×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Ušakovs: patīk vai nepatīk, mēs traģēdijā neesam vainīgi (39)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās Mazās Brīvības ielas un pieturvietas "Meža skola" atklāšanas pasākumā.

Rīgas domes koalīcija turpinās strādāt un izmaiņas pašvaldības nav plānotas, jo pirms traģiskā negadījuma Zolitūdē, kur, sabrūkot veikala “Maxima” jumtam, gāja bojā 54 cilvēki, pašvaldības amatpersonas visus lēmumus, kas saistīti ar sabrukušā veikala izveidi, pieņēma saskaņā ar likumu, šādu viedokli intervijā aģentūrai BNS pauda Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš atzina, ka arī viņam, apmeklējot bojāgājušo cilvēku bēres, bijis ļoti sāpīgi skatīties acīs upuru tuviniekiem. “”Atbraucot uz bērēm, redzot tur vairāk nekā 100 cilvēkus, bērnus, kuri palikuši bez vecākiem… Ir ļoti sāpīgi,” teica galvaspilsētas vadītājs.

Vērtējot katastrofas iemeslus, mērs norādīja, ka jau pirms Zolitūdes traģēdijas bija skaidrs, ka Būvniecības likumā ir iestrādātas nepareizas lietas. “Protams, visi tagad runājam par to, kas Būvniecības likumā ir nepareizi, ko varēja mainīt, bet jau iepriekš vajadzēja skaļāk kliegt, ka ejam nepareizā virzienā. 2009.gadā tas izmainījās, tagad to vēl vairāk liberalizēja, tāpēc, ka bija spiediens, investori stāstīja, ka būvvalde ir pārāk birokrātiska, velk darbus garumā. Nevajadzēja tam pakļauties, bet vajadzēja kliegt,” sacīja mērs.

Tomēr atkārtoti vaicāts, kādēļ neatkāpās ne pats, nedz viņa vietnieks Andris Ameriks (GKR), Ušakovs atbildēja, ka gadījumā, ja demisionēs viņa vietnieks, tad sabiedrības acīs tas izskatīsies pēc vainas novelšanas uz Ameriku. “Visi teiks – nu jā, upurējāt vietnieku, kaut gan vajadzēja aiziet pašam. To mēs visi ļoti labi saprotam.”

Viņš norādīja, ka situācijā ar būvniecības procesa kontroli pašlaik pašvaldība atrodas līdzīgi kā apstākļos, kad tiktu nolikvidēta Ceļu policija, bet pašvaldības policistiem tiktu aizliegts veikt ātruma kontroli, jo katrā mašīnā ir spidometrs un sekot līdzi ātrumam var braucējs. “Patīk vai nepatīk, mēs neesam vainīgi; patīk vai nepatīk Rīgas dome, “Saskaņas centrs”, Ušakovs un Ameriks, bet mēs varam rīkoties tikai un vienīgi tajā tiesiskajā rāmī, kas patreiz pastāv,” uzsvēra mērs.

“Jā, es atkārtošu vēlreiz – mums vajadzēja aktīvāk cīnīties par izmaiņām tieši šajos [būvniecības procesa kontroles] jautājumos, pievēršot uzmanību un tērējot vairāk enerģijas nekā citās lietās, bet mums visiem ir jāpilda tāda likumdošana, kāda tā ir. Mūsu būvvalde var strādāt tajā likumdošanas rāmī, kāds ir noteikts. Es nevaru uzņemties atbildību par to, ka es neesmu licis būvvaldei rīkoties prettiesiski un kaut ko nesaskaņot,” teica Ušakovs, piebilstot, ka Rīgas domes koalīcija turpinās strādāt.

Jau ziņots, ka trešdien, uzņemoties politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, no valdības vadītāja amata atkāpās premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”). Pēcāk medijos izskanēja dažādu politiķu un ekspertu aicinājumi attiecīgu politisko atbildību uzņemties arī Rīgas mēram, taču viņš paziņoja, ka atkāpties negrasās.

