем. Я что, зря латышский язык учил…

 2. Nila partijas līgums liek melot

 3. Cik ilgi tas Nils Ušakovs turpinās pavairot melus: “… krīze ES attiecībās ar Krieviju”.
  Diemžēl austrumu kaimiņi neievēro civilizācijas noteikumus.

 4. Kādas sankcijas tad nu Usakovs rekomendē ja tagadējās nedarbojās. Cerams ka viņs ir Latvijas un ES pusē, un rekomedēs sankcijas kuras darbosies, jeb izsaka tikai to ko Maskava viņam diktē. Tiesām brīnums ka viņs ir Rīgas mērs. Cik ilgi vēl vajadzēs gaidīt kad VISI latviesi atmodīsies un so zaļo vīriņu atbrīvos no amata.

 5. Ušakovs - dumjš puisītis Atbildēt

  Krievnacists “Grāpis” domā ka visi viņa kirilicā rakstīto saprot. Arī ja es krieviski saprastu, es šī algotā troļļa propagandu nelasītu.

  • Ой, да ради бога, напугал. Не хочешь – не читай, убогий. Нацист это ты сам, причём самый настоящий.

 6. Varētu domāt tieši pretējo: sankcijas darbojas ietekmīgi. Tiesa, cieš tirgotāji, kuri savu eksportu balsta tikai uz Krievijas labvēlību, bet ir manāms, ka Krievijai sāk trūkt naudas naudas samaksāt par Eiropas pārtiku. Lielais jautājum – cik ilgi tā var dzīvot?

 7. Nils, te kautko jauc, vai pārteicās. EU sankcijas Nedeva Eiropai vēlamo efektu. Eu sankcijas darbojas, kā torpēda, grauj Krievijas ekonomiku ātrāk nekā gaidīts. Tiaki Eu cerēja, ka Putins piekāpsies pirms tas notiks, bet nē ietiepās kā ēzelis un krievija grimstot līdzi paraus arī pārējo pasauli. Domāju, drīz būs kārtējā krīze.

 8. Nil , nepūt pīlītes !Vai Tev neko neizsaka;ārējā parāda pieaugums, rubļa kritums , konjuktūras atslābināšanās , un ietekmīgo krievu oligarku spiediens uz Puķinu ?
  Starp citu , Nostradamus pareģojis , ka Puķins aizies no šīs pasaules atentāta rezultatā šogad…
  Jaunais pagaidu prezidents būs M. Hodorkovskis .

 9. Krieveļu pakalpiņš ar visām četrām neko nespēj saskatīt,uz Sibīriju tādus izsūtīt!!!

 10. Ja tā precīzāk izlasa ko Ušakovs grib teikt, tad varu piekris ka Krieviju ES noteiktās sankcijas neietekmē, bet gan V Putina kļūdainā politika gan, ne jau dēļ Krievijas ES ieviesa sankcijas bet dēļ kremļa un Putina politikas attiecībā pret Ukrainas valsti anektējot Krimu.

 11. ko tu mopsi zini tu tikai esi tads gaisa jaucejs

  • Krievijas iedzīvotāji ir tikai sistēmas upuri, reālie pavāri šitai putrai sēž kremlī, ne jau kaut kur citur !

   • Tapat kā jebkurā valstī parastie iedzīvotāji ir pakļauti valdošajai varai,arī pie mums.Un ja šitādi krievi nāks pie varas,tad mums draud Krimas scenārijs.

    • Krimas scenārijs mums nedraud, ja Kremlis mēģinātu kaut ko Baltijas valstīs kas ir NATO un ES, iespējams ka kremli vispār iznīcinātu, tas arī būtu Krievu tautas pašapziņas sākums. Šobrīd Krievu tauta tiek psiholoģiski zemapziņas līmenī jau no bērnības ietekmēta, lai neizpaustos nekāds individuālisms, jo ja tauta sāks domāt pati tad kremlim ir beigas, tas ir tik vienkārši ka jābūt pilnīgam muļķim, lai to nesaredzētu.

