×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Ušakovs pats vainīgs – aicināja deklarēties Rīgā. Egila Līcīša reportāža no Rīgas domes (51)

Foto no Nila Ušakova Twitter kontaFoto no Nila Ušakova Twitter konta

Mežacūkas Šmerļa kapos.

Jau lopiņu sugas vārds “mežacūka” rāda uz mežazvēru, nevis urbānās vides komponentu, tāpēc Rīgas galvam Nilam Ušakovam katru rītu aizsvīst briļļu stikli un metas zosāda, pārlasot municipālpolicijas protokolus par nelūgto viesu nodarījumiem pilsētas infrastruktūrai, nebeidzamajiem postījumiem un pārējo destrukciju.

Te atklāti jāsaka: bļ, bogdanova, bļ, kabani! Policistu ar tinti uz papīra fiksētais liecina par mēnesnīcā piedzīvotām asiņainām šausmām. Tikai daži izraksti par saraino nedarbiem. Cūkas krosā šķērsoja ielas braucamo daļu… Izrakņāja kapu teritoriju… Apēda ziedus pie Brīvības pieminekļa… Sarīkoja grautiņu Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes memoriālā… Uzbruka dāmai ar sunīti, samina bobim ķepu, izrāva “Gucci” rokassomiņu un aizbēga…

Ko tālāk? Gaidīt, kad mežacūkas izraks maģistrālo gāzes vadu? Kad ielauzīsies “Rīgas dzirnavniekā” vai maizes kombinātos? Bail domāt, ja kuilis nokomandē triecienā ieņemt “Aldari”. Visu misu izdzērušas, cūkas vis neuzvedīsies kā saprātīgas dzīvas radības, un tālākās izdarības būs neprognozējamas. Tās kļūs Bāskervilu cūkas!

Sasodīts, kāda Kirke piebūrusi mūsu galvaspilsētai šo invazīvo sugu, kur tā jūtas kā mājās!

Autoram vienmēr bijusi patīkama fragmentēta tikšanās ar mežacūku, kad to izņem no šmorējamā katla, kā kūpošas ribiņas vai taukākos gabalos sadalītu. Arī citiem cilvēkiem, kuri nav študierējuši zooloģiju, vārds “cūka” pa lielākai daļai asociējas ar četrkājainu karbonādi. Taču, ziniet, tikties aci pret aci… Mežacūkas ilkņi ir kā nomērīti – taisni debesu zvanu augstumā. Rīgas maratonā skrējējcūkas noteikti nefinišētu starp atpalicējiem, tās labi peld kraulā un vienīgais, ka neprot rāpties kokā. Jums ir cerība labi paaugušu birztalu sasniegt pirmajam, ar vienu roku pieķerties glābjošam stumbram, ar otru roku sameklēt kabatā neizlādējušos mobilo telefonu un tad gaidīt palīdzību. Būs cūcene, ja palīgā atsteigušies vēlajā nakts stundā nepamanīs zem zaru žākles izveidojušos peļķīti.

Ingmārs Līdaka mierīgo iedzīvotāju pašaizsardzībai rekomendēja bruņoties un nēsāt līdzi pistongu šaujamo vai petaržu metamo. Meža zvērēni baidoties no paukšķināšanas. Vecais zēns vairs lāgā nedzird, laikam pārprata, ka jautā par aizsargāšanos no kāmīšiem. Profesionāļi uzskata, ka mašīnpistole būtu efektīvāks ierocis, ja metas virsū satrakojies vepris.

