×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Ušakovs regulāri tiksies ar aktīvistiem, kas cīnās pret mazākumtautību skolu reformu (52)

Foto LETAFoto LETA

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ticies ar protestu pret mazākumtautību skolu reformu rīkotājiem, lai paustu Rīgas domes un partijas “Saskaņa” viedokli šajā jautājumā, liecina mēra publiskotā informācija sociālajos tīklos.

Ušakovs ticies ar aktīvistiem Degi Karajevu, Armenu Halatjanu, Konstantīnu Čekušinu, Margaritu Dragili, Olgu Goginu un Irinu Fjodorovu. Tikšanās laikā klātesošie diskutējuši par Rīgas domes plāniem saistībā ar mazākumtautību skolu reformu, partijas “Saskaņa” pozīciju šajā jautājumā, izglītības kvalitāti kopumā, kā arī drošības un sabiedrības stabilitātes jautājumiem.

“Es no savas puses detalizēti pastāstīju, kāpēc iestājos pret mazākumtautību skolu reformu, kā arī par Rīgas domes plāniem ieviest alternatīvu atbalsta programmu mazākumtautību skolās. Sarunājām regulāri tikties, lai apspriestu visu, kas liekams zem darba nosaukuma “Kā dzīvot tālāk?”,” norāda Ušakovs.

Ušakovs informējis, ka janvāra beigās organizēs sanāksmes ar visu Rīgas mazākumtautību skolu vecāku padomēm.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājums paredz, ka pārejai uz mācībām vidusskolās tikai latviešu valodā mazākumtautību izglītības iestādēs būtu jābūt pabeigtai 2021./2022.mācību gadā, nosakot, ka mācības pirmsskolā notiktu bilingvāli, sākumskolā (1.-6.klasē) tiktu nodrošināti trīs bilingvālās izglītības modeļi, pamatizglītības posma noslēgumā (7.-9.klase) 80% mācību procesa būtu nodrošināmi valsts valodā, savukārt vidusskolās (10.-12.klase) mācības notiktu tikai latviešu valodā.

Līdz šādam rezultātam tiktu nonākts pakāpeniski. 2019./2020.mācību gadā 80% mācību valsts valodā pamatskolā būs jānodrošina tikai 7.klasē, 2020./2021.mācību gadā – 7. un 8.klasē, savukārt 2021./2022.mācību gadā mācības latviešu valodā 80% apjomā notiktu jau visā pamatskolas noslēguma posmā. Arī pāreja uz mācībām latviešu valodā vidusskolā notiktu pakāpeniski – sākumā, 2020./2021.mācību gadā, tikai valsts valodā mācīsies 10. un 11.klases skolēni, bet pēc gada – visas vidusskolas posma klases.

Radikālākie reformas noliedzēji pārmet Ušakovam un “Saskaņai” nepietiekamu krievvalodīgo iedzīvotāju interešu aizstāvību šajā jautājumā. Līdz šim pret mazākumtautību reformas ieviešanu organizēti trīs protesti, kuri pulcējuši vairākus simtus cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Tu r9iebekli te smirdini gaisu. Brauc uz krieviju un aicini lai cukcas varetu tur macities dzimtaja valoda.
  Atver maskava Krievijas valsts apmaksatu skolu latviesu valoda.

 2. Kura tauta Latvijā skaitās mazākumā? Vai neūtu Tev laiks aizvākties ar godu” Tautu rīdītāj!!!! naidotāj!!!!

 3. Nesaprotu ko ”DP” to Nilu neņem pie dziesmas, tāpat arī ždanokveidīgos-Lindermaņus utt, ko? Vienreiz tas būs jāizbeidz, pietiek barot Latvijai nelojālus cilvēkus. Tādām krievu skolām Latvijā nav jābūt, ir Latviešu skolas, kuras likvidē. Lūk kur visiem ”krievu” bērniem jāiet mācīties un valodu labi pratīs, arī par pilsoņiem varēs kļūt. Skolās būs tad arī vajadzīgais cilvēku skaits. Ja tās vecās krievu ”učenes” ‘nevar valsts valodu iemācīties, laiks tad amatu atstāt. Un tā krievu skolu aizstāvēšana velk uz seperātismu , ”varoņi” jau ir redzami’.

 4. Izglītības ministrijai jāveic krievu skolu skolotāju sertificēšana- Valsts valodas pārvaldīšanai AUGSTĀKAJĀ LĪMENĪ. Ušakovs nepilda Putina nospraustos uzdevumus. Skraida pat uz Ameriku. Ko dara roklaižas – Aldermane u.c, par īsteno sovjet mācību apoloģētiem ,, īsteno krievi- Ždanokas, Mamikina, Lindermaņa, Grigules un viņveidīgo”” nemaz nerunāsim. Jautājums, kā Ušakovam iet tādu mazākumtautību skolās , kā igauņu, lietuviešu, angļu, vācu, franču mācībām un eksāmeniem krievu valodā. Ko Nil klusē?

