×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Ušakovs Saeimas komisijā skaidro savu un Rīgas domes atbildību Zolitūdes traģēdijā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas mērs un partijas “Saskaņa” līderis Nils Ušakovs Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijā, atbildot uz deputātu jautājumiem, pirmdien skaidroja savu un Rīgas domes atbildību par notikušo traģēdiju.

Deputāts Artuss Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība) uzdeva jautājumu Ušakovam par korupciju Rīgas domē, vēsta BNS. “Droši var apgalvot, ka Rīgas domei ir slikta slava saistībā ar korupciju tās veiktajos iepirkumos. Par to, piemēram, liecina Rīgas vicemēra Andra Amerika (“Gods kalpot Rīgai”) iesauka – misters 20%. Raksturojiet korupcijas riskus Rīgas domē,” viņš teica.

Ušakovs ironiski atbildēja ar pateicību par “profesionāli” uzdotu jautājumu. “Vienmēr prieks no likumdevēja dzirdēt tik precīzi definētus uzstādījumus,” teica Rīgas mērs, piebilstot, ka visas pašvaldības departamentu pārvaldes strādā saskaņā ar Latvijas likumdošanu.

Tāpat Kaimiņš jautāja, kāda ir politiskās atbildības ķēde Rīgas domē saistībā ar Zolitūdes traģēdiju un kāda ir Ušakova atbildība par notikušo traģēdiju.

Rīgas mērs atbildēja, ka šobrīd jāsagaida policijas izmeklēšanas rezultāti un nedrīkst traucēt izmeklēšanas procesu. Komisijas sēdes laikā Kaimiņš atkārtoti uzdeva jautājumu Ušakovam par viņa atbildību traģēdijā, bet Rīgas mērs norādīja, ka viņš uz šo jautājumu jau ir atbildējis.

Ušakovs arī izteica komentāru par Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu. Viņš – ir ļoti labi, ka tāda komisija ir izveidota. “Runāt par tās darba vērtēšanu es atturēšos. Svarīgākās ir nepieciešamās izmaiņas likumos, lai novērstu jaunu traģēdiju atkārtošanās iespējamību,” viņš teica.

Ušakovs arī norādīja, ka, viņaprāt, ja nebūtu likvidēta Valsts būvinspekcija, traģēdijas varbūtība būtu mazāka.

Komisijas sēde piedalījās arī Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs. Viņam deputāte Inguna Rībena (Nacionālā apvienība) uzdeva jautājumu, kā viņš var vadīt arhitektūras un būvniecības nozari ar ģeogrāfa izglītību. Uz jautājumu Vircavs atbildēja, ka viņa darbs cita starpā ir saistīts ar adresu piešķiršanu, detālplānojumiem un citām atbildībām. “Mans uzdevums ir vadīt iestādi, un par konkrētajām jomām atbild attiecīgie speciālisti,” viņš norādīja.

Jau ziņots, ka pēc 12.Saeimas vēlēšanām izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Būtu cits cilvēks Rigas mērs, VISS būtu skaidrs: 1) V.Dombrovskim NEBŪTU jādemisionē, jo premjeram vismazākā atbildiba par Zolitūdē notikušo,
    2) SEN jau būtu cits Rīgas mērs, jo viņa pakļautībā atrodas daudzi traģēdijā vainojamo struktūru vadītāji,
    3)mūsu valstī NAv viena taisnība un likums visiem…

  2. BNS zinjaa nekur ar nevienu vaardu nav mineeta atbildibas skaidroshana … tikai nilihistiska ironizacija par korupciju un lociishanaas. Kur varees iepaziities ar atbildiibas skaidrosjumu???

Draugiem Facebook Twitter Google+