Otrkārt, katrās brīvdienās rīdzinieki čakli loka muguras ģimenes dārziņos, iekopj sējumus, dēsta stādījumus. Saulainākajos stūrīšos jau paaugušies rabarberi, rododendri un zirnājs. Cūkas caur sētas šķirbu redz un novērtē pūles, kas ienesīs bagātu ražu. Rīgā tās jūtas nokļuvušas kā brīnumzemē! Nav jājož kilometriem pa mežu, kamēr sameklē rijamo, nav jāizkārpa tonna melnzemes, kamēr atrod saldāku saknīti. Vēlāk, noraugoties izbradātajā mauriņā, nolīstajā zirnājā, arumos, kas saucās mazdārziņš vai savrupmājas zaļā zona, kaimiņi pār sētu apspriedīsies, kā cūkas, sivēni te tikuši? Nopirkušas termiņuzturēšanās atļaujas pilsētā? Atsaukušās aicinājumam – lauki, meži ienāk Rīgā? Un tas, dabiski, rīvēs sociāldemokrātiskās “Saskaņas” kanti, kad atklāsies, ka pats Ušakovs vainīgs. Viņš taču vedināja perifērijas iemītniekus – laipni lūdzam, deklarējieties galvaspilsētā! Kas vēl ieradīsies? Vilkubars? Zeltainie šakāļi? Ragainie?

Neuztraucieties, cienījamie rīdzinieki. Pilsētas saimniecības vadītāji neguļ un dibina Rīgas domes medību koordinācijas komisiju! Viena domes čiepiņa norīkota par atbildīgo cīņai ar nelegālajiem imigrantiem, tiks pieņemti mēri, lai baltās rases pastāvēšana netiktu apdraudēta.

Autors bija pagodināts piedalīties darba grupas sēdē, kur nolēma dibināt koordinācijas komisiju. Pārrunāja risinājumus. Konstatēja, ka mežacūkas nav dresētas, ar sliktām manierēm un rada neērtības iedzīvotājiem. Rīdzinieki sagaidīs glābiņu pat ātrāk nekā tas nabaga kokā uzdzītais vīrs. Tā kā šaudīties pilsētā aizliegts, dome sniegs palīdzību vienīgi iespējamā veidā. Tātad – līdz Jāņiem dibinās komisiju. Būs jākonsultējas ar veselu virkni institūciju. Jāsasauc speciālisti. Jāsagatavo lēmumprojekts. Jāsaskaņo lēmumprojekts (atkal ar institūcijām). Gatavā produkcija jāizskata nodibinātajā komisijā. Visbeidzot – jānobalso Rīgas domē, un tad Ušakovs liks parakstu zem nāves sprieduma cūkām.

Bet tas par bargu teikts. Medīt Rīgā nedrīkst. Līdz ar to ne tikai bisēm, bet arī komisijas dokumentācijai jāuzliek trokšņu slāpētājs. Ar ko jūs nodarbojaties? – dusmīgs no Melngalvju nama iznācis, domniekiem jautās zaļais prezidents Vējonis. – Lemjam par dzīvnieku skaita regulēšanu, – bijīgi atsauksies balstiņa Nr. 1. – Plānojam hibrīdkaru pret cūkām, – braši ziņos balstiņa Nr. 2. – Domājam, kā samazināt sivēnu blīvumu Rīgā, – padevīgi informēs balstiņa Nr. 3. Tikai paši drosmīgākie neslēps, ka runa ir par mežacūku atšaušanu un likvidāciju.

Cūkām līdzjūtīgo zināšanai – ir ārkārtas stāvoklis! Vecītes baidās apciemot tuvinieku kopiņas. Rīgas kapsētu iežogojums stiepjas vien 28 km, un ar milzu naudu jābetonē 500 km garš Ķīnas mūris. Apstādījumi nav stipri cietuši, taču Kūfalta izlolotais drīzumā izskatīsies pēc Otrā pasaules kara bombardēšanas atliekām. Cūkas iekaros jaunas teritorijas: Riga naša!, jo tās te mitinājušās no aizlaikiem, līdz kamēr parādījās pirmatnējie cilvēki. Cūka ir trakot gudrs un viltīgs kustonis. Izliksies par beigtu un ka nekožot cilvēkus, bet tad sprāgs laukā īstā plēsēja un visēdāja, eirifāga daba. Ar viņu barvedi nav iespējams nodibināt diplomātiskas attiecības, un pat sivēns knauķis nav gatavs nekādiem kompromisiem.

