×
Mobilā versija
Brīdinājums +25°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. maijs, 2018
Drukāt

Ušakovs: “Saskaņa” ir vienīgā lielā Latvijas partija, kas iestājas par stipru ES (31)

Foto - LETA/Evija TrifanovaFoto - LETA/Evija Trifanova

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Latvijas iedzīvotāji vēlas pārmaiņas, savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) skaidri runā par plānu pēc vēlēšanām – “saglabāt koalīciju un neko nemainīt”, uzrunā kongresā sacīja “Saskaņas” priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Ušakovs savā uzrunā pauda, ka, vēlēšanās atbalstot labējās partijas, “paliks tā pati koalīcija ar tām pašām sejām”. Gadījumā, ja “Jaunā Vienotība” neiekļūtu parlamentā, tad pašreizējie partneri varētu atrast kādu citu partiju tās vietā, lai sadarbotos, uzskata Ušakovs.

Politiķis atsaucās uz SKDS aptaujas datiem, norādot, ka kopumā 63,1% Latvijas iedzīvotāju iestājas par radikālām un ļoti radikālām reformām. “Taču par ko pašlaik, dažus mēnešus pirms vēlēšanām, runā valdošo partiju politiķi? Aizliegt alkohola tirdzniecību par skaidru naudu, aizliegt privātajās augstskolās studēt krievu valodā, izmantot robotus imigrantu vietā. Un, protams, “nacionāļi” ar kebabiem,” pauda Ušakovs.

Arī “Saskaņas” priekšsēdētāja vietnieks Jānis Urbanovičs uzrunā pauda viedokli, ka cilvēki neticot, ka Latvijā vispār ir iespējamas pārmaiņas. Turklāt nedzīvojam krīzē, bet gan “nepārmaiņu nolemtībā”, piebilda Urbanovičs.

Svarīgi ir piedāvāt un arī īstenot radikālas un gurdas reformas, akcentēja “Saskaņas” priekšsēdētājs. Viņš skaidroja, ka šodien partijas kongress notiks citā formātā nekā ierasts – partijas biedri, viesi un eksperti diskutēs par dažādiem jautājumiem, un šīs idejas tikšot izmantotas, veidojot “Saskaņas” piedāvājumu. Šāds formāts ļaujot iesaistīt partijas darbā lielāku cilvēku skaitu, piebilda Ušakovs.
Urbanovičs piebilda, ka šodien tiekot veidota rīcības programma valstij, nevis partijai, un pasākuma dalībnieki ir izšķīrušies atnākt, lai palīdzētu valstij, nevis “Saskaņai”.

Cilvēku vēlme pēc radikālām pārmaiņām rada arī izteikti augstus riskus, ka līdzīgi kā citās Eiropas Savienības valstīs, atbalstu var saņemt populisti vai radikāli nacionālas, antieiropeiskas partijas, klāstīja Ušakovs. Viņaprāt, Latvijā šādi politiskie spēki uzstāsies ar ļoti vienkāršiem, bet pēc tam lielākoties neizpildāmiem solījumiem: “visiem visu bez maksas un nekādas krievu valodas”.

Ušakovs pauda, ka atbalsts valdošām partijām ir ceļš uz Eiropas nomali. Vienīgā no koalīcijas partijām, kas “vārdos iestājas par Eiropas vērtībām”, ir “Vienotība”, bet nav skaidrs, vai tā pārvārēs 5% barjeru vēlēšanās, teica “Saskaņas” līderis. “”Saskaņa” pašlaik ir vienīgā lielā Latvijas partija, kas iestājas par stipru Eiropas Savienību un par vērtībām, kuru vārdā tā tika izveidota – miers, labklājība, brīvība, cilvēku tiesības un demokrātija visā Eiropas kontinentā,” apgalvoja Ušakovs.

Viņš akcentēja stipras un pārticīgas Eiropas nozīmi. Ušakovs arī sacīja, ka kļūt par vienīgo proeiropeisku partiju valstī ir liela atbildība un izaicinājums, tomēr “Saskaņa” tam ir gatava.

Ušakovs uzskata, ka sabiedrība sagaida jauna sociāla standarta ieviešanu. Viņš norādīja, ka “Saskaņa” to varot piedāvāt, un tas, “ar ko agrāk lepojās Rīgā, kļuvis par normu lielajā daļā pašvaldību”. Ušakovs apgalvoja, ka “Saskaņa” iestājas par Latviju, kas līdzvērtīgi gan sargā un nostiprina latviešu valodu un latviskās vērtības, “gan arī lepojas ar savu daudzveidību, ar to, ka šeit dzīvo cilvēki, kam dzimtā valoda ir krievu, ukraiņu, baltkrievu vai jebkura cita”.

“Mēs esam par Latviju, kur nacionālās minoritātes netiek sauktas par piekto kolonnu un kur nemēģina pirms katrām vēlēšanām ierobežot viņu tiesības. Mēs esam par Latviju, kur mazākumtautības ir viens no kopējās labklājības un drošības pamatiem,” klāstīja Ušakovs. Runājot par pāreju uz izglītību latviešu valodā, Ušakovs teica, ka ir vajadzīga “trilingvāla izglītība, nevis bilingvāla”, par ko “Saskaņa” arī cīnīšoties jaunajā parlamenta sasaukumā.

