×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. aprīlis, 2016
Drukāt

Ušakovs pauž nožēlu par publicētās karikatūras interpretāciju (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Man ir žēl, ka atsevišķas personas manis publicēto zīmējumu traktējušas kā mēģinājumu paņirgāties par vēsturi, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S).

Lai gan Ušakovs uzskata, ka viņam veltītie pārmetumi nav pamatoti, viņš atzīst, ka otrreiz savu domu censtos pasniegt citādāk, neizmantojot no interneta paņemtas bildes. “Pasniegšanas veids diemžēl sanācis tāds kāds ir,” viņš norādīja. “Bieži vien manis darītais tiek traktēts. Varbūt esmu stūrgalvīgs, varbūt neesmu vēl pietiekami nobriedis, strādājot politikā, bet es turpināšanu teikt to, ko uzskatu par pareizu,” pauda Ušakovs.

Viņš skaidroja, ka ar publicēto attēlu vēlējies norādīt, ka daļa cilvēku, kuri tika izsūtīti un piedzīvoja badu, joprojām dzīvo nabadzībā. “Un pie tā nav vainīga padomju vara. Ar karikatūru es gribēju pateikt, ka mums vajag izbeigt ļaut politiķiem runāt tikai un vienīgi par vēsturi, ar to cenšoties piesegt to, ko viņi nav izdarījuši pa šiem gadiem,” pauda Rīgas mērs.

Kā vēstīts, Ušakovs pagājušajā nedēļā sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam braucamrīkam sabojā riteni, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas – tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.

“Vienotības” deputāts Vilnis Ķirsis jau vērsies pie Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu, liecina Ķirša publiskotā vēstule sociālajā tīklā “twitter”.

Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) uzskata, ka Rīgas mēram jāatvainojas par sociālos tīklos publicēto karikatūru, kurā mēģināts jokot par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem.

Tikmēr Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V) nosūtījusi vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā aicina izvērtēt Ušakova publicēto viedokli par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem un saukt viņu pie atbildības.

Pats Ušakovs aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka šādu attēlu publicējis, jo uzskata, ka nav pareizi pašreizējās valstī esošajās problēmās meklēt cēloņus vēsturē, kā arī tērēt lielas naudas summas, lai pētītu pagātnes notikumu radītos zaudējumus tā vietā, lai šos līdzekļus ieguldītu pašreizējo problēmu risināšanā.

“Bēdīgi skatīties, ka situācijā, kad Latvijā ir tik daudz problēmu, kā, piemēram veselības vai izglītības nozare, publiskajā telpā joprojām kā attaisnojums mūsu problēmām tiek minēti vēsturiskie notikumi. Un bēdīgi skatīties, kā tiek tērēti resursi kompensāciju aprēķināšanai par pagātni, nevis vīzijas izstrādāšanai, ko mēs darīsim nākotnē. Ar šo bildi gribēju pievērst uzmanību, ka mums ir jāizbeidz lūkoties pagātnē un sen ir laiks pievērsties nākotnei. Un, ja šī bilde ir izraisījusi diskusijas, man par to ir liels prieks,” komentēja Rīgas mērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. arī, ka Daugavas promenādē iestāda vītoliņus, bet neseko līdzi, kas ar tiem notiek. Visas stumbra līdzsvarojuma saites norautas, tagad jau tālāk tiek raustīti no saknēm ārā. Vai tad kādam nav jālūkojas un jārūpējas par to, lai vandāļi nevandalētu.
  Sirds sažņaudzas, ka iestādītus kociņus bendē nost.
  Ko līdz iestādīt koku, ja par to nerūpējas tālāk.

 2. Tikai pēc okupācijas seku likvidēšanas un nelikumīgi piešķirtās pilsonības anulēšanas kolonistiem, varēsim saukties par tiesisku valsti.

 3. Ka tik nesāk raudāt-pats sajuta,ka aizgājis par tālu savā visvarenumā!Bet nožēla-pupu mizas!

 4. Ja Ušakovs negrib ,lai atceras un pēta pagātni, ko tad viņš 9. maijā Pārdaugavā meklē pie pieminekļa?
  Lai organizē mītiņus nākotnei! Viņš vienkārši te nodarbojas ar demagoģiju: interpretē vēsturi, kā viņam ienāk prātā. Okupācijas tēma viņam nepatīk, tāpēc tā nav jāpēta, bet uzvaras tēma viņam patīk un tajos pasākumos viņš labprāt apgrozās (lai arī tā ir vēsture). Zinot viņa politiskos uzskatus un simpātijas pret Putinu,” īlens tomēr lien ārā no maisa”, tāpēc viņa izdarībām publiskajā telpā no attiecīgajam iestādēm ir jāpievērš vajadzīgā uzmanība.