Pag, mēs turam rezervē priekš sapsihojušamies deputātiem pāris magazīnas ar trankvilizatoriem – atcerējās atbildīgā čiepiņa. 
Oioioi­, mednieki smējās – lai kādu Ušakova strēlnieku sūtītu ar šautriņām pret stresainu un saniknotu kuili, kurš vārās adrenalīnā, ar miegazālēm agresoru nepiebeigs. Atraitnei dodiet ziņu.

Stop! Ja armijas snaiperi, jaktsmeņi, specvienība – viss soda bataljons ielenktu niedrājus Mangaļsalā un Ķīšezerā, kur nometinājušās cūkas teroristes? Bet niedrēs var būt ieniris mīlnieku pāris, ganās apkārtklaiņojošs rīdzinieks, nostāk izkakāties pagājis makšķernieks.

Tur ir arī mazie sivēntiņi! Tas būtu slaktiņš! – gandrīz paģība zaļā meitene. Atcēla arī konstruktīvos priekšlikumus: izpļaut niedres, izcirst visus ozolus ar zīlēm, izlikt lamatas un izrakt bedres, kur cūkām ievelties, nokaisīt teritorijas ar tīģeru mēsliem vai vilku fēcēm, pārvērst ieejas Rīgā par labirintiem.

Žēlsirdīgie sacīja, ka ar cūkām jāmāk nevis karot, bet sadzīvot. Mednieki brīdināja, ka suķu apetīte aug augumā, tās uzspridzinās mazdārziņus, pēc tam tieksies un šņukurēs pēc politiskās varas.

Kļuva silti ap sirdi, ka pilsētu vēl sargā vella kalpi, kas nogāztu no kātiem ne vien cūkas, bet arī kanāla gulbjus, pīles, bebrus un vilkačus, kuri uzglūnē pilsētniekiem. Pats sargāšu ādu šādi. Cerēšu, ka latviski runājošos mežazvēri neaiztiek. Jūtot nagu skrapstoņu aiz muguras, it kā ar sevi bubināšu: grils man ir, kadiķogas marinādei saplūcu, lūkošu pēc svaigas un sulīgas gaļiņas…

Taču turu prātā izziņu par cūku augsto intelektu. Vai šopašubrīd klusā norā, ezermalā nedibina orgkomiteju, nerīko sapulci “Par divkājaino atbaidīšanu no mūsu dzīvesvietām un ēdnīcām”?

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Bilde ir sižetiski perfekta (krievu Rīgai atbilstoša)!

 2. reiz meža cūka domāja- kā labāk atriebties cilvēkam par viņas brāļu un māsu apšaušanu biezajos mežos. Domāja, domāja un izdomāja- devās kopā ar citām cūkām no meža pie paša galvenā cilvēka taisnību prasīt. Kas tev deva – galvenais cilvēks bija tik neaizsniedzams- ne pie Brīvības pieminekļa, ne pilsētas guļamrajonos, ne pat kapos to cūkas nevarēja ne sastapt, ne aprunāties. Meža cūkas tad noskaitās ne pa jokam- ja nu mēs- meža cūkas nevaram galveno cilvēku nekādi ietekmēt, tad lai paši cilvēki to dara, gan jau to spēs paveikt! Tā nu cūkas devās pie pilsētas cilvēkiem- daudziem un dažādā veidā, kamēr beidzot tās panāca savu- pilsētā ierīkoja lielu mežu meža cūku vajadzībām, tās tur regulāri cienāja ar gardu ēdamo, bet cilvēki savu galveno cilvēku pa to laiku nomainīja pret citu. Un visi dzīvoja laimīgi.