“Saskaņas” kongress šodien tika atklāts ar dziedātājas Marijas Naumovas uzstāšanos, kā arī dažādu Eiropas sociāldemokrātu pārstāvju video sveicieniem.

Kā ziņots, “Saskaņa” kongresā diskutē par priekšvēlēšanu programmas projektu. Pēc partijas vadības uzrunām, darbs notiek paneļdiskusijās, kurās piedalās gan partijas biedri, gan Latvijas un starptautiskie eksperti.
Diskusiju paneļi paredzēti par pārmaiņām Eiropā, mazākumtautību jomā, ekonomikā, veselības aprūpē, sociālajā jomā, izglītībā, reģionos un pārmaiņām, kas skars jauniešus.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Kaapeec manu komentaaru neievieto?

 2. Tiesaam Usakovs melos paarspeej pat Minhauzenu.

 3. Tiesaam melos Usakovs paarspeej Minhauzenu.

 4. Shadi, tadi sabraukushi
  latvieshu valstu nolaupijushi.

 5. N.Ušakovs-Strautiņš Atbildēt

  Es iestājos par stipru Ameriku un Mamikiņu.

 6. Nu gan , Usakovs grib aizmalet -ridziniekiem ACIS !!! To pasu dara , ari Urbanovics !!!Vispirms , savediet kartiba Rigu , beidziet zagt un aizmalet Ridziniekiem – ACIS ! Na jau ES , Jums ir vajadziga , bet gan , lielas algas un visatlautiba ! Kauns , kad Ridzinieki , Daugavpiliesi , balso par siem KEMIEM ! Bet , ir bet ! Krievu Tautibas cilveki , doma par savu labumu un to jaumes redzam , kad Krievu pensionari , kuri vel nav sasniegusi Latvijas noteikto pensijas vecumu , brauc Riga , par brivu . Kamer Latvijas iedzivotaji , gaida savus pensijas gadus !!@!Loti bus zel , ja RIGA nonaks bankrota prieksa , un Ridziniekiem , bus japamet savi ipasumi , dzivokli , jo Usakova vaditas Namu parvaldes un parejas iestades , izlaupa Rigas iedzivotaju macinus . Tas ir tamdel , lai Usakovs , ar savu bandu , varetu uzdzivot , uz Ridzinieku rekina ! NETICIT , tam Krievu ieliktenim !!!

 7. Šarikovu saiets! Gņilam vēl jātiek Saeimā! Gan jau vecā ragana vēl atņems balsis!
  Kopumā kā parasti bez sakarīga piedāvājuma latviešiem!
  Un tikai pretlatviski elementi!

 8. Gņils nu tā izmuldējās, ka laime garantēta! Un kur saskaņietis Mamikins? Tāda būs tā Latvijas pārstāvēšana Eiropā?
  Vismaz lai pabeidz Barona ielas remontu līdz vēlēšanām! Kuce ar blakus!

 9. Ja Saskaņa atbalstīs jauno īres likumu, kas ir būtībā genocīds pret latviešiem, tad viss, ko augstāk saka ir pirmsvēlēšanu propaganda. Vajag domāt ka uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni konkrēti un tūlīt. Un galu galā,ja letiņi nevar, lai tad nāk citi

 10. Ja Saskaņa atbalstīs jauno īres likumu, kas ir būtībā genocīds pret latviešiem, tad viss, ko augstāk saka ir pirmsvēlēšanu propaganda. Vajag domāt ka uzlabot Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni konkrēti un tūlīt. Un galu galā,ja letiņi nevar, lai tad nāk citi

 11. Saskaņa ar saviem krievnacistiem ir par Latvijas krieviskosanu un tuvunāšanu Krievijai.

 12. hā hā hā

 13. Varetu teikt lai tirs un norauj udeni,
  Tikai vins sapulcina ap sevi ap 80 procentus krievu un ta jau var but problema.

 14. Starptautiska saskana starp valsteem ir laba lieta kad iespejama. Un aizvien ir jacer un jastrada lai
  var but sakana starp valsteem. Bet viena valsteej ir tikai viena valdeeba. Meklet saskanu viena valsteej
  starp diviem valsteem nav iespejams. Un Satversme to neatbalst.

  Es atceros kad Ushakovs teic — “Viss uzlabojas. Dreez ari bus Latvija krievu prezidents” Izlikas ka
  nejaush izteicas savas ambicijas. Vinsh nemaz nesaprot ka krievu prezidents Latvija gan nav pirma lieta kas ienak prataa kad kads sak — lietas uzlabojas Latvija. Latvieshiem tas nozime — visi runa latviski,
  visi iedzivotaj milo un atbalst Latviju, ekonomija uzlabojas, vides klasse pieaug, visiem latvieshiem ir laba veselibas apdroshana, bankas ir uzticeegas, tie kas aizbrauc brauc atpakal uz Latviju. Varet but kad reize latviesh prezidents ar krievu izcelsmu. Jau bij pirmajs pec atbrivoshanas — Gorbunovam bij krievu tevs. Latvieshi ir toleranti un pienem citus. Bet Ushakov vardi un ricibas izrad daudzas veidas ka
  vinsh nav piemerots Latvijas politikas dzive — nekada limeni.