     • grafists>Reinis

      Вот вроде бы взрослый человек, а в сказки верите до сих пор. На НАТО надейся, да сам не плошай! Вы всерьёз думаете, что из-за вас НАТО объявит войну России?! Мне думается, это будет началом конца света. Напоминаю, пешек всегда приносят в жертву первыми.

    • Типичная системная ошибка. Русские Латвии действительно поддерживают и любят свою историческую родину Россию, но это не значит, что все они сторонники Путина. Точно также мы любим и свою вторую родину Латвию, вот как бы вам это не казалось странным. Такой вот парадокс.
     Кроме того, вы сделали всё возможное и невозможное, чтобы навсегда остаться в большинстве. Так что, успокойтесь, крымский сценарий вам не грозит.

 12. Krieviju sankcijas neietekmē meli, nesaprotu kā tā var melot, nesaprotu kādā veidā un ko šis cilvēks dara Rīgas mēra amatā ???

 13. Latvija daudziem seit rakstitajiem laikam vajadzetu griezties pie arsta, jo ir aizdomas uz palielinatu zults pusli.

 14. Krievu rublis vairs netiek uzskatīts par valūtu, bet šis pamuļķis muld: “sankcijas nedarbojas”. Kā redzams, tad ušakova secinājums nācis no psihdispancera. Katrā gadījumā Rietumeiroieši pateicas par “krimnaš”, jo tik lēta degviela bija pirms kādiem desmit gadiem.

  • Это тебе в психдиспансер надо старик. Слышь, экономист великий, а у нас тогда почему бензин так не дешевеет, а? Опять «опукация» мешает?

   • grapist, kādēļ gan tev nepastrīdēties ar kirilicā rakstošajiem, ja latviski nevīžo iemācīties?

    • Krievnacists “grāpis” laikam domā, ka visi viņa teikto šeit saprot. Urļaks dzīvo pagātnē.

     • Это ты, сучонок, в прошлом застрял. У вас всё ещё война не закончилась, всё довоёвываете.

    • Ты тупой что ли? Просто не хочу писать по латышски. Ты не читай и не комментируй, если не хочешь, твоё право. Но ты же прочитал, и даже коммент чиркнул?!

     • Tu, grapist, laikam pat nenojaut, CIK ĻOTI letiņus ir nogurdinājusi kirilica. Labāk ierauj vēl kādu sotaku un pameklē sapratni pie APBIŽOTAJIEM tautiešiem!

     • А ты не хихикай. Почему писать гадости про нас на латышском языке, и всячески обзывать – это по вашему нормально?! А вот отвечать вам в таком же стиле, но уже на русском языке – это не нормально?! Нонсенс.

     • Cien. LA redakcija, jūs esat ļoti naski dzēst viedokļus, kuri jūsuprāt ir nepiederīgi publiskajai telpai. Varbūt jūs būsiet tik laipni un paskaidrosiet: kāpēc netiek dzēsti kaut kādā svešā valodā rakstītais? Vai svešās valodās rakstītais piederās latviskai/valstiskai telpai? Ja jā, tad nosauciet tās valodas, kuras jūsuprāt latvietim būtu jāzina, lai izdzīvotu savā zemē?

     • Как это по латышки, полностью в соответствии с вашим менталитетом. Лучше нету в мире стукачей, чем вы. Lai dzīvo latviešu cenzūra!!!

 15. Kaujinieki masveidā dezertē no priekšējām pozīcijām Mariuopoles-Doņeckas šosejas rajonā, savā “Facebook” profilā raksta Ukrainas organizācijas “Informatīvā pretošanās” vadītājs Dmitro Timčuks.

  “No Krievijas-teroristu spēku priekšējām pozīcijām Doņeckas-Mariupoles šosejas rajonā no Novotroickas līdz Jeļenovkai tiek novērota masveidīga vietējo kaujinieku dezertēšana. Kontrolpunktos turpina dienēt tikai daži cilvēki,” raksta Timčuks.

  Pagājušajā nedēļā Timčuks ziņoja, ka kaujinieku un Krievijas algotņu tanku ekipāžas un artilērijas vienības atteikušās karot, pieprasot “atvaļinājumus” un “rotācijas”.

