×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. novembris, 2013
Drukāt

Ušakovs pirms vēlēšanām sola rūpēties par latviešu valodu (40)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs piedalās partijas "Saskaņa" kongresā.

Viens no uzdevumiem, ar ko “Saskaņas centrs” (SC) varētu iet uz Saeimas vēlēšanām, ir izmaiņas reģionālajā politikā. Tāpat ir jārūpējas par latviešu valodu, latviešu kultūras mantojuma saglabāšanu un kultūras attīstību, 9.novembrī partijas “Saskaņa” kongresā uzsvēra SC līderis Nils Ušakovs.

Ušakovs pauda viedokli, ka pašvaldības savas funkcijas pilda labāk nekā centrālā vara, tomēr pašvaldību finansiālā situācija kļūst arvien sliktāka. Saskaņā ar Ušakova teikto, tieši pašvaldības bija tās, kas “iznesa visu krīzes smagumu”.

Ušakovs pauda viedokli, ka pašvaldībām būtu jāuztic papildu funkcijas medicīnas, kultūras, izglītības, ceļu uzturēšanas, kārtības nodrošināšanas jomā. Ņemot vērā papildu funkcijas, būtu nepieciešams arī papildu finansējums – pašvaldībām būtu jāsaņem daļa no uzņēmumu ienākuma nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa.

Tāpat svarīgi ir rūpēties par latviešu valodu, latviešu kultūras mantojuma saglabāšanu un kultūras attīstību, pauda Ušakovs. Pēc viņa teiktā, viens no uzdevumiem ir “rūpēties par to, lai šeit arī pēc 100 un 200 gadiem, lai šeit vienmēr būtu neatkarīga Latvijas valsts”. Vienlaikus jārūpējas arī par minoritātēm, piebilda SC līderis.

Ušakovs, uzrunājot sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” kongresa dalībniekus, sacīja, ka SC izdevies mainīt retoriku, runājot par to, kas ir svarīgs valsts attīstībai, un piespiest arī labējās partijas, piemēram, “Vienotību”, runāt par sociālo taisnīgumu.

Tāpat SC ir politiskais spēks, par kuru balso gan latvieši, gan nelatvieši, sacīja Ušakovs, piebilstot, ka šim politiskajam spēkam izdevies vienot cilvēkus, neskatoties uz viņu viedokli par vēsturi. Viņš arī pauda viedokli, ka vienīgais ilgtspējīgais integrācijas modelis – latviešiem un nelatviešiem strādāt kopā.

Vēl, pēc Ušakova domām, SC izdevies ieviest jaunus politiskās kultūras standartus. Valdības darbā esot vērojami nepārtraukti kašķi, savukārt Rīgas domē partneru sadarbība ir veiksmīga, skaidroja Ušakovs.

Vienlaikus SC līderis uzsvēra, ka nedrīkst ieslīgt augstprātībā un pašapmierinātībā, un SC būtu jāstiprina tās pozīcijas, ko izdevies sasniegt.

Viens no nākotnes primārajiem mērķiem ir Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kur jāiegūst vismaz trīs vietas, sacīja Nils Ušakovs. “Saskaņa” 2014.gada EP vēlēšanās plāno startēt ar atsevišķu sarakstu.

Savukārt EP deputātu kandidātu sarakstā “Saskaņa” plāno iekļaut tikai tos cilvēkus, kas ir partijas biedri vismaz vienu gadu, kas ir spējīgi prasmīgi pārstāvēt šo partiju EP sociāldemokrātiskajā frakcijā. Tāpat kandidātiem jābūt zināšanām un pieredzei Eiropas Savienības (ES) likumdošanas jomā, svešvalodu zināšanām, kā arī jābūt spējīgiem aktīvi aizstāvēt Latvijas intereses Eiropā.

Sestdien, 9.novembrī, Rīgā notiek politisko apvienību SC veidojošās sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” kongress. Kongresā tiks pārvēlētas visas partijas amatpersonas, kā arī tiks diskutēts par partijas nākotni un attīstību kontekstā ar nākamgad paredzētajām vēlēšanām – gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas, aģentūrai LETA sacīja partijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Uz kongresu šodien pulcējās 967 delegāti, kas ir 85% no visiem izvirzītajiem delegātiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Ausainis ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē. Tāds puskoka lēcējs un kremļa marionete vien ir.

 2. Tiem salašņām tikšana valdībā ir dzīvības vai nāves jautājums.Gatavi iet pāri rubikveidīgo līķiem.Tās viņu “rūpes” par latviešu valodu izpaužās tā,ka Domē viņu deputāti latviski vai nu nerunā vispār vai runā ar grūtībām.Latviešu bērni spiesti apmeklēt krievu bērnudārzus,krievu skolas netiek likvidētas,bet gan finansētas no valsts budžeta,bet paši salašņas iet balsot par krievu kā otru valsts valodu.