 3. Nu RD tiešā tuvumā jau alus skvēriņš ar visādiem tur zvēriem – arī ar “akmens mežakuili”, ja kas…
  Vēl leilākai iebaidēšanai atgādinu, ka pat BIķerniekos jau pie Purvčika esot redzēti – tā cits Delfu paziņa.
  Vienīgais lops, starp citu, kas savu medījumu pavisam literāri “dzīvu pat apēd”…
  Tā kā – lai jau “izkomisionējas” kādi citi “amatlopi”arī tā ātrāk…

 4. Riebjas tas plānprātīgais humānisms atiecībā pret cūkām. Ja tās rada problēmas Pilsētā tad vienkārši ir jāizšauj. Škiet varasvīriem vairs nav vīra pauti. Tie tāpat uzvedīsies kad sadzēries kaimiņš ievelsies dzīvoklī un izdomās palietot viņu sievu? Ne pilsētas saimnieki bet mīkstie tāpat kā Vienotības ārlietu ministrs.

 5. Ļoti labi un trāpīgi, nevarēja nesmieties par tēlaino aprakstu.Paldies!

 6. bravo,,bravo,,viens normāls cilvēks ir atradies Latvijā,vecā labā Lauku Avīzīte,,lasīju Jūsu rakstu smiedamies ,caur asarām,Jūsu rakstam man nau ko piebilst,,vienīgais ko varu piebilst–neņemiet lūdzu pierē tos gudros komentētājus ,kuru IQ līmenis ir sparīgi dauzīt datora klaviatūras taustiņus un taisīt gudru ģīmi uz poda un ar gudrām domām,,,visu cieņu ..Guntis

 7. mieru, tikai mieru Atbildēt

  suķīši vienkārši sajūt radniecīgas dvēseles

 8. Cūciņu, vienkārši ir par daudz savairojies, jāmedī!

 9. šeit mums visiem ir jādzīvo!!!

 10. Jums šis raksts sanācis kā postmodernās literatūras paraugs!

 11. Vai Ušakovs saviem mērkaķiem negrib pivienot arī mērcūkas, vai labāk cūkumēri? Tā Domē drīz vajadzēs Līdaku par rīkotāju.

 12. Es domāju, ka vainīgi ir tie, kas mežacūkas izsludināja par Gada dzīvnieku 2015. Cūkas saprata, ka tagad, esot Top 1 dzīvnieks Latvijā, var visu!

 13. Vai tad neziniet,ka Jēzus ļaunos dēmonus iedzina cūkās? Tie ir ļaunie gari,kas nāk ārā no kapiem.

  • ja tiek piesaukti svētie teksti,man ienāca prātā,ka var notikt liela nelaime un nedod Dievs,cūkās iedzītie dēmoni var ielauzties stūra mājas pagalmā un saplosīt kādu mākslas darbu.Šausmas!Tam varētu būt briesmīgas sekas.

 14. Man patīk ši fotogrāfija!

 15. Ko nu var tā cūkām piesieties ? Katram dzīvam radībiņam gribās dzīvot un ēst ! Kas vainīgs, ka tie kapi ir mežā, kur jādzīvo zvēriem !?
  Un, vispār, tie mazie, diezgan smuki tipina pa to kapa vietu, un neas nav izvadalēts !
  Cilvēkbērni – arī prot būt nerātni ! Ko ar tiem darīt ?

 16. Raks, kas man garastāvokli pacēla debesīs 😀 😀 😀 Paldies jums Līcīša kungs.

 17. Ļoti jauks un asprātīgs raksts! Paldies, uzjautrināja.

 18. Patiešām labi uzrakstīts. Tā sasmējos.

 19. Kolosāki uzrakstīts! No sirds sasmējos un labs garastāvoklis visai dienai! paldies autoram par zaļo skatījumu uz šo cilvēku- cūku konfrontējošo situāciju. Un kur parlamentārieši, pārrunu veicēji, vidutāji un galu galā šķīrējtiesa???

