×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2018
Drukāt

Ušakovs neatsakās no vārdiem par pajoliņiem (5)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas domes opozīcijas frakcijas pārstāvji šodien lūdza Rīgas mēram Nilam Ušakovam atvainoties tiem iedzīvotājiem, kurus viņš intervijā laikrakstā “Diena” nosaucis par pajoliņiem, jo tie stādot kokus.

Komentējot izteikumu par “pajoliņiem”, mērs no saviem vārdiem neatteicās. “Ja Krišjāņa Barona ielā ir speciāli izveidotas vietas koku stādīšanai, kur “Rīgas meži” atbilstoši plānam to arī dara, bet nedēļu pirms tam ierodas bars cilvēku, kuri patvaļīgi tur sabaksta krūmus, tad jā – viņi ir pajoliņi! Tā ir mana dziļa pārliecība,” sacīja mērs.

Jau vēstīts, ka Ušakovs koku stādīšanas aktīvistus Rīgā nodēvējis par “absolūtiem pajoliņiem”

Intervijā laikrakstam “Diena” viņš saka: “Tik lielu augstākā mēra idiotismu, strādājot pašvaldībā, vēl nebiju piedzīvojis. Remontējot Barona ielu, tika izveidotas jaunas vietas kokiem un krūmiem. Koku stādīšana notiek pēc plāna. Kaut kādi absolūtie pajoliņi atnāk, ierok nevar saprast ko tajā vietā, kas ir speciāli uzbūvēta, lai tur “Rīgas meži” centralizēti iestādītu kokus, uztaisa no tā šovu, pēc tam brīnās, ka viņu ierakto izrok (..)”.

Rīgas mērs norādīja, ka tukšajās vietās šajā sezonā tiks iestādīti koki atbilstoši pilsētas plānam un dabas kalendāram.

LETA jau ziņoja, ka koku stādīšanas akcijas mērķis bija pievērst pašvaldības uzmanību koku straujajai izmiršanai Rīgas centrā, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības “Pilsēta cilvēkiem” aktīvists un arhitekts Oto Ozols.

Viņš norādīja, ka mērķis nav bijis raidīt tiešus pārmetumus SIA “Rīgas meži” darbiniekiem vai citiem koku kopējiem, bet gan vērst pašvaldības uzmanību uz to, ka astoņu gadu laikā koku skaits pilsētā ir samazinājies par 2500. “Vidēji dienā tiek nocirst par vienu koku vairāk nekā iestādīts un tas notiek tieši pilsētas centrā, kur ar gaisa kvalitāti ir vislielākās problēmas. Cilvēki negrib dzīvot tādā vidē un mūk prom, bet pilsētas vadība to laikam nesaprot,” sacīja Ozols.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Man ir priekšlikums. Rūpēsimies katrs par savu karmu.

    Ja par to indivīdu, kurš citus apsaukā par pajoliņiem, tad viņa galvenā rūpe ir darboties pēc Krievijā iedibinātajiem standartiem. Arī jau minētā Kr. Barona iela ir lielisks “russische arbeit “(tā Vācijā apzīmē jebkuru slikti veiktu darbu) piemērs. Par brīnumiem Rīgas Satiksmē šoreiz nerunāsim
    interesanti, vai šis indivīds zina, ko nozīmē “pajoliņš”? viņa lingvistiskajai identitātei tas ir atbilstoši, gluži kā mātes vārdi RD sēdēs.

  2. Sarma! Tev sūdīga karma.

  3. Lielākais pajoliņš ir šis okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēctecis. Kr. Barona iela izcūkota kā vēl nekad.
    Apzīmējums pajoliņš gan šķiet par maigu, lai apzīmētu viņa darbošanos uz visu banku, lai tikai tiktu valdībā un palielinātu kremļa ietekmi Latvijā. Uzpērk pat melnsvārčus.

  4. Nepiederu pie Saskaņas elektorāta, taču šajā gadījumā 100 ‰ – gi piekrītu Rīgas mēram. Āksti un pajoliņi, tik tiešām!

Draugiem Facebook Twitter Google+