 5. Ušakova īstais uzvārds ir Kacs. Jau uzstājās ASV. Grib dzīvot Latvijā, baudīt Rīgas mēra amatu. Taisa reitingu sev un tiem, kuriem nav viss mājā. Cilvēks ar novirzēm. lai brauc uz Izraēlu un dzīvo!
  Ždanoka tāda pat, izmanto krievvalodīgos un bauda dzīvi. Kaut kas jāsāk darīt! Pietiek!!!

 6. Visspirms jājautā IZM Šadurskim, kā tas nākas, ka profesiju sarakstā paredzēta kā obligāta prasība valst valodas zināšanas arī pedagogiem, bet ir skolotāji, kas valsts valodu neprot. Tā vietā, lai tādus likumīgi atbrīvotu no darba, gudro kā mēģināt šiem kaut ko iemācīt, lai varētu realizēt skolu reformu, kas iekavēta pāri par 20 gadiem.
  Un Kučinska kungam, kā tad tā – ārstiem var nodiktēt, ka dažu mēnešu likā jums būs pildīt ministrijas pavēli, lai cik tā ačgārna, bet krievu skolām – vēl debatēim, vēl atlikim vēl finansēsim … Kur mēs skaitāmies ES vai Krievijā? Un kad aizvāks no DP čekistus, kas pieļauj Ušakova un pārējo Putina ielikteņu saimniekošanu?

 7. Cien. LA! Manuprāt, svešvalodās rakstošā grafista komentāri ir kā kūpoša čupa zem izgreznotas Ziemassvētku eglītes. Savs asumiņš, savs pipariņš? Vai patiesi tev to vajag?

  • Мне на ваши обиды плевать, вы получаете то, что заслуживаете. Atbildēt

   What, I do not like? I do not have to write politely, you get what you do yourself! Foul language and rude, constantly scold us with different bad words, you all are considered the norm. But when you yourself answer in the same style, you immediately get into a pose of terribly offended and insulted!

   • Pretī nespļaušu; neesmu tā audzināts. Bet tu gan šeit visus stūrus esi piespļaudījis ar indi, ko nez vai tev ļautu darīt tavā laimes pārpilnajā austrumzemē. Tomēr ceru, ka arī tu saņemsi to, ko esi pelnījis!

    • Vot i ne pljui! Posmotri lutche na drugih kommentatorov, tvoih sorodichej. Vot oni polni dobra, da?! Vot u kogo i nenavisti i jada predostatochno!
     No ti prav, kazdij poluchit po zaslugam. I ti – toze! Everyone will get what they deserve!

 8. Ušakov,atjēdzies, kur tu dzīvo,vajag mācīties un cienīt Latvijas iedzīvotājus, ja šeit tev nav kur naidoties,brauc labāk uz krieviju,tur tavs darbiņs varbūt tautiešos nesīs augļus.Nenaido tautu un neizliecies par aizstāvi,

 9. Vienmēr ir bijuši cittautieši kuri vairāk par vienu valodu nav spējuši iemācīties, nu lieciet taču viņus mierā, apkopējas un sētnieki Rīgai vienmēr būs vajadzīgi, vai ne tā, mēr Ušakova kungs?

  • USAKOVS NEŠĶIRAS NO SAVA ZILĀ PRAĶA, AR TO ŠIS DEMONSTRĒ PIEDERĪBU 1 DĪVAINAM KLANAM. UN NEŅEM GALVĀ, KO PUBLIKA PAR ŠAMĒJO DOMĀ.varonis, JAU JAU REIZ TIK atklāti DEMONSTRĒ SAVU NOSLIECI…..

 10. Ušakovs — latviskas Latvijas ienaidnieks.

 11. Ах ты блядь! Опять! Да когда же ты сдохнешь тварь! Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Atbildēt

  Oh, you fucking whore! Again! But when will you die? Stop stealing other people’s nicks, you bitchy bitch! Fuck you, freak!!!

  • Es angliski nemāku tik spēcīgi lamāties kā krieviski un žīdiski.

   • Ах ты блядь! Опять! Да когда же ты сдохнешь тварь! Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Иди на хуй, урод!!! Atbildēt

    Zato ja mogu! Prekrat vorovatj chuzije niki, suka!
    Fuck you, freak!