21.novembrī Rīgā, Zolitūdē iegruva lielveikala “Maxima” jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika nogādāti slimnīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Kalnmeiera, Ušakova, Amerika kliķe jāatstādina no amatiem!
  „Atkāpjas V A I N Ī G I E…? ? ? ”
  Uz 2013.gada 21.novembra (Zolitūdes traģēdiju attiecas KL – 198, 275, 289,298, 300, 301, 302, 316-320 un vēl rinda krimināllikuma pantu.)
  1. Ir arī „slepkavība aiz neuzmanības”, tas būtu par Celtniekiem.
  2. Ir „slepkavība aiz ļaunprātīgas nolaidības” tas būtu par Būvvaldi un tās saimniekiem – Ušakovu un Ameriku.
  3. Ir „slepkavība aiz vienaldzības un mantkārības” – tā būtu MAKSIMA un tās Drošībnieki.
  4. Eksistē Kriminālatbildība par apzinātiem meliem un ļaunprātīgu slepkavības izmeklēšanas sabotāžu, tas būtu par Jums Cienījamais Ģenerālprokurora Kalnmeiera Kungs!
  5. Šobrīd jau apcietināta „pabalstu afēriste”, atkāpies Premjerministrs un valdība, atlaists MAXIMA direktors(iespējams), atstādināts (bez algas saglabāšanas) ārsts Šics, kurš informēja sabiedrību par bojāgājušiem. Šics ir VARONIS – noteikti izvirzāms par LATVIJAS GADA CILVĒKU! , „pelnus uz savas galvas kaisa” LTV… , Ušakovs (it kā atstādinājis, kā pats saka nevainīgus 6 būvvaldes darbiniekus uz izmeklēšanas laiku), viens aizgājis pats. Kā redzam – „daži vainīgie jau pieteikušies”.
  6. Ušakovs ar Ameriku paši vada izmeklēšanu, paši zina un jau paziņojuši, ka ir nevainīgi, un Kalnmeiers viņiem tic… ka ir visi NEVAINĪGI. Aizdomās turamo nav (kāpēc tad kratīšanas?), Ušakovs veido MEMORIĀLU, izdala cietušajiem naudu (vēl nedod, bet it kā gribot to darīt), pārbauda tikai MAXIMAS veikalus (viena celtniecību jau apturēja, lai gan tur esot viss kārtībā) (vai tiešām visā Rīgā nekur, nekas citur nebruks?), balso referendumā par Krievu valodu(viņa vēlētāji tā grib), rīko Salūtus 10 reizes gadā, liek 54 mirušo lauku radiņiem pirkt 2xdārgākas biļetes uz trabaju braucienam uz Meža kapiem(kur solīja izveidot „Ušakova aleju traģiski bojā gājušajiem”), mīl kaķus, kabineta vadītāju (internacionālists), dažreiz sievu, vēlētājus – rižaņus, Puķkinu, Krieviju un Kalnmeijeru, jo tas „neredz baļķu kaudzes ne savās, ne Rīgas Kungu Acīs”. Apsveicam!
  7. Nav šaubu, ka SC un ZZP zināja, ko dara Kalnmeieru, Bērziņu ievēlot! Un tiešām BAIGI FORŠI!
  8. Kaut kā Prezidentam A. Bērziņa kungam nevaļa, mirkļos, kad „jāvērtē Fašistisko internacionālistu” veikums un noslīdējušais morālais ģīmis.
  9. Ārlietu ministrs Rinkeviča Kungs „neizdveš par Viļņas samitu, ne pušplēsta vārda”(jāapbalvo ar Trīszvaigžņu ordeni, jo neizpauda Jevrõpas konfidenciālos un citus NOSLĒPUMUS!), vien nopludina Super Slepenas Ziņas – daži (noslēpums kuri) Lietuvas Diplomāti medniekdesiņas un CoCa-Colu turpmāk nepirks MAXIMĀ. Vajadzētu ierosināt Disciplinārlietu par SSZiņu nopludināšanu, it sevišķi, jo nav nosaucis diplomātu personas kodus.
  10. Cik noprotams, neviens „cietušais”, ne dzīvie, ne mirušie neesot saņēmuši ne santīma, bet Glābēji, Ušakovs, Ameriks un Būvvalde saņems Slepkavības Lielisā Menedžmenta Prēmijas trīs algu apmērā! Vajadzētu iztaisīt kārtīgu uguņošanu Komjaunatnes Krastmalā! Bērziņš solās dot starta šāvienu….

