×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Ušakovs: “Krievu maršu” rīkotāji – klauni, kam jāpiedalās helovīnā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī biedrības “Rodina” plānoto “Krievu maršu” rīko “kaut kādi klauni”, tajā pastāv provokāciju riski, līdz ar to ir pamatots Drošības policijas (DP) ieteikums nesaskaņot šo pasākumu, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kā sacīja Ušakovs, pasākuma rīkotāji uzskatāmi par “kaut kādiem klauniem”, kas sevi dēvē par “Piebaltijas kazakiem”, valkā militāras formas un paši sevi iecēluši par pulkvežiem. “Viņiem helovīnā jāpiedalās,” sacīja politiķis. Neskatoties uz to, Rīgas mērs atzīst, ka atļaujot gājienu, pastāvētu provokāciju riski.

Ušakovs piekrīt DP viedoklim, ka šogad saistībā ar 9.maija pasākumiem ir pastiprināti riski, piemēram, ir saņemta draudu vēstule.

Tomēr pasākumi šo draudu un risku dēļ nebūtu jāaceļ vai jāierobežo, uzskata Rīgas mērs, norādot, ka šādus ieteikumus nav devusi arī DP. Pasākumu organizatoriem un policijai gan ir jāpievērš pastiprināta uzmanība drošībai.

Kā ziņots, Administratīvajā rajona tiesa šodien plkst.10 skatīs biedrības “Rodina” iebildumus par Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) lēmumu, ar kuru biedrībai 9.maijā aizliegts rīkot pasākumu. Biedrības “Rodina” pārstāvis Aleksandrs Žguns vakar norādīja, ka pasākums plānots tāds pats kā citus gadus un no biedrības puses nekādas provokācijas neesot gaidāmas. “Rodina” arī plāno pieteikt piketu, lai iebilstu pret “Krievu marša” aizliegumu.

Radzevičs pauda viedokli, ka pikets par piketa aizliegšanu nekādu labumu nedos – šis jautājums ir jārisina tiesiski, iesniedzot pieteikumu tiesā. Izpilddirektors arī piebilda, ka tiesa ne vienmēr atceļ domes lēmumus – piemēram, 16.martā lēmums ierobežot tā sauktās antifašistu aktivitātes ar tiesas lēmumu tika grozīts tikai daļēji, atļaujot pasākuma rīkotājiem pusstundu lietot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Rīgas pašvaldība saņēmusi negatīvu DP atzinumu par biedrības “Rodina” piektdien, 9.maijā, plānoto “Krievu maršu”. DP uzskata, ka “Rodina” rīkoto pasākumu laikā pastāv augsti sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējuma riski, kas var izraisīt nekārtības, un pasākuma organizatori nespēs nodrošināt kārtības uzturēšanu pasākuma laikā. Tāpēc DP iesaka Rīgas pašvaldībai šo pasākumu aizliegt.

Pilsētas izpilddirektors atzina, ka pašvaldībā pēdējā brīdī, neievērojot likumā noteiktos termiņus, iesniegti vairāki citi piketi, kuru rīkotāji iecerējuši paust pretēju viedokli 9.maija svinētājiem. Viens no piketiem pieteikts vietā, kur grasījusies pulcēties biedrība “Rodina”. Ņemot vērā, ka tas iesniegts otrdien, pieteikumus nav iespējams kvalitatīvi izskatīt.

Kā ziņots, Pārdaugavā, pie pieminekļa Padomju armijas karavīriem, šodien un rīt notiks tradicionālie biedrības “9maijs.lv” rīkotie pasākumi, lai pieminētu “fašisma sagrāves dienu”. Šiem pasākumiem 9.maijā plkst.18 grasījās pievienoties arī “Rodina”, rīkojot krievu skolu atbalsta gājienu. Plānots, ka gājienā piedalītos ap 100 cilvēku.

“Rodina” dibināta 2004.gada augustā. Tās darbības mērķi ir “Latvijas krievu kultūras lingvistiskās kopienas pārstāvēšana, tās tiesību un interešu aizstāvēšana”, kā arī krievu nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, sabiedrisko un jaunrades pasākumu un projektu organizēšana. Biedrības galvenās amatpersonas ir Mihails Averins, Eduards Gončarovs, Vadims Ivanovs, Grigorijs Suhovejenko un Aleksandrs Žguns.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Diez ko tas Lops megina ar sho panaakt? Latvijas neatkaribu ari tad jaaizliedz, lai buutu kartiba! Vel jauno gadu ar Ziemassvetkiem un parejos publiskos svetkus… A ko bremzeet? Ko tik vaaji? Pats izskataas ka no geju kluba izlidis.. Kur tad vinjam japiedalaas? Ja nu ienigi 8.martaa..? A ko? Cilveeki! Neljaujiet tak tiem parazitiem telot no sevis Dievus! Neko vinji nevienam nevar aizliegt! Kas vinji ir taadi?!! Esmu PRET valdishanu par Cilvekiem, un bushu tads vienmer. Ko gribu, to svinu! Ja nevienam neko ljaunu nedaru…

  2. aizvāciet šo okupācijas sauso atlikumu no latviešu publiskās telpas

  3. Nu Ušakovs dajot,runā pretī saimniekam. Nogriezīs vēl finansējumu,ko tad!

Draugiem Facebook Twitter Google+