  “Daļa tehnikas un bruņojuma ekipāžu un vienību Aļčevskas-Stahanovas rajonā atsakās turpināt piedalīšanos kaujās, pieprasot “atvaļinājumus” un “rotāciju”,” raksta Timčuks.

  • Этому вашему Тимчуку верить – себя не уважать! Одна ложь и пропаганда!

 16. LATVIJA BEZ SAIMNIEKA Atbildēt

  KURSH SAIMNIEKS LATVIJAA BEERZPAPS VAI NUSHAKS……

  • Хозяин сидит в американском посольстве. Вы что, не знали до сих пор?!

 17. Ну ни хера вы в России и русских не понимаете, ни хера! Да насрать им на все эти санкции, как жили, так и живут.

 18. Ušakova apgalvojumus apgāž jau pimais piemērs. Degvīns (pirmā nepieciešamības prece Krievijā) kļuvis par 30% dārgāks.

 19. Ar sankcijm Krievijai tā saspieda pautus,ka tā kviec pa visu pasauli kā sivēns.

  • Ты не Петрило, ты Педрило. О собственной промышленности подумай. Где фермеры с молочной промышленностью, где рыбаки с рыбзаводами, где транзит?

 20. Visiem jau skaidrs, ka darbojās kopā ar ASV sankcijām, tikai Ušakovs turpin savu dziesmu. Dabīgi ka paša Putina un Ušakova stāvokli neietekmē. Politika nav viņa lauciņš. Gājēju celiņus labot, sabiedriskā transporta biļešu cenas regulēt – tas ir viņa līmenis. Pat sociāldemokrātijas pamatprincipus nav sapratis, tēlojot sociāldemokrātu.

 21. Sankciju atbalss ir Krievijā!!! Prezidents pats to saka, ka viegli nav! Par Ko jūs runājat??? Ar Krieviju attiecības nav un nebūs abam pusēm apmierinošas, jo Latvija pēc Krievijas vērtējuma NEKAD nebūs cienīta!?? Par ostām : Krievija NEVĒLĒSIES NĀKOTNĒ NEKO CAUR LATVIJAS OSTĀM NOVIRZĪT!!! Viņa CENTĪGI STRĀDĀ, LAI VISAS KRAVAS IETU CAUR VIŅAS OSTĀM!!! Tas jau sen zināms Krievijas plāns un tiks realizēts, lai kā mēs NEIZDABĀTU KRIEVIJAI!!! BEIDZOT IR JĀSAPROT, KA MUMS NAV KO CENSTIES, MUMS JĀMEKLĒ CITAS VALSTIS, AR KURĀM TIEŠĀM VARAM NORMĀLI SADARBOTIES UN ATTĪSTĪTIES!!! Krievija mūsu attīstību kā” LABS KAIMIŅŠ” NEMAZ NEGRIB, viņai patīk ik pa laikam UZKNĀBT un PABREMZĒT MŪSU ATTĪSTĪBU ( pirmais knābiens bija 1998.gadā, kad atkritām atpakaļ un lielā Krievija ņirdza mums sejā…). Te tik ir, ka knābj ATKAL!?? Cik ILGI TĀ VAR SADARBOTIES, JA PATRNERIS IR NELABVĒLĪGS???

  • Pilnīgi piekrītu. Tikai tās EU sankcijas vel nav sankcijas. Ja nopietni – ceļošanas liegums, Krievijas pilsoņu atgriešana tevzemē, transporta liegums, visu naudas norēķinu liegums, iepirkumu liegums un vēl un vēl… Pēc principa – nepatīk civilizēta dzīve – dzivojiet tur un kā gribat…

 22. Krievnacists N. Ušakovs-Strautiņš ir lojāls Krievijai, nevis Latvijai. Šo velnu vajag ārā no visām varas struktūrām.

  • Sen jau bija laiks padzīt,viņš runā un darbojās ar viltu un nemīl Latviju,bet ar putām uz lūpām aizstāv krieviju.Visi citi slikti ,tikai ne ,,draudzīga” krievija.

  • А вы значит латышский нацист! Как же мощно вы раздаёте эпитеты. Вас кто-нибудь выбирал на эту должность?

