Uncategorized

Ušakovs sev neesot ievilcis plusiņu 16

Foto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (attēlā), balsojot par paša pārstāvēto sarakstu, sev plusiņu neesot ievilcis, šodien žurnālistiem atzina Rīgas mērs.

Ušakovs ievilcis plusiņus vairākiem saviem partijas biedriem, vadoties pēc cilvēciskajām attiecībām un sadarbības pēdējo četru gadu laikā, kā arī dažiem jauniem deputātu kandidātiem, kas bijusi subjektīva izvēle.

Uz jautājumu, vai viņa atbalstīto kandidātu vidū ir arī arodbiedrības LABA pārstāvji Raimonds Gailis un Dins Sirsniņš, Ušakovs neatbildēja. Kā ziņots, arodbiedrības vārds neilgi pirms vēlēšanām izskanējis saistībā ar korupcijas skandālu Satiksmes departamentā, un Ušakovs, uzskatot to par politisku pasūtījumu, publiski aicināja rīdziniekus atbalstīt tieši Gaili un Sirsniņu vēlēšanās.

Šodien Ušakovs atzina, ka joprojām ir pārliecināts, ka viņa prognozes par 55-56% vēlētāju atbalstu piepildīsies un viņš būšot ārkārtīgi pārsteigts, ja tā nenotikšot. Rīgas mērs izvairījās prognozēt, cik vietas SC/GKR varētu ieņemt Rīgas domē pēc vēlēšanām.

Iepriekšējās vēlēšanās, kurās “Saskaņas centrs” un “Par labu Latviju” startējot atsevišķi saņēma kopumā 48% vēlētāju atbalstu, ieņēma 38 vietas Rīgas domē.

Kā novēroja aģentūra LETA, Ušakovs šodien bija ieradies nobalsot kopā ar savu sievu Jeļenu. Tā kā Rīgas ziemeļu izpilddirekcijā izvietotajā 155.vēlēšanu iecirknī šodien veidojās rindas, Rīgas mēram kopā ar sievu tajā nācās uzkavēties vismaz 15 minūtes. Ušakovs pārējos sarakstus izmeta miskastē vēl pirms došanās vēlēšanu kabīnē.

Ušakova sieva ziņu aģentūrai LETA atzina, ka arī viņa ir balsojusi par vīra vadīto sarakstu un ievilkusi plusiņus ne tikai mēram, bet arī vairākiem citiem kandidātiem, kurus iepazinusi vairāk, kopā ar vīru piedaloties dažādās tikšanās ar iedzīvotājiem pirms vēlēšanām. Ušakova pauda prieku, ka, spriežot pēc konkrētā vēlēšanu iecirkņa, iedzīvotāji aktīvi piedalās vēlēšanās.

155.vēlēšanu iecirkņa vadītāja Sandra Puķīte atzina, ka rindas, visticamāk, veidojas tāpēc, ka iecirknis ir mazs. Balsotājiem ir maz vietas un kabīņu. Rīdzinieki visvairāk sūdzējušies, ka iecirkni ir grūti atrast, citi atnākuši uz nepareizo iecirkni, domājot, ka balsošanas vietai nav nozīmes.

LA.lv