 12. šis uškovs laikam ir tās beigtās teļa ausis, ko mums solīja? Ja? … grūti gan šiem okupantu pēcnācējiem, visiem viņiem ir beigtu teļu ausis … tas ir pretīgi un bēdīgi, jo gudrību ar beigtām teļa ausīm nesadzirdēt, ja nu vienīgi izbļāvienus mātes valodā … jācer, ka šī okupantu kaite pēcnācējiem reiz rimsies, pāries un beigtu teļu ausu vietā izaugs normākas cilvēka ausis… cerēsim!

  • Ах ты блядь! Опять! Да когда же ты сдохнешь тварь! Прекрати воровать чужие ники, сука паскудная! Atbildēt

   Oh, you fucking whore! Again! But when will you die? Stop stealing other people’s nicks, you bitchy bitch! Fuck you, freak!!!

 13. Visi tie, kuri tagad mācās visa līmeņa skolās ir dzimuši LATVIJĀ, kas ir viņu DZIMTENE. Šīs viņu DZIMTENES valoda ir latviešu valoda, tātad arī jāmācās dzimtajā valodā uzreiz no dzimšanas, bez nekādiem pārejas periodiem. Latvijas laukos visi cittautieši , arī krievi, no dzimšanas runā un mācās latviešu valodā. Neredzu, kur problēma ir Rīgā. Drīzāk tā ir deputātiņu un ministrīšu problēma, kuri vienkārši šo problēmu nerisina un pakļaujas saskaņai un okupantu dēlam ņiluškam.

 14. Tā nav naida kuruināšana? Atbildēt

  Ja minētie aktīvisti sāks jaunas aktivitātes, pulcēsies un protestēs par Stversmē noteikto, ka \Latvijā ir viena valsts valoda un jāpārtrauc krievu bērnu musināšana, tā turpināsies – tātad UŠAKOVS kurina naidu, aicina uz pretošanos Satversmei un skolu SEGREGĀCIJAS pārtraukšanai.

 15. Atklāta pretvalstiska darbība.Ja Sobjaņins kaut ko tādu darītu,Putins sen liktu Sibīrijā rūdu rakt ar zobiem.Es nebrīnītos,ja kādu dienu Ušaks paaicinātu Šoigu ar zaļiem zaldafoniem uz Rīgu.DP u.c. valsts “sargi”ļauj ntam kangaram atklātas okupantu izdarības .Ja mēs nebūtu ES un NATO,sen jau atkal pie Kremļa sienas lūgtos ,kā Kirhenšteins,pēc maizes un sāls un te noteicēji kā agrāk būtu otrie sekretāri ar amerikiem un hūtēm duetā.To jau tikai grib okupantu pēcteči.Ušaks klīst pa pasauli ar sūdzībām par savu valsti un valdību.Kur tālāk??

 16. Izskatās, ka mūsu, letiņu, valsts pastāv tikai iekš mūsu galvām. Par tramvaja biļeti mēs ļaujam tur ĀRPUSĒ valdīt ATBRĪVOTĀJU slakai un neiebilstam, ja visādi grafisti atvieglojas nevis atejā, bet šeit, Latvijas avīzē. Vai tiešām mūsu(?) valsts simtgadē mēs neesam pelnījuši ko labāku?

 17. Un sūds ar visu Rīgas pārvaldīšanu !

 18. Smieklīgs tas mērs !

 19. Mums vajag okupācijas elementus Atbildēt

  Mūasu mērķis par katru cenu saglabāt vienu no okupācijas elementiem – okupētājtautas valodu. Valodai nav ne vainas, bet no 1940.gada un šodien tā tiek izmantota kā okupācijas ierocis, kā lienošā okupācija. Viņiem vajag turpināt karojošo pozīciju, nevainīgo bērnu musināšanu un turēšanu šķirti no sava mītnes zemes, no integrācijas latviešu vidē, saglabāt segregāciju.

  Ušakovu vajadzētu sodīt par tādu paziņojumu, ja tas satur protestētāju musināšanu uz protestiem, pret Stversmi, kas kopumā vērtējams ka naida kurināšana.

  Pat manā Ukrainā izmantoja saukli, ka Ukraina diskriminē “krievvalodīgos”, kādēļ okupēja Krimu un Austrumdaļau.

  • Я писать вежливо не обязан, вы получаете в ответ то, что делаете сами! Atbildēt

   Everyone will get what they deserve!Fuck you, freak!

 20. Lienoshaa slaviskoshana? Atbildēt

  Latvieshu tauta ir jaaizstav,ushakovam,par Latvijas paarvershanu par krieviju,pienakas maksimalais sodamers?

 21. … Uzaicinu velreiz, 13. velesanas, visas latviskas partijas asocieties/apvienoties viena koalicijas partija ap NA … lai vienreiz butu miers, un, iemeslas pasutit nelojalos pilsonus, iedzivotajus un bijusos okupantus vai ari nodevigos latviesu lidzskrejejus uz savu vecaku vai sev izveleto kulturas dzimteni … !!!