 5. Jā, patīk vai nepatīk, sava taisnība viņam ir: daudz vieglāk gremdēties pagātnē un lolot spožas nākotnes izredzes, daudz grūtāk ar tagadni, kur tik daudz nepatīkamu liecinieku…

  • Jādara ir abi.
   Bet doma atteikties no vēstures un apbērt to ar smilts kārtu kā tāda ir pretīga un atgrūžama. Tikai pagātnes un vēstures celšana, šķirošana, analize dod zināsanas nākotnei un pataisa tautu no akla bara par pieredzējusu cilvēku kopu.
   Bet jāprot analizēt savas kļūdas un apkārtējo tautu, valstu rīcības modeļus, izstrādājot labākās iespējamās taktikas.

 6. Varētu parēķināt unikālās Vecrīgas namu vērtību, kurus tukšus atstājis Ušakovs.

 7. Tautas mīlētājs Ušakovs, kurš tautu sauc par BIDLO un, kura vadībā iet bojā unikālā Rīga ( gadiem tukšs stāv Rīgas centrs) nolēmis pakauties ar kompartijas biedri.

 8. man patika Ušakova teiciens, nav ko cilāt pagātni vajag celt nākotni.

  • Atceros sadu teicienu lietoja ari kāds no interfronetes ebrejiem savā laika.
   Kas pats par sevi ir īsā anekdote.
   ___
   Bet pašiem sev jāatzīst arī Ulmaņa pieļautās reakcijas kļūdas 40.g. UN nešaubīgi spēki, kas velas Eiropas teritorijā EUrabiju mēģina visādos veidos raisīt spriedzi latvija-Krievija un visos citos reģionos visas iespējamās spriedzes. Jo tas novājina. Grib iedzīt slazdā, kur gaida smaga izvarošana no Krievijas – maksimāls zvēra naids sacelts. KAS savukārt nozīme, ka pasi var uzspiest jebkādus neizdevīgus noteikumus līdz pat suverenitātes atņemšanai un spiešanai āra no zemēm ar imigrantu masu uzsūtīšanu.
   Tā ka šādai dzīšanai strupceļā un variantu atņemšanai tomēr gluži padoties nevajadzētu.
   Mūsu interesēs būtu, uzvesties, kā izlutinatam sķirtu vecāku bērnam, kurš kaulējas”man tētis atļauj est konfektes, bet tu neļauj” Un to vēl ir iespejams darit ari apvienojoties lielākā valstu grupā.
   Kaulēties un šantažēt lielvalstis. Ka domājat??

  • Ar to es mūsam nedomāju, ka mēs varētu apsvērt jelkad vēlēsanos atgriezties Krievijas ietekmes zonā, bet neviens neliedz pakaulēties ar EUrabijas projektu kā to darīja Grieķija. Kā to dara lielbritanija. Kas liek eirokrātiem saspringt.
   Jo politika, ko viņi dzen ir mums nāvējoša.

 9. Ja tādi ušakovi Latviju nebūtu okupējuši, tad Latvija plauktu un zeltu! Nu ir vainojama krievu pagātnes rīcība! ušakovan jāatkāpjas!

 10. Nezin kāpēc šim kungam tik bieži izdodas apvainot latviešus ? Varbūt vienreiz jāizbeidz šī savu īpašo domu publicēšana, kurās vienmēr laužas cauri pazīstama dzīvnieka kāja un jānodarbojas tikai ar saimniecības lietām!?

 11. šis glumais puisis panāca ko gribēja- viņu novērtēja Krievijas Ārlietu ministrija, viņš sajūsmināja Latvijas krievus pirms lielajiem svētkiem Pārdaugavā. Tagad viņa vēlētājs būs vēl pārliecinātāks par savu elku, bet to , ka latvieši nosoda, tur viņam dziļi pie dibuā.

 12. Nožēlot tu varēsi Kremlī pie saimnieka, kad tev pa dupsi dauzīs.

 13. par šo okupācijas sauso atlikumu Atbildēt

  lūk, okupācijas sausais atlikums, proti, Rīgs krēslā – beigtas ēzeļa ausis. … kaimiņvalsts iedeva to ko solīja!

 14. Es būtu pateicīga,ja ”LATVIJAS avīze” kādu brīdi iztiktu bez šīs personas gudrību publicēšanas un neredzētu viņa ģīmi.

 15. Kkaa neticas ka nu vinjsh tik labinjsh. Pats uzlicis riigaa biljeteem sab transportaa 2 eur. Ko veel runaa. Un starp citu arii vinjsh ir politikjis. Diezi vai kaads kas bijis izsuutiits tik miiliigi izteiktos par padomju varu kas paldies dievam vairs nav.

 16. Kā parasti nožēlo,citādi rīkoties nevarēja jo vēlētājs viņa nesapratīs.Vnk nožēlojami.
  Kad beidzot šis cilvēks demisionēs!!!! vai valdība to izmetīs!!!!

 17. Kā parasti nožēlo,citādi rīkoties nevarēja jo vēlētājs viņa nesapratīs.Vnk nožēlojami.
  Kad beidzot šis cilvēks demisionēs!!!! vai valdība to izmetīs!!!!

 18. pauž nožēlu par INTERPRETĀCIJU, nevis par paņirgšanas FAKTU! Pirms okupācijas Latvijā dzīves līmenis bija augstāks nekā Somijā. Tātad vēsturiskajiem notikumiem IR nozīme.

Draugiem Facebook Twitter Google+