  Viss labi, tik vecpilsētas baznīcu torņos Kraukļi BRĒC…

 2. Arī valdības vadītājs tieši nav vainīgs. Lai kādā veidā, viņš šoreiz pieņēmalēmumu par politisko atbildību. Bet kā tad ar SC Rīgas domes politiķiem. Un ne tikai par viņiem vien.
  SC politiķu arsenālā ir tik daudz puspatiesību, dažāda faktu interpretēšana un pat melu, kuri vērsti pret valsts varu un valsti. Laikam tāpēc, ka ir spēki, kuri iedrošina un, iespējams, pat visu inspirē. Par SC dubultās morāles principiem pret neatkarīgo Latvijas valsti liecina regulāra valsts varas un labējo partiju diskreditācija sabiedrības acīs.
  Saistībā pat ar milzīgo traģēdiju Zolitūdē valdība tiek vainota „būvinspekcijas privatizācijā”, premjers situācijas izmantošanā, „lai iegūtu popularitātes punktus” un „atkāptos…, saskaroties ar problēmām, kuras viņš nespēj… risināt”. Premjers tiek vainots privātās AS LM neglābšanā. Vairāk kā ciniski skan SC līdera vārdi, ka „man ir grūti iedomāties ar viņiem strādāt kopā”. Kā citādāk, ja ne par cinisku nosauc Rīgas domes vadītāja preses konferenci, kurā neatļauj uzdot jautājumus, bet nobeigumā sanākošos šķiro „savējos” un „svešajos”, aicinot pie sevis „savējos”. SC politiķi, šķiet, iet vēl tālāk, sakot, ka tiesiskuma ievērošana nav būtiska, galvenais ir sociālās garantijas, vienalga ar kādām metodēm panākamas. Vai par to neliecina diferencēto transporta biļešu cenu ieviešana Rīgā? Piedevām krietni nopeļot labējo partiju īstenoto sociāli atbildīgo politiku. Varbūt, uzurpējot sociāldemokrātu ideju nesēja lomu, viss tiks mērķtiecīgi virzīts dziļākas pretim stāvēšanas virzienā? Varbūt arī vēlme, ka „nacionāļi ir jāpadara par apsmieklu tautas acīs ir, lai mazinātu „savējo” Kuzmuka, Mirska, arī Osipova, Lindermana, Gapoņenko kritizēšanu. Ne jau velti līderis teicis: „mūsu cilvēki strādā daudzās organizācijās”. Tikai jāpacenšas vispirms visur vainot latviešu nacionāļus, jo „savējie” noderēs, lai pretim stāvēšanu padziļinātu. Dubultstandarta politika vērojama arī neatkarīgās Latvijas tapšanas, iznīcināšanas un neatkarības atjaunošanas vēstures skaidrošanā. Nešķiet, ka šeit būtu runa par vēsturiskās izpratnes trūkumu.
  Bet varbūt tas velns nav tik melns, kā to mālē. SC līderis LA teic: „Man ir liela nepatika pret tiem latviešu nacionālistiem, kuri… izpaužas kā rusofobi. Krievu nacionālisti savukārt aizņemti ar karošanu pret latviešu „fašistiem”. … Tamdēļ ne ar vieniem, ne ar otriem mums nekad nebūs kopēju mērķu un sadarbības iespēju. …”. Atliek cerēt, ka mēs visi tomēr kļūsim vairāk lojāli mūsu neatkarīgai valstij, kurā dzīvojam un strādājam. Arī tajās reālajās nostādnēs pret radikālismu, ieskaitot lielvalstisko šovinismu, nevis tikai klusu ciešot vien.

 3. Ušakovs ir vainīgs Atbildēt

  Tam cilvēkam būtu pēdējais laiks lasīties — vēlams, tur, kur viņs jutīsies kā starp savējiem.