  … Sak riebties katram latvietim to vaditaju liekuliga, vulgara un viltiga uzvesanas Bezabrene … !!!

  … Bet, cepuri nost izbijusas Vienotibas partijas ‘Useraderam’ par paradito pasreizejas situacijas izpratni, ar meginajumu atrast sabiedrotos pasreizejas Koalicijas ariene — nu nesanaks, pat ZZS knapi dabus pari 5% … !

 22. Par latvisku Latviju! Kamēr latvieši balsos par un glēvi nespēs pateikt: ka balsojuši par RD pozicijā esošiem nekas nemainīsies. Stulbi, bet fakts. Žēl trusišu.

 23. Nelietis!
  Te nu redzam, ka jaunizcepto “sociāldemokrātu” mērķis ir panākt krievvalodīgo un latviešu sanaidošanu.

 24. Kauns, ka Latvijas galvaspilsētas mērs nav lojāls Latvijas Satversmei, nodarbojas ar naida uzturēšanu starp daudzajām tautībām, kas Latviju uzskata par savu dzimteni. Tas pazemo un aizvaino ikvienu pilsoni, kas ir lojāli valstij. Latvijas 100 gadi sagaidot, kāda ir mūsu galvaspilsēta, sakoptība, kauns iebraucot. Arī tā ir Rīgas domes vadoņu lojalitātes vizītkarte Latvijai.

  • То есть, здесь может быть только пропаганда латышского нацизма? Atbildēt

   Eto vi sami tak reshili? Ili bil sud?!

 25. Ir kłuvis par aktivistu un polarizatoru, sabiedrības škēlēju un politisku oportunistu. Kolonistu acīs vińs ir varonis un zaudēto privilēgiju un goda aizstāvis. Īsts našists.

 26. Te var redzēt, ka ausainis pilda kremļa volodjas norādes, jo saites ar vienoto krieviju nav lauzts (ja ir, tad tikai uz papīra).

 27. Ušakovs ir aktīvs Atbildēt

  Latvijas kolonizators savos uzdevumu augstumos un vińa elektorāts vińu łoti mīl par to. Pat brauc uz Vašingtonu aizstāvēt “krievalodīgo” tiesības un sūdzēties par latviešiem. Īsts varonis un čempions. Gan jau parādīs visiem kådai taisnībai Rīgā te jābút!

 28. kad to okupanta atvasi dp panems pie irsas???utainais mēsls

 29. Blakus lielqa valsti vadonis ir pateicis, ka mazakumtautibam, piemeram, baskiriem, pietiksot macities lidz 2h savu valodu, pie tam ar rakstisku vecaku atljauju. Jo tai mazajai valodai neesot perspektivu. Jamacoties kopejo valsts valodu. Youtube ir video citati.
  Mums janjem piemers..

 30. Tam temulim būtu ieteicams regulāri uz rūtainu sauli blenzt!

  • Da nu?
   Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

 31. Redzu tikai dažus regulāros krievu aktīvistus,kam sen skolas laiks pagājis….bet nostaļģija saglabājusies pēc varenības…
  Citu tautību cilvēku nav,kas tiešām ir uzskatāmas par mazākumtautībām…

  • Ах ты блядь! Atbildēt

   Manija velichija u tebja, tetka!

  • Vai Ušakovs nesaprot Atbildēt

   Vai Ušakovs nesaprot, ka krievu laikā – okupācijas gados par tādu musināšanu pret konstitūciju sen tāds Ušakovs sēdētu aiz restēm vai būtu pārvetots uz attālākiem rajoniem ārpus Latvijas.

   Kādēl šodien var ņirgāties par valsts likumiem un Satversmi? Kādēl var ļaut valsts tādam Ušakovam un Co ņirgāties par bērniem un liegt viņiem normālu attīstību, vienādu izglītību.

   Drīzāk ir vaina skolotājos, kuriem ir fiktīva valodas zināšanu apliecība.

   Skolotājiem bija jāpārbauda vai viņu valodas zināšanas atbilst apliecības līmenī teiktajam un šajās skolās parādīsies cits kārtība – skolotāji pārtrauks pa kluso tracināt skolniekus un viņu vecākus. Šodien katrs saprot, kas notiek krievu skolās.

   • Нет дружок, это ты что то попутал! В Латвии демократии нет! Atbildēt

    Da?! A razve eto ne vi izdevajetesj nad nashimi detjmi, a?! Vi sami svoju kostituciju nw znajete! I eto imenno vas nado otpravitj pod arest!

 32. Rižskuju kaņdžu!

Draugiem Facebook Twitter Google+