 20. mazie sivēni ļoti atgādina slavenās(strīpainās) lentītes,Nu vajag taču pielaist tuvāk tam atbrīvotāju piemineklim.Uz to pusi briesmīgi raujas.

 21. virsraksts aktuāli trāpīgs……

 22. cūku bariņa ierašanās pilsētā saistāma ar amerikāņu kara vīru ierašanos Ādažos,un tur notiekošajām mācību vai savādākam aktivitātēm.kaut kur jau tiem lopiņiem jāmetas,ja izdzīvo tos no pašu mājām..
  Iedabūsim Latvijā amerikāņu kara bāzes,un visas pilsētas pārvērtīsies par lielu zoodārzu,jo cūkām pievienosies citi meža zvēri,kuriem nebūs kur likties

  • Varēji nu likt ASV karavīriem mieru.
   Vai tiešām vēlies vatņiku karaspēku Latvijā redzēt?

  • vai, kā patīk izplatīt muļķības! Tad jau padomju armijas laikos, kad teritorijas Ādažos, Jaunciemā un Mežaparkā bija stāvgrūdām pilnas ar armiju, visa Rīga būtu bijusi cūku apsēsta! Poligonā nekas nav mainījies, darbojas kā visus gadus, cūku perēklis jāmeklē tuvāk Rīgai. Starp citu, ja ka’ds nezina – Ādažu poligons ir vienlaikus arī dabas liegums, tur daudzas dzīvības uzturas labprātāk, kā ārpus tā, un nezin vai būtu padzenamas, īpaši tādi nekauņas kā cūķi.

  • nu varbūt,ka tik traki nebūs Atbildēt

   Tad jau pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu beigās visā Latvijā būtu zvērudārzs.Tikai zvēri,putni,rāpuļi,kukaiņi un tamlīdzīgie.

 23. mūsu valstī nemāk sazīvot valsts vīri savstarpēji, galvenais ir ”apriet ” vienam otru, ar to parādīt, ka viņš strādā, bet reāli situāciju neizvērtē. Kāpēc tad tās cūkas nāk uz to pilsētu, tāpēc ka tiešām zemnieki saķīmiķo to mūsu zemīti, jo lūk visādas Eiropas prasības un noteikumi. Neviens nedomā par sekām, bet dzīvnieks ir īstais rādītājs, kad kaut kas nav kārtībā, bet cilvēks negrib ieklausīties un aizdomāties par to. Dabai pretī neiesi, tā tevi māca, tikai vajag to izprast.

  • klau, tauta – vai zini ar, ko runā? Kaut ko no lauksaimniecības saproti? “Visādas prasības” parasti ierobežo ķīmiju, nevis pieprasa palielināt. Un kā bijušais kolhoznieks varu pastāstīt par patiesi vērienīgu ķīmiķošanu toreiz… Ja tai cūkai gadījies šitik liels metiens Rīgas pievārtē, kur vieni vienīgi cilvēku nami un autošosejas ar autosaloniem un lielveikaliem, ja ar katru gadu samazinās briksnāji kur dzīvoties – kur tad citur viņa dosies, ja ne uz tuvāko barotavu?

 24. Beidzot neta ārēs ir parādījies raksts,ko ir vēlme līdz galam izlasīt

 25. Tā vietā,lai ietu un intervētu to iestāžu vai organizāciju vadītājus,kuru tiešais pienākums būu
  reāli kaut ko darīt,tiek rakstīti nevienam nevajadzīgi raksteļi tautas uzjautrināšanai .
  Skaidrs taču ir as,ka Ušakovs neies un ar dakšām nedzīs cūkas uz mežu !

  • nu tak lasāms, ka gāja uz sēdi, sekoja un būtu intervējis, bet feļetons vien sanāca! un ja kāds nevar savu pienākumu ietvaros nokārtot jautājumu, tad drīkst arī ņemt dakšas un dzīt!