 4. Maximas Jasinskis nesot vainigs,Rigas mers Usakovs ar Ameriku ari neesot vainigi,pat nejutas vainigi!

 5. Patīk, vai nepatīk, bet cietumā būs ušakovam jāsēž.

 6. Lai cik man nepatiktu Ušakovs ar saviem mērķiem, bet vaina jau viņam te nav. Vēl mazāk mūsu premjeram, kas tikai izmantoja veiksmīgu brīdi, lai tīrs aizietu no tiešās politikas.

 7. JĀĀĀĀĀĀĀĀĀ! Atbildēt

  Ušakova kungs VIENKĀRŠI NEDRĪKST ATKĀPTIES UN VISS!?? VAI TIEŠĀM JŪS NEKO ŅE POŅIMAJEĶE!?? KAS NOTIKS, JA VIŅŠ ATKĀPSIES, KO TEIKS VIŅA SC, KURAM MĒRĶIS IR IEKĻŪT VALDĪBĀ UN PĒC TAM PĀRŅEMT LATVIJAS VALSTS VALDĪBAS IZVEIDOŠANU UN VADĪŠANU?!! MĪĻIE, VAI JUMS PRĀTS PRASĪT NO VIŅA ATKĀPŠANOS, RUNĀT PAR SIRDSAPZIŅU VAI KO TAMLĪDZĪGU!?? PILNĪGI GARĀM!!! Un viņam NEKO NEPIERĀDĪS… N E K O!?? Balts un pūkains kā jēriņš…

 8. Kā jūs varat nebūt vainīgi???? Veikals ir uz jūsu kontrolētās teritorijas. Krēsli jums ir pārāk mīksti, tāpēc arī nejūtaties vainīgi. Drosmes jums abiem ar Ameriku ir maz….

  • NU VINS JAU NEUZTRAUCAS-TADI RAJONI KA zOlitude,tapat par vinu balsos;(atskiriba no ta kur es dzivoju,kur SC/GKP velesanas palika tikai tresais,knapi 20%savacot:D

 9. Vēl ir tas ka Ušakovs ir aktīvs mērs. Viņš arī dara. Kamēr jaunais vēl “iebrauks” ierēdņu procesos, varbūt Ušakovs jau ko labos. Labāk prasīt nevis atkāpties – bet lai apraksta savu redzējumu: ko viņš labos? ko darīs? ko mainīs?

 10. No tāda viedokļa mēs visi esam līdzvainīgi. Mēs staigājam uz tādiem nedrošiem veikaliem, mēs tā ceļam šos veikalus, tā pavirši strādājam….un ko mēs, katrs no mums, daram, lai vairs nekad tāda traģēdija neatkārtotos?
  Varbūt dosim šim cilvēkam iespēju noregulēt darbu Domē? Ticēsim, ka viņam tas izdosies!

  • JA NEESI PAMANIJUSI VINS JAU 5.GADU”REGULE”JA NAV NOREGULEJIS,NENORUGELES NEKAD-TAVS KOMENTARS butu kaut cik vera nemams jau vins=butu iko ievelets.ja nav saregulejis,lidz sim tad acimredzot nemaz netaisas noregulet,ta ka nemelo

  • mums nav paklauta buvalde,kas tagad nreskapec peksni par to pasu var partraukt buvniecibu-tad jautajums,kas vini parkapj likumu,vai ari Usakovs melo

 11. Ušakovs cinismā neatpaliek no Maximas Jasinska.

 12. Pašpārliecināts, sevi jau gandrīz iecēlis Rīgas cara tronī. Lai tagad padomā tie rīdzinieki, kas vēl prot domāt, par ko tad vēlējuši. Tās balsis ir vienkārši nopirktas piesolot braukšanas biļetes.

 13. Un es domāju,ka viņš ir gudrāks.Bet,ja nesaskata savu vainu pat tagad,tad vai nu ir bezkaunīgs vai stulbs.Abos gadījumos tādi par mēriem strādāt nedrīkst.

 14. atkats ir no 20% kas jāsamaksā uzreiz pēc avansa saņemšanas,ar pārpalikušo naudiņu jāmēģina kautko uzbūvēt.

