×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

Ušakovs Maskavā saņems apbalvojumu par kristietības principu stiprināšanu (12)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Šodien Maskavā, Kristus Glābēja katedrālē, Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC) tiks pasniegts Starptautiskā sabiedriskā pareizticīgo tautu vienotības fonda (SSPTVF) apbalvojums par kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, apbalvojuma pasniegšana arī bija galvenais mērķis mēra vizītei Maskavā.

Svinīgajā ceremonijā tiks apbalvots arī Antiohijas un visu Austrumu patriarhs Jānis X un Pareizticīgās Palestīnas biedrības priekšsēdētājs Sergejs Stepašins. Apbalvojumus Ušakovam, patriarham Jānim X un S.Stepašinam pasniegs Krievijas Pareizticīgās baznīcas patriarhs Kirils.

Kā informē domē, Antiohijas un visu Austrumu patriarhs Jānis X pazīstams kā konsekvents Sīrijas kristīgo iedzīvotāju tiesību aizstāvis, kuru vajā islāma fundamentālisti. 2013.gada aprīlī viņa brāli – Antiohijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu Pāvelu – sagūstīja kā ķīlnieku un viņš vēl līdz šim brīdim nav atbrīvots.

Sergejam Stepašinam SSPTVF prēmija piešķirta par darbību Imperatora Pareizticīgās Palestīnas biedrības priekšsēdētāja amatā. Tā esot Krievijā senākā zinātniskā un humānā organizācija, kas darbojas jau vairāk nekā 130 gadus un pēdējos vairākus desmitus no tiem Tuvajos Austrumos. Sevišķu uzmanību IPPB velta Tuvo Austrumu reģiona karsto punktu mierīgo iedzīvotāju, kas ikdienā cieš no vardarbības un tiek vajāti, atbalstam un palīdzībai. Tikai 2014.gadā vien organizācija ir savākusi un nosūtījusi uz Sīriju vairāk nekā desmit humānās palīdzības kravu.

Starptautiskais sabiedriskais pareizticīgo tautu vienotības fonds tika izveidots 1995.gadā pēc Maskavas un visas Krievzemes patriarha Aleksija II iniciatīvas. Fonds ir izveidots, lai stiprinātu pareizticīgo tautu garīgu saliedētību un aktivizētu pareizticīgo kultūru un savstarpējo sadarbību.

SSPTVF prēmija dibināta 2001.gadā un ik gadu tiek piešķirta politiķiem, reliģiskajiem un sabiedriskajiem darbiniekiem, valstu, valdību un parlamentu vadītājiem, dažādu pasaules valstu pareizticīgo baznīcu pārstāvjiem, labdarības organizācijām, par lielu ieguldījumu pareizticīgo tautu garīgās un kultūras vienotības veidošanā, kā arī par valstu ekonomisko un politisko savstarpējo sakaru un kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā.

Komandējuma izmaksas būšot zināmas pēc komandējuma – atbilstoši norēķinam par līdzekļu izlietojumu. Tās tiks segtas no pašvaldības līdzekļiem, informēja domē.

Detalizētāku skaidrojumu par Ušakova darbībām “kristietības principu stiprināšanai sabiedrībā”, ar ko mērs izpelnījies apbalvojumu, domē nevarēja sniegt, norādot, ka tas jautājams apbalvojuma piešķīrējiem.

Kā ziņots, Ušakovs kā Rīgas domes priekšsēdētājs vakar Maskavā ticies ar Krievijas Valsts domes priekšsēdētāju Sergeju Nariškinu, aģentūrai LETA apstiprināja Ušakovs.

“Krīze attiecībās starp Eiropas Savienību un Krieviju kādreiz beigsies, un neatkarīgi no krīzēm mums visiem ir nepieciešamas labas attiecības starp Latviju un Krieviju,” sacīja Ušakovs.

Viņš norādīja, ka abiem bijusi ļoti produktīva saruna. Ušakovs piebilda, ka ar Nariškinu labas attiecības viņam izveidojušās jau tad, kad, būdams Saeimas deputāts, vadījis Latvijas-Krievijas parlamentu sadarbības grupu.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Šoreiz Ušaks Maskavā uz palikšanu?

 2. cinismam un bezkaunibai nav robezu

 3. vēl viens MURGS krievu valodā LA komentāros!!! Kopš KURA LAIKA LA PIEDALĀS latviešu pārkrievošanā??? Ja tā, tad LA JĀMAINA nosaukums!!! Mums NEVAJAG komentārus svešvalodā un visus tur uzrakstītos naidīgos tekstus vērstus PRET mums un mūsu viedokļiem!!! Bez grafist un radies Savila… VĀJPRĀTS!?! Protams, ka Ušakova kungs SAŅEM ne vien apbalvojumu!?? Viņam pie KĀJAS LAtvijas prezidentūras ES process! Viss ir izplānots mēŗķtiecīgi.

 4. “Skaisti, tiešām skaisti” – ES prezidējošās valsts galvaspilsētas mērs, laikā, kad Eiropa klaji nosauc Krieviju par agresoru, saņem apbalvojumu no agresoriem pietuvinātas personas.
  Cik tālu iesim vienaldzībā? Vai tiešām tā ir demokrātija? Es neko vairs nesaprotu, neko…Lūk, tas ir tiešām veiksmīgi un smalki realizēts hibrīdkara gājiens! Un NATO pret mūsu muļķību (ļaut sevi graut no iekšpuses) būs bezspēcīgs.

 5. Visa krievu saucamā baznīca(inkvizīcija) ir zem valdošās varas āmura,pat tur ir likums-“kā teikšu tā darīsi”.

 6. Acīmredzot Išakova trīskāršā precēšanas saskaņā ar krievu pareizticību esot kristietības principi

 7. “par kristietības principu stiprināšanu sabiedrībā” ??? … skan ļoti cēli, bet vai kāds nevarētu paskaidrot – cik tad īsti reizes tiem parezticīgajiem drīkst precēties ??? Vai varbūt “cienītais” Uškova kungs nemaz nav laulājies baznīcā ???

 8. Šeit pat nav komentāru,lai izteiktos.Labākā šī gadsimta anekdote.

 9. Он сам живёт не позаконам Божьим, меняя жён как перчатки !!!!!!!!!!

 10. Чего ? Во первых, не по-божески было поднимать цены на транспорт в Риге, по-тому, что это ударило по карманам жителей со средним и ниже доходом! Во, вторых, поднятые цены (+ НДС) на электричество ………..

Draugiem Facebook Twitter Google+