×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Ušakovs par 140 eiro sodu vērsīsies ST un ECT (9)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Nils Ušakovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) par Valsts valodas centra (VVC) uzlikto 140 eiro sodu vērsīsies Satversmes tiesā un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Rīgas mērs šodien sociālajā portālā “Facebook” raksta, ka agrāk ir atturējies un nav komentējis Latvijas tiesu lēmumus. Taču šajā situācijā instanču lēmumi esot politiski, neprofesionāli un nekompetenti.

“Tiesnešiem, kas pieņēma šādu lēmumu, nav vietas tiesu sistēmā. Tieši šādu tiesnešu dēļ Latvijas sabiedrība sen pārstāja ticēt tiesu varas godīgumam un taisnīgai attieksmei. Un par abu lēmumu kvalitāti šobrīd tiek gatavota sūdzība Tieslietu padomei,” raksta Ušakovs.

“Runa nav par soda apmēru, bet gan par principu. Vai spējat iedomāties, ka Francijā sodītu Parīzes mēru par to, ka pilsētas dome tvīto ne tikai franciski, bet arī angliski vai vāciski? Vai arī, ka kāds sodītu Stokholmas, Kopenhāgenas vai Berlīnes mēru par valodu izmantošanu sociālajos tīklos, kas nebūtu zviedru, dāņu vai vācu valoda? Nekas tāds nevienam pat prātā nevar ienākt,” norāda Ušakovs, piebilstot, ka viņa juristi ir sākuši gatavot pieteikumu Satversmes tiesā. Vienlaicīgi tiek gatavoti arī dokumenti Eiropas Cilvēktiesību tiesai.

Rīgas mērs atgādināja, ka savulaik vērsās Satversmes tiesā par politisko aģitāciju sociālajos tīklos, kā rezultātā Saeima grozīja likumu, piebilstot, ka sakārtot likumdošanu arī šajā laukā.

Ušakovs arī raksta, ka Rīgas dome turpinās saziņu ar pilsētniekiem sociālajos tīklos gan latviski, gan krieviski, gan angliski, un, ja vajadzēs – arī citās valodās.

Latvijas tiesnešu biedrībā aģentūrai LETA uzsvēra, ka Rīgas mēra paziņojums, ka tiesas spriedums ir politisks, neprofesionāls un nekompetents, nav saprotams, jo “tas nav balstīts uz juridiskiem faktiem”.

Jau ziņots, ka 13.martā stājās spēkā Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S) piemērotais 140 eiro naudas sods saistībā ar pašvaldības īstenoto saziņu sociālajos tīklos arī svešvalodās – krievu un angļu valodā. Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Ludmila Poļakova, tiesnesis Guntars Stūris un tiesnese Daiga Kalniņa saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu nolēma atteikt ierosināt apelācijas tiesvedību, jo nepastāv tās ierosināšanas pamati.

Iepriekš Ušakovs pārsūdzēja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas nolēmumu atstāt negrozītu VVC direktora lēmumu.

No Vidzemes priekšpilsētas tiesas sprieduma secināms, ka pašvaldībai saziņā ar iedzīvotājiem arī sociālajos tīklos jālieto tikai valsts valoda.

Valsts valodas likums nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādes sabiedrības informēšanai paredzēto informāciju sniedz tikai valsts valodā un tikai atsevišķos izņēmuma gadījumos – svešvalodā.

“Tās ir likuma nepārprotamas prasības, bet arī no cilvēciskā viedokļa, ja vēlamies iesaistīt cilvēkus, kas mums līdzās runā citā valodā, piemēram, krievvalodīgos. Mēs ne vien nepalīdzam viņiem integrēties, mēs vienkārši liekam akmeņus viņu ceļā, šajā integrācijas ceļā,” norādīja VVC direktora vietniece Ingrīda Bērziņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. neaizmirstam tevu valoda Atbildēt

  Francija ir l’Academie Francaise dibinat 1635 gada un vien no viss svarigakiem darbiem ir apdrosinat
  francu valodu lietosanu darba un official vietas. Ja tu but Parize mers un sakt tveetet anglisk, tev atlaist no tavu poziciju. Tur ir vel stingrak ka Latvija. Francuzieshi ka ari Latvieshi cien un milo savu valodu un
  ta ir vinu tiesiba. Tavs pienakums ir sekot tautas likumu un cieniet Latviju. Visi Francija tur l’Academie
  Francaise viss augstaka ciena — vairak pa visu citu. Katra tauta sarga sav valodu un ir tiesiba to darit.
  Tev tik nopietns, svarigs darbs. Uzzinajies labak pirms tu runa.

 2. Nu kā Nils var strādāt, ja viena roka visu laiku kabatā un spēlē biljardu.

 3. Nekad neesmu sapratusi,pa kuru laiku šis narciss strādā,ja vispār strādā.Tāpēc jau Domē ir tāds bardaks.Lai gan normālā bardakā ir kārtība.Būtu vadījis to savu partiju,sēdējis Saeimā,bet nē.Ielīda tik nepiemērotā vietā kā āzis par dārznieku.Alkatīgs,patmīlīgs narciss.

 4. kādā tur jevropas tiesā, lai pirž tieši uz kremļa tiesu. tur uzvarēs .

 5. Mulkis vai nav mulkis,bet naudu zagt,prot.

 6. Nil Tu rīkojies łoti pareizi .Taisnība ir Tavā pusē

Draugiem Facebook Twitter Google+