 23. taada sajuuta, ka Ushakovs ir sanjeemis lapinju no vienotaas krievijas partijas konsiilija, kas ir jaanorunaa… Kaads bizness ar taadiem auniem, kas visu laiku kko nogriezh apstaadina utml… rindas izveido uz robezhas utt. Tas viss jau ir apnicis liidz kaklam, lai vinji pashi vienreiz saak straadaat ne tikai ar rietumu tehnologjjaam pumpee naftu, gaazi utt resursus un dzert shnjabi, aizkost sprotes. Lai vienreiz tie resnulji, kas pashu krievu tautai nedod un nelabiekaarto neko saak pashi taisiit sev eest…

 24. Nedarbojas nedarbojas … 🙂 turpini tik melst taalaak … Pirms naakamaa honoraara kko atkal saak puksteet patreizeejais meeris

 25. … Usikov … ar DZIVIBAS KRIZES BRIDI IEGUTAM UN parlietam latviesu asinim … izglabtam no latviesu arsta … latviesu sievietes milulim un SAI BRIDI JAU UZMESTAM PRO KREMLISKAM POLITIKIM atliek vienigi ATZIT SAVAS POLITISKAS PAGATNES KLUDAS UN ATSTAT SX PARTIJU … TUR NAV NAKOTNE TEV UN LIDZIGIEM JAUNAS PAAAUDZES POLITIKIEM … TIKSI NOLIKTS MALA ATRAK VAI VELAK UN ZAUDESI VEL TO MAZO PARPALIKUSO UZTICIBU KA ESI ATBILDIGS LATVIJAS VALSTS PILSONIS … !

 26. … kl. … ka tas nak, ka sis Kremla izlietojamais idins …

 27. … Cik reizes sis politiskais sarlatans var kludities vai atklati melot – bet varbut IEDOMIGAIS BEZABRENES GLABEJS AR KREMLA RUBLU EKONOMIKAS PALIDZUBU vel joprojam dzivo sava zombeta pasaule …

  … Neskatoties uz Kremlim davato uzticibu un izpatikamo sadarbibu, ka Rigas mers, un SX partijas parstavis … ka tas nsis Bezabrenes uzmetejs tiek Kremla ignorets un turets arpus informacijas !!!!????
  … Vakar Putins atklati pazinoja visai pasaulei, ka Kremliska Krievija ir iestajusies ekonomiska krize, bet sis Kremla izlietojamais idins taure savu …. !!!

  … Iemesli:

  1. – PRET KRIEVIJAS NOMENAKLATURU IEVESTAS SANKCIJAS UN AR TAM SAISTITAS ELLAS CENAS KRISANAS … !

  2. – PASA PUTINA ATZITAS EKONOMIJAS ATTISTIBAS VIRZIENA KLUDAS PEDEJOS 10 + GADOS … !

 28. Tam maskalim pa purnu. Lops, ne rīdzenieks.

  • А ты сам то кто? Может это тебе надо по жопе дать, да ещё для верности по башке настучать чтобы чушь не писал, а?!

 29. Ušakovs Latvijā darbojas kā Putina advokāts, tāpēc arī stāsta te pasakas, cerībā, ka varbūt ES sankcijas atcels. Un kā vēl tās darbojas! Rublis met vienu kūleni pēc otra, inflācija aug pa dienām, ārzemju investīcijas pazūd, bet Krievijas bankām trūkst valūtas, jo Eiropā aizņemties nevar. Tieši sankcijām kombinējoties ar naftas cenu kritumu pasaulē, Krievijas ekonomika buksē un ja Putins turpinās tādā pat garā, tad arī ekonomiskā un sociālā krīze šajā valstī arī tūlīt būs klāt. Bet ekonomiku atdzīvināt nav tas pats, kas skraidīt ar automātu pa Ukrainas stepēm. Tur vajag lielāku saprašanu.

 30. Nav nekas cits ka uzticigs Putina cilveks kurs labprat redzetu Latviju Krievijas skavas.

 31. Ak nedarbojas, Ušakov? Nu, tad jānosaka daudz stingrākas – tādas, kuras darbojas. Lai Krievijai pāriet vēlēšanās laupīt svešās zemēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+