×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Ušakovs neredz iemeslu, kāpēc neņemt darbā korupcijā vainoto Brožu (2)

"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs"Saskaņas" līderis Nils Ušakovs

Foto - LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” var slēgt darba līgumu ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktā kriminālprocesa dēļ no amata atstādināto Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieku Uģi Brožu, ja viņš spēj sniegt pienesumu šim uzņēmumam, pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

“Uzņēmuma vadībai ir tiesības izvēlēties darbiniekus, kā, piemēram, Brožas gadījumā, un noslēgt uzņēmuma līgumus, ja ir nepieciešami šādi pakalpojumi. Šai situācijā komentēt katra individuāla darbinieka pat nevis pieņemšanu darbā, bet līguma noslēgšanu no manas puses būtu nekorekti,” pauda Rīgas mērs.

Viņš norādīja, ka Broža ir strādājis un viņam nekādas apsūdzības nav izvirzītas, ir tikai noteikti ierobežojumi.

“Un mēs esam redzējuši daudzus gadījumus, ka šie ierobežojumi kādu laiku tiek paturēti, tad tiek atcelti. Šai situācijā, ja cilvēks pats ir atradis iespēju savu izglītību un iemaņas pielietot un “Rīgas satiksmes” vadībai tas ir nepieciešams, tad no manas puses nebūtu pareizi to komentēt,” uzsvēra Ušakovs.

Rīgas mērs arī piebilda, ka Broža strādā atbilstoši savai profesijai, savām iemaņām, kvalifikācijai un izglītībai. Ja attiecīgajam uzņēmumam tāda veida pakalpojumi un konsultācijas ir nepieciešamas, tad lemt par līguma slēgšanu ir tikai un vienīgi uzņēmuma kompetencē.

“Cilvēks nav apsūdzēts, pret viņu nav izvirzītas nekādas apsūdzības, viņš tika nopratināts un pēc tam atbrīvots. Komentēt tālāk, kas būs ar viņu, nevajadzētu. Bet, ja viņš var, strādājot uzņēmuma līguma ietvaros, “Rīgas satiksmei” sniegt kaut kādu pienesumu, par to lai lemj uzņēmuma vadība,” norādīja Ušakovs.

Jau ziņots, ka Broža divus mēnešus pēc viņa atstādināšanas no Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītāja amata noslēdzis darba līgumu ar “Rīgas satiksmi”. Līgums noslēgts līdz 27.februārim par darbiem un konsultācijām, kas saistīti ar būvniecības projektiem “Rīgas satiksmē”. Par šiem darbiem Brožam mēnesī maksāšot ap 1500 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Kā ziņots, KNAB 16.jūnijā sāka kriminālprocesu par Rīgas domes Satiksmes departamenta iepirkumu būvniecības jomā, pavēstīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks. Viņš informēja, ka kriminālprocess ir saistīts ar iepriekš Lietuvā sākto kriminālprocesu, kurā kukuli devis kāds Latvijas uzņēmējs.

Lietuvā kompānijas “Latvijas tilti” valdes priekšsēdētājs Genādijs Kamkalovs tiek turēts aizdomās par kukuļa došanu Klaipēdas valsts jūras ostas direkcijas infrastruktūras direktoram Ģediminam Zumaram par firmai finansiāli izdevīgu lēmumu pieņemšanu.

Kamkalovs un vēl vairākas personas iepriekš tika aizturētas. 18.jūnijā Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests no aizturēšanas vietas atbrīvoja Kamkalovu, bet KNAB atbrīvoja visus aizturētos “LNK Industries” darbiniekus, savukārt tiesa atteicās apcietināt ar šo pašu kriminālprocesu saistīto nu jau atstādināto Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu Brožu.

Lai gan KNAB bija lūdzis tiesu piemērot Brožam apcietinājumu, izmeklēšanas tiesnese to atteica. KNAB Brožam aizliedza turpināt darbu Satiksmes departamentā.

“LNK Industries” valdes loceklis Davids Lipkins iepriekš atzinis, ka KNAB veiktās izmeklēšanas darbības pret “LNK Industries” darbiniekiem veiktas saistībā ar Rīgas domes iepirkumu par papildu darbiem Salu tilta rekonstrukcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Biedram Ušakovam jāmaina brilles,jo ar šīm neko neredz !!!

  2. ushakovs vispaar kko redz to ko vinjsh dara pret Latvijas iedziivotaajiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+