×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Ušakovs: Līdz Jaunajam gadam robežzīme “Rīga” atgūs garumzīmi (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Līdz Jaunajam gadam uz galvaspilsētas robežzīmēm “Rīga” tiks atjaunotas ar sirdīm aizvietotās garumzīmes, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

LETA jau ziņoja, ka domes lēmums garumzīmes aizvietot ar sirdīm sākotnēji Rīgas karoga un pēc tam valsts karoga krāsās izraisīja plašu noteiktas sabiedrības daļas neapmierinātību, šo ideju uzskatot par bezgaumību un zīmes autora – mākslinieka Valda Celma – darba “izķēmošanu”.

Domē tikmēr skaidroja, ka sirdis domātas kā mārketinga akcija un svētku noformējums.
“Ir cilvēki, kas vāc parakstus pret, ir tādi, kuriem zīme patīk. Šī sirsniņa ir mārketinga gājiens, un tā savu domu ir pildījusi. Iespējams, svētkos, piemēram, 18.novembrī, tā tiks pārkrāsota valsts karoga krāsās. Mārketingam jāraisa pārsteigumi,” idejas domu raksturoja Rīgas mērs.

Pieprasot garumzīmes atgriešanu uz zīmēm, sabiedrībā tika vākti paraksti un Rīgas mēram tika adresētas vēstules ar prasību atdot zīmei oriģinālo izskatu.

Visbeidzot. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Kultūras pieminekļu uzskaites komisijas sēdē septembra sākumā pieņemts lēmums piešķirt kultūras pieminekļa statusu robežzīmei “Rīga”, kas nozīmē, ka šo objektu turpmāk nebūs iespējams mainīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sirdsniņas aizvietos ar Kremļa zvaigznēm!

  2. Vai nevar konkrētāk – līdz kura gada Jaunajam gadam ?

  3. Žēl,man patika tā sirsniņa

Draugiem Facebook Twitter Google+