 15. Visi svētie,ar KO tad atšķiras Ušakova gvelztais no Maximas pārstāvja nekaunības? Un Dieva dēļ MAN NAV saprotams vai tiešām jūs “L.A.”to 40000 dēļ tagad uz mūžu esat pārdevušies SC un Ušakam,ja tik vien to kā atšķiru “L.A.”un priekšā Nila vai Amerika u,c, SC feisi?
  ES uzskatu,ka no LA puses tā ir Maximas sindroma popularizēšana saziņas līdzekļos.Es ar šausmām domaju par nākošo LA numuru ar Ušakova slavas interviju.Kapēc nevarat intervēt VVF,Matīsu/politoloģi/,Levitu,Vaideri utt. Mums latviešiem NAV vajadzīgs Ušakovs u.c. SC latviešu tautas piesmējēji.Jūs esat viņam pajautājuši KAPĒC RD ignorē opozīciju,ja Saeimā pat SC Prezidijā sēž.Ja jūs latviska avīze viņu intervējat,tad uzdodiet jautājumus kas interesē LATVIEŠUS,jo jūs taču neesat “Vestji seg.”?

  • Pareizi! LA būtībā ir puskoka lēcēja, puspatiesību teicēja, lavierētāja, bet ne cīnītāja par Latviju, par latviešu tautu, pret šovinistiem. Paklausieties pirmdienās, sestdienās no plkst. 18 līdz 20 radio Merkurs! Palasiet portālu aisbergs! Žēl, ka Latvijas avīzei nav patriotu sirdsapziņas. LA nepublicē patiesības rakstus, piemēram, Aivara Sluča rakstus, bet prasa par tādu patriotu rakstu publicēšanu tūkstošus latu kā par sludinājumiem. Tāda puskoka politika šai avīzei varbūt ir tāpēc, ka valsts vadība nav publicējusi vērtību skalu, kurā patriotisms un pamattautas intereses būtu prioritātes. Tagad LA taustās starp sirdsapziņu un bailēm no partokrātijas. Paldies karikatūristam Šļūkam, feļetonistam Līcītim!…

 16. Jā, skrūves viņš neskrūvēja un tās nolādētās kopnes arī netaisīja, bet viņš neuzraudzīja, kā strādā /vai šajā gadījumā – nestrādā!/ Rīgas būvvalde. Un tas nozīmē, ka mērs nav veicis savus tiešos darba pienākumus. Tātad – līdzvainīgs šajā traģēdijā. Punkts!

 17. p.i.m…s vienmēr ir bijis un paliks p.i.m…s!

 18. Veeleetos dp luugt izveerteet ushakova pausto attieksmi un izteicienus, kas tieshi kurina dusmas cietusho viduu un arii paareejos, kas visu uztashanos un pazinjojumus vero un seko liidz!

 19. CINISMA KALNGALS …. … bez viņu ziņas un parakstiem nekas pilsētā nenotiek … nolādētie … cik vēl jums upuru vajag ?????!!!!!

 20. Tas radījums nav tā vērts, lai iedziļinātos viņa muldēšanā.

 21. Pat es, vienkāršs ierindas Latvijas pilsonis, esmu vainīgs pie Zolitūdes traģēdijas, jo es neesmu pietiekoši asi protestējis pret korupciju, nesaimnieciskumu, pret partejisko politisko kolektīvo bezatbildību.

  • Ušakovs, Rīgas mērs kuram arī ir pakļauta Rīgas Būvvalde, ir atbildīgs un vainojams Zolitūdes Maximas 54 cilvēku bojā ejā, kaut viņš cenšas vainu atrast citur pie citiem. SC ar Ušakovu priekšgalā ir tie kas ievieš padomlaiku domāšanu aktīvi atbalstot ”maigo varu” no Kremļa. Šī ir kultūra no kuras lielākā dalja Latvijas iedzīvotāji nav spējuši atbrīvoties kopš okupācijas laikiem. Iedzīvotāji vel klanās hierarhiskai varai, nespēj teikt nē, un stāsta ko grib dzirdēt, bet nevis kā stāvoklis patiešām atrodas. Tauta piemiedz acis korupcijai un ļauj ierēdņiem dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina. Cilvēki vel ir nobijušies no saviem priekšniekiem. Līdz šī padomu laika kultūra netiks iznīdēta un iedzīvotāji jutīsies brīvi kā savi cilvēki nav liela cerība uz progresu.