 3. krievjūdiem ticēt – nabagam būt.

 4. Un ko veel tas nagabadziins dariis, lai tiktu pie latvieshu balsiim ???

 5. Ušakovs melo! To pierāda visas viņa darbības, kuras ir vērstas pret latviešu valodu, latviešu tautu. Tas ir naidīgs elements latviešu tautai, pret kuru būtu jācīnās ar visiem iespējamiem līdzekļiem un metodēm!

 6. Kaut kā neiet tam SC pēdējā laikā, kaut kā galīgi nevelk.

 7. mūsu nacionālie maksātnespējas proecesi viņam dos balsis, tāpat kā svalaik birks, diemžēl

 8. Mums nevajag lai nekaunīgs krievnacists “rūpetos” par mūsu valodu; kad Saeimā beidzot būs latviska valdība (nevis tādi puskoka lēcēji ka Dombrovskis), tad latviešu valodai beidzot tiks ierādīta pienācīga vieta — kā izglītībā tā administrācijā, tā uzņēmējdarbībā.

 9. Tā ārprāta liekulība,melīgums un alkatība izraisa tikai pretīgumu .Man nav saprotams — kā normāls cilvēks var runāt vienu,darīt otru un solīt trešo ? Kā Ušakovam pašam no sevīm nepaliek kauns un nepaliek nelabi ??? Man ir aizdomas ,ka pēc katras tādas uzstāšanās viņš tualetē noteikti izvemjas,jo normāls cilvēks nav spējīgs izturēt ilgstoši sevī tādu nelietību !

 10. jā, ar latviešu valodu tam nilam ir pavisam bēdīgi. Knapi ”sagrabina” pilnu teikumu. Bēdīgi.

 11. Melīgs kā visi krievu čekisti.Pašam latviešu valodas izruna ar katru gadu paliek aizvien sliktaka,riebjas klausīties,kādā šausmīgā latviešu valodā runā Latvijas galvaspilsetas mērs!

 12. Īstenībā viņš gribēja teikt – līdz vēlēšanām.

 13. Visām skolām un bērnudārziem jāpāriet simtprocentīgi uz valsts valodu — LATVIEŠU.

 14. Vai var ticēt partijai, kas gribēja noniecināt mūsu valodu, kurai ir sadarbības līgumi ar pļutkina partiju un Ķīnas kompartiju?:))

 15. Ušakovs pirms vēlēšanām sola rūpēties par latviešu valodu kā par otro valsts valodu. Tā laikam pareizi būtu teikts.

 16. Neaizmirsīsim tikai, ka ar Ušakova svētību notika referendums pret latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu!

 17. nez, kurš ta balsoja par krievu valodu?

 18. Udensleejeejs, krieviskais ,,saskanjiskais”!

 19. Latviešu tauta nekad SC nepiedos mēģinājumu ieviest krievu valodu kā valsts valodu Latvijā!

 20. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Meli. No sociāldemokrātijas SC ir tikpat tālu, kā kā līdz tālākajai zvaigznei. Ja pensionāriem dod bezmaksas braukšanu – tie ir sociāldemokrāti. Bet PAVĒROJIET, KĀ ŠIE SOCIĀLDEMOKRĀTI POSTA Rīgas naudu, dod kapeikas par braukšanu, paņem miljonus komunālajos un dzīvojamo māju apsaimniekošanā. Tautiņa to neapjēdz.

  Kā “sociāldemokrāti” slauc naudiņu no Rīgas brīvostas, kā darbojas amatpersonas, kā darbojas Rīgas dzīvokļu mammas un stabiņas.

  No Ušākova neva saņemt nevienu normālu atbildi uz sūdzībām.Un kā darbojas viņa izraudzītā Rīgas īres valde? kauns, kas par privātbodīkti un īpašnieku aizstāvi!!

 21. Vai nav kauns diskriminēt “krivvalodīgos” bērnus (krievi un krievu bērni dzīvo Krievijā), liedzot viņiem pilnvērtīgi apgūt valsts valodu, lai viņi brīvi varētu strādāt jebkuru darbu valstī, ieņemt vadošos amatus.

  Šodien bilingvālās skolas beidzējs ir tāds surogāts vien, jo sevišķi neizprot publisko valodu, nezina normālu gramatiku. Jūs, krievvalodīgie, turat savus bērnus okupācijas režīmā. Jūs ne par mata tiesu ar to nevarat nodarīt ļaunumu latviešiem, ļaunums ir jūsu krievvalodīgajiem bērniem, vienīgi viņiem. Tanī pat laikā viņi aug nereti ļaunā garā pret valsti, kurā dzīvo.