 15. Nekad netici krieviem!

 16. JĀ, 13.Saeimas vēlēšanas tuvojas…KAD un KURĀ vietā “Saskaņa” bijusi par LATVISKU LATVIJU un vēl jo mazāk -LATVIEŠU VALODAS STIPRINĀŠANU??? KURŠ valodas referendumā LAUZA SAVU VĀRDU? Vai TAS nebija tieši UŠAKOVS, kurš parakstījās par KRIEVU VALODAS STATUSU LATVIJĀ un iespļāva sejā latviešiem??? Vēl jo mazāk viņu interesē STIPRA EIROPAS SAVIENĪBA! STIPRA KRIEVIJA – JĀ!!! MIERS, LABKLĀJĪBA, CILVĒKU TIESĪBAS, BRĪVĪBA – skaisti vārdi, bet uz tiem NECERĒT, ja ”Saskaņa” VALDĪS LATVIJĀ:1) PILNĪGI IZZUDĪS LATVIEŠU VALODA un LATVIEŠI būs PILNĪGI UZ CEĻIEM ”Saskaņas” darboņu priekšā!!! PILNĪGI UN VIENNOZĪMĪGI!!! 2)Viņu mērķis – par KATRU CENU TIKT PIE VARAS UN TAD PARĀDĪT LATVIEŠIEM, KURŠ galu galā te ir ĪSTAIS SAIMNIEKS!3) VIŅI grib pasniegt mums visiem dāvanu uz 100-gadi – IEKĻAUŠANOS KRIEVIJAS SASTĀVĀ….Rīgā vispirms bija jāizjūt ”Saskaņas” deklarētie skaistie vārdi, bet tie TIKAI uz papīra! Viņus vada NEAPRAKSTĀMS NAIDS pret latviešiem, ko redzam ik uz soļa, kaut vai pēdējais gājiens 9.maija saietā, kur cieta latviešu puiši, turot savu plakātu!? Plāni tik DAUDZSOLOŠI, SKAISTOS VĀRDOS IETĒRPTI SOLĪJUMI , VILTOTIE SMAIDI, kuru zemtekstā slēpjas TIKŠANA PIE VARAS UN TAD…. LATVIJAS ARĪ VAIRS NEBŪS!?…….Vai tad viss solītais nebija jau PADOMJU LAIKĀ KATRĀ TEIKUMĀ LAIKRAKSTOS UN RADIO???? BIJA….ĪSTENĪBA GAN BIJA! CITA!!!

 17. Pat lapsa maina divreiz gadā kažoku ,bet tikumus nē. Tas ,kad sataisīja sev labu prezentāciju un saaicināja sev līdzīgos no ES ,vēl nenozīmē ,ka varēs saimniekot .

 18. La.lv ir labs raksts ” kā ārstēt teļam caureju”…. zīmīgi, vai ne…?

 19. Manam vectēvam, kurš Sibīrijas lēğeros bija no 1945-1953 un atgriezās Latvijā kā invalīds, bija teiciens – vecīt, kad beigsi tirst, neaizmirsti noraut ūdeni, lai nesmird…. tā viš i….

 20. tiko braukaaja un teeloja visur valsts vadiitaaju. un visaadi naazhojaas. tagad atkal shaada dziesma… taada shjidra politika. videeja biznespolitika un suudiigs bizness. taa var raksturot saskanju kur misters 20% saka, ka visu kontrolee. kaads labums Latvijas iedziivotaajiem no vinjiem yn no vinjiem visiem.

 21. Kāpēc man liekas, ka šim feisam nevar ticēt ne par kapeiku.

 22. Vienīgā partija , kas pirms katrām vēlēšanām nesadalās sikākās partijiņās //

  • Anonīmais. šķiet, nezina, kas un kāda bija PSKP disciplīna. Tā ir tēraudcieta un tāpēc ne Saskaņa, ne ZZS nedalās, jo ir PSKP meitas partijas.

  • Jā nesadalās, jo prasmīgi Kremlis ar saviem čekas aģentiem to salipināja un satur.

 23. Tikko slavināja kremli,tagad jau Eiropu,vai tev Usakov pašam smiekls nenāk.

 24. Par stipru ES stiprā Krievijā, he, he …

 25. Haa,ha, ha,ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ….ui vairs nevaru.

 26. ha ha ha ha ha

  • nu ja kads veles pa vienotibu tas lai auj kaja galosas un iet uz savu maju no kurienes atbrauca .jau palikusi rietumnieciski mans vecaistevs tadus dzina no latvijas ara divdesmita gatsimta 19 gada gan utainie sarkanie un atbrivotaji dabuja ieksa.lestenes kapos man atdusas mammas onkulis kas karoja ar tiem pasiem lubrakiem .kad tas vis beiksies.kur drosibas policija.

Draugiem Facebook Twitter Google+