×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. novembris, 2017
Drukāt

Ušakovs mēģinājis noslēgt “bezprecedenta vienošanos” ar NATO (11)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Nils Ušakovs

Rīgā valdošā, bet Saeimā ilgstoši opozīcijā strādājošās partijas “Saskaņa” līderis Nils Ušakovs caur Eiropas Sociālistu partiju (ESP) meklējis ceļus tikties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un noslēgt “bezprecedenta vienošanos” par pašvaldības sadarbību ar NATO, kas dažiem radījis aizdomas par slēptiem politiskiem mērķiem, raksta “Neatkarīgā”.

Ušakovs esot iedarbināja kontaktus ESP, lai noorganizētu personīgu tikšanos ar Stoltenbergu, kurš pirms NATO ģenerālsekretāra karjeras bija Norvēģijas Darba partijas, kas ir pilntiesīga ESP biedre, priekšsēdētājs. Pēc neoficiālas informācijas, Ušakovs sazinājies ar ESP līderiem un lūdzis, lai tie palīdz noorganizēt viņam divpusēju tikšanos. Savu iespēju robežās ESP līderi patiešām palīdzējuši.

“Viņu uzņēma tā, kā uzņemtu jebkuru pašvaldības pārstāvi,” stāstījis kāds anonīms avots, līdz ar to ar Rīgas mēru NATO mītnē Briselē ticies zemāka ranga alianses pārstāvis, ģenerālsekretāra pārstāvis publiskajā diplomātijā Takans Ildems. Turklāt, ievērojot procedūru, NATO administrācija par šo tikšanos informējusi Latviju un tikšanās laikā pieaicināti mūsu diplomātisko dienestu pārstāvji.

Latvijas diplomātos izbrīnu izraisījusi Ušakova vēlme izveidot NATO sadarbību ar Rīgas pašvaldību. Rīgas mērs esot bijis iecerējis, ka sadarbības ietvaros alianses kareivji iesaistītos Rīgas domes izveidotā jauniešu izglītības un integrācijas programmā. Karavīri viesotos krievvalodīgajās skolās, lai ar saviem stāstiem un klātbūtni tūvinātu jauniešus rietumnieciskajām vērtībām un veicinātu uzticību šai organīzācijai. Uz piedāvājumu Ušakovs saņēmis atteikumu.

Kā raksta laikraksts, ņemot vērā “Saskaņas” reputāciju, neoficiāli tiekot pieļauts, ka tā varētu būt bijusi provokācija, proti, uz iekustinātās izglītības sistēmas reformas fona NATO karavīru viesošanos izglītības iestādēs ieinteresētās puses varētu pasniegt ar diametrāli pretēju vēstījumu Ušakova deklarētajam. ESP iespēja, ka šādā scenārijā atklātos viņu līderu iesaistīšanās, neesot šķitusi pievilcīga. Par Ušakova tikšanos un tajā paustajām vēlmēm informēti arī Latvijas drošības dienesti.

“Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs teicies par šādām sarunām neko nezinot, savukārt pats Ušakovs ar preses sekretāres Lailas Ivānas starpniecību izvairījās atbildēt uz jautājumiem par ieceres mērķi: “Ušakovs kā Latvijas lielākās partijas vadītājs tiekas ar dažādu valstu un rangu politiķiem un izpildinstitūciju pārstāvjiem, lai apmainītos ar viedokļiem un pārrunātu aktualitātes. Briselē Ušakovam bija divpusējā tikšanās ar NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga pārstāvi publiskajā diplomātijā, vēstnieku Takanu Ildemu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Nez ko vēl gribēs /sagribēs mūsu ..? Te jau redzamas slimības pazīmes kur darbs psihiatru konsīlijam,vai ne L.A.?

 2. Kāds sakars šim glumjajam krievnacistam ar NATO? Vai viņam uznākusi lakunārā demence, ka viņš sevi iedomājas par Rīgas PSR ģenseku ?

 3. Puikam urīns galvā sakāpis.

 4. KRIEVI..RULLE ..MUSEJIE KLUSSE..KLUSSSEE…BAIL……..

 5. Visus sakarus ar NATO drīkst veikt tikai Vienotība! Citādi mums atņems elektorātu.

 6. Ja uz šo Ušaka / Maskavas ieteikto!/ izlēcienu nereaģēs mūsu t.s. “drošībnieki”,tad es uzskatu,ka tas ir atklāts pierādījums tam,ka Latvija kā neatkarīga !!!valsts NEPASTĀV,jo nevar būt vienai pašvaldībai,ko okupējusi SC/ Kremļa kabatas kranči/ SAVA ārpolitika !!!Rīgas dome NAV Ušaka komercfirma !!!Cik ĻOOTI SC grib ar jebkuriem līdzekļiem sagrābt VISU varu Latvijā pēc 2018.gada vēlēšanām.Kā Ušakam u.c. SC parazītiem var būt pielaide valsts noslēpumiem? KĀ ??Kad piepildīsies Finka paredzējums par galīgu uzvaru pār komunistiem un okupantiem??Cik drausmīgi,ka nav NEVIENA!! politiķa,kurš spētu kaut ko mainīt LATVIJAS un latviešu labā!Petjku-1 atkalizvilkuši,vājprāts!Bet Okupācijas muzeju iebalzamē Ušaks! Tauta , nu DARIET kaut ko kamēr ir lauskas no Latvijas valsts!!
  L.A.,paldies,ka tomēr necenzējat,atvainojos! Man sāp,bet tribīnes nav!
  Šodien skatījos Izraelas TV ,drausmīga skaudība,baltā,par šo valsti.Žēl,ka neesmu žīdiete.Būtu drošībā.

 7. Beidziet visur visur bāzt šo riebīgo purnu, vēmiens nāk.

 8. Beidziet bāzt visur šo pretīgo purnu, vēmiens nāk.

 9. 5.kolona darbībā !
  Šoreiz neizdevās.
  Kā nākamreizi ?

 10. Laikam gulta nepareizi novietota! Atbildēt

  Tādēļ visi škidrumi galvā satecējuši un izbijušais žurnālists sevi iedomājas gan par valsts prezidentu, gan ārlietu ministru esam. Pēdējais laiks ārstēties.

 11. primais redzamais riebiigais darbelis peec liiguma laushanas ar Vienoto pukja partiju

Draugiem Facebook Twitter Google+