  Brīvību krievvalodīgajierm krievu bērniem! Vienādas tiesības mācīties skolās ar valsts valodu kā latviešu bērniem. Nost ar krievu bērnu okupāciju.

  Nelaime ir skolotājos, kuri neprot pietiekamā apjomā latviešu valodu un baidās palikt bez darba! Nelaime ir Krievijas provokācijas pret Latviju, lai turētu krievu bērnus naida atmosfērā pret zemi, uz kuras dzīvo.
  Uškov, cik ilgi dzīvosi pēc pUTINA PARTIJAS NORĀDĪJUMIEM?

 22. oo, tagad Rīgā visi bērnudārzi un skolas būs latviešu valodā

 23. Kretīns manā vecumā …..

 24. Arvien vairāk sāk likties, ka SC ir nopircis ari LA. Tās biežās NU intervijas, šodien pat 3 raksti par viņu.

  • Jā tas jau sāk kaitināt.Ja turpināsies šī meļa un nekauņas popularizēšana LA ,tad to vairs nelasīšu.Līdz šim tā bija avīze,kuru lasu katru dienu.

  • pat vairs neliekas,bet esmu pārliecināta,ka LA popularizē šo personu.Jau sen tas tiek darīts.Nožēloju,ka abonēju LA nākamajam gadam.

 25. Būtu smieklīgi, ja skatās uz Ušakova izdarībām drauga Lindermana iniciētā valodu referendumā, Tomēr, ne tikai Rīgā, bet ari citviet Latvijā dzīvo lumpeņu bari, kuri gatavi par bezmaksas braukšanu tramvajā, gatavi pārdot savu māti.

 26. Man šie solījumi nav vajadzīgi, tik un tā par jums nebalsošu.

 27. Kā tad. Noticējām. Ušakovam, kas pats balsoja par krievu valodas ieviešanu.

 28. pretendenti uz latviešu balsīm? Atbildēt

  Saeimas deputāti no SC:
  Jānis Urbanovičs Priekšsēdētājs
  Valērijs Agešins Priekšsēdētāja biedrs
  Artūrs Rubiks Priekšsēdētāja biedrs
  Jānis Ādamsons Deputāts
  Boriss Cilevičs Deputāts
  Irina Cvetkova Deputāte
  Sergejs Dolgopolovs Deputāts
  Andrejs Elksniņš Deputāts
  Oļegs Hļebņikovs Deputāts
  Marjana Ivanova-Jevsejeva Deputāte
  Aleksandrs Jakimovs Deputāts
  Viktors Jakovļevs Deputāts
  Nikolajs Kabanovs Deputāts
  Ivans Klementjevs Deputāts
  Andrejs Klementjevs Deputāts
  Jeļena Lazareva Deputāte
  Igors Meļņikovs Deputāts
  Sergejs Mirskis Deputāts
  Vladimirs Nikonovs Deputāts
  Ņikita Ņikiforovs Deputāts
  Vitālijs Orlovs Deputāts
  Igors Pimenovs Deputāts
  Sergejs Potapkins Deputāts
  Ivans Ribakovs Deputāts
  Raimonds Rubiks Deputāts
  Aleksandrs Sakovskis Deputāts
  Jānis Tutins Deputāts
  Ivars Zariņš Deputāts
  Mihails Zemļinskis Deputāts
  Igors Zujevs

 29. Nožēlojami, sen nebiju tā zviedzis. Un kā tad viņš plāno aizsargāt latviešu valodu? Viņš jau ir darbos savu attieksmi parādījis, parakstoties par krievu valodu kā otru valsts valodu, izņemot no pirmskolas apmācību iestāžu nolikumiem tekstu ka mācības notiek latviešu valodā, kā arī sadzīvē aktīvi atbalstot divvalodību.

  • Tad jau vispirms Ušakovam jā organizē latviešu valodas kursi SC deputātiem, jo tikai retais no viņiem prot runāt kaut cik pareizā valsts valodā!

  • SC piemīt spēja artkārtīgi ciniski melot, acīs skatīdamies.
   Visi politiķi melo, taču SC to dara ar īpašu cinismu, pavisam un nemaz nerēķinoties ar realitāti.

   • Nu, protams,kur nu par Nilu! Balsojiet par Sarmīti un Raivi – vot, tie gan ir īstie! Latviju pa tīro izsaimniekojuši!

    • vēl jau var balsot par Repši,viņš dikti raujas pie barotavas

    • kas nu tu par lapseni Atbildēt

     Tu esi aitas un zoss krustojums.varētu padomāt,ka tavs elks ar savu kopāniju neko nav izsaimniekojuši,bet gan godīgi kalpo Rīgai un Latvijai.Vēl valdībā aitām krievjūdus sagribējies.Tad tik aitām būs vaimanāšana un zobu klabēšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+