  • Līcīša raksti ir vajadzīgi.Visi lasa un visiem patīk.Pat atbrīvotāji sākuši lasīt un komentēt.Paldies!

 26. Nedzīvoju Rīgā,un pat LV reti ierodos,bet šis raksts pacēla man garastāvokli,nevaru beigt smieties-nu kolosāli uzrakstīts,paldies!

 27. Bāskervilu cūka Atbildēt

  Šoreiz ir izdevies sevišķi smieklīgi 🙂

 28. būs jāstaigā ar haizivīs nirstamo būri

 29. Līcīšonka kā vienmēr līmenī : tēlaini, asprātīgi …
  .
  Tikai šoreiz acij garām !
  Cūka SAOŽ saknītes dziļi zemē, izrok un, protams, apēd.
  Laukos tūkstošhektāru bendētāji “zemnieki”(lasi: noziedznieki pret Latvijas zemi) ir piegānījuši laukus ar ķīmiju gan mēslošanas modē gan pret ko tik visu nē miglošanas modē, ka cūķis gandrīz vairs NESAOŽ tās saknītes un pārējo “meņū”.
  Tie kapi, pagaidām, vēl relatīvi nepieķīmiķoti un niedru audzes arī. Tad nu suķi turp arī pārceļas. Tā “bezbailība” ir aiz izmisuma, un ar “čiepinu” un pārējās birokŗātijas KAUNINĀŠANU maz kas būs līdzēts – evolūcija ir sasniegusi kārtējo loku. 🙁
  Līdakkungs pirms kādiem 15 – 20 gadiem bija atzīstami sakarīgs (vismaz televīzijā ! ), bet izskatās, ka ar gadiem rutīna drupina arī viņu.
  .
  Rīdzinieki, iegādājieties portatīvās sētiņas, ja gribat ar veselu ādu staigāt pa ielām ! 🙂

 30. Līdzība ar okupantiem 4.maija Latvijā Atbildēt

  Iesākumā cūkas reģistrēs par nepilsoņiem. Vēlāk cūkas naturalizēsies un referenduma ceļā mēģinās pārņemt varu…

  • Žetons par komentu !!!

  • Nila valdīšanai ar drīz pienāks gals.Nez vai tā cūkpartija slēgs sadarbības līgumu ar SC un Vienoto Krieviju.Tak jau pašiem būs savi domubiedri.

  • Не нарывались бы вы, господа, с низкопробным юмором своим. Так и под статью попасть можно. Модераторы, ау!

   • jumors, kā reize, te nav nemaz “nizkoprobnijs’, tīri augstas kvalitātes 🙂 Daudz, daudz prastākus komentus otrā virzienā vari sameklēt interneta ārēs

    • >grapist 21. maijs, 2015 12:59
     Вот оторвут тебе яйца, а потом тем же свинкам скормят. А тебе скажут – это юмор такой высокий, смейся давай, веселись. Правда смешно?
     ________________________________________________
     P.S. Повторно, взамен удалённого. Господа редакторы, ваше поведение похоже не тех милых зверюшек на картинке в верху. То есть, хамить на государственном языке можно, а отвечать в таком же стиле, но русском нельзя?! Чистой воды дискриминация.

     • liedz atbildēt?Tu taču to visu laiku dari.Labāk brauc uz savu Krimu atpūsties!Jeb Spāniju.Mums vienalga.

     • >un kas tev 21. maijs, 2015 19:36
      А что, демократия и свобода слова тебе не нравятся?! Man arī vienalga ko tu doma par mani.

   • grafists atpazina savējos un savējo uzvedību? Tad jau trāpīts…

  • cūciņām vajag izsniegt uzturēšanās atļaujas vecajās Rīgas ganībās?

Draugiem Facebook Twitter Google+