 22. Viens “nevainīgais” jau ir zaudējis amatu par saviem izteikumiem, “ka nejūtas vainīgs”! “Maksima” vadītājs Latvijā. Ušakovs izrunājas tāpat un tikpat ciniski, bet pagaidām reakcijas no valdības puses nav.
  Gaidām!

 23. Dombrovskis bija vainīgs? Arī Nils Ušakovs taču balsojis Saeimā par šādu būvniecības likumu. Taču – vai būvniecības likums, tāds vai šāds – spēj ko mainīt sistēmā, ja par iespējām būvēt Rīgā jāmaksājot 20% “otkati”. Tad nesanākot vajadzīgās summas kvalitatīviem materiāliem un kvalitatīva darba veicējiem. Kas ir Misters 20%, pie kā it kā satekot visi otkati?

 24. Lūk, cilvēks, kam vārds “sirdapziņa” un frāze “uzņemties atbildību” ir absolūti tukšas skaņas. Kam būtu jānotiek, lai viņš sajustos kaut nedaudz vainīgs? Ciniķis!

 25. ..! UŠAKOVAM = AMERIKAM JĀAIZIET!

  Vienotībai un pārējām opozīcijas partijām steidzami jāpārtrauc dalība Rīgas Domē! Jāiet uz jaunas Domes Vēlēšanām! Kurš to iesāks, tas viņās uzvarēs.
  Ēlerte pierādījusi savu absolūtu nespēju pulcināt ļaudis ap sevi.
  Ušakovs par savu „rosīšanos” jāatstādina no RD vadītāja amata. Vismaz līdz izmeklēšanas beigām. Viņa „neskaitāmas reizes piesauktā nevainība” un „masu slepkavības autoizpēte un autotiesāšana ir pretrunā ne tikai ar veselo saprātu, bet arī krimināllikumiem”. Nevaram gribēt, ka cilvēks, kurš, iespējams, savas atbildības robežās, ir vainojams 54 cilvēku nāvē, pats vada savas atbildības izmeklēšanu un atbildības vērtējumu. Viņš nevar turpināt vadīt vainīgo meklēšanu!
  Starplaikā viņa neadekvātā rīcība jau novedusi pie „sešu nevainīgu būvvaldes darbinieku atstādināšanas un viena „darba attiecību pārtraukšanu””. Nesniedzot sava lēmuma iemeslus. Jo jau nākošajā teikumā – „visi nevainīgi”.
  Vainīgi vien „mirušo vārdu publicētāji, „komentētāji”, žurnālisti, premjerministri.
  Tas jāpārtrauc. Šodien. Uzreiz. Nekavējoties.

 26. Dzirdot divu vīru sarunu, kur viens saka: “Žēl, ka Re un re neesot taisījis Uzvaras pieminekli” …

 27. Tas tiesai lemjams.

 28. Kā reiz teica viens lauku paps – cūku no siles atraut nevar.

 29. Nabadziņš! No kurienes Ušakovs varēja zināt Rīgas domes atbildīgajam par būvvaldes darbību, kā rakstīts domes mājas lapā, varētu būt bez lentīšu griezšanas un šampānieša dzeršanas vēl kaut kādi pienākumi.

 30. tad sanak ka tagad Dammes iela aptuereja nelikumigi/piedosanu,ta pec Urlakova vardiem iznak,ja jau tikai parkapjot likumu vareja apturet.

 31. Nevis cīnīties vajadzēja bet savest kārtībā jo jautājums bija pašvaldību pārziņā un ar ko tad cīnīties? Par biļešu cenām ļoti aktīvi “cīnījušies”. Iespējams, ka tur mazāk spēku vajadzēja tērēt?

 32. Protams,ka ne Misters 20, ne arī Misters 54 nav vainīgi.Viņi tikai bantītes griež,kaķus glauda un iekniebj kādai sekretārei.

Draugiem